Повідомлення

Перейти до розділу
07 лютого 21:10
ГРАФІК РОБОТИ ВЕРХОВНОЇ РАДИ посилання...

Діяльність Комітету

Законопроектна робота у Комітеті

20 грудня 2017, 09:48

Рішення Комітету № 68/3 від 19 грудня 2017 р. про проект Закону України про стратегічну екологічну оцінку (реєстр. № 6106), друге читання

 КОМІТЕТ З ПИТАНЬ ЕКОЛОГІЧНОЇ ПОЛІТИКИ, ПРИРОДОКОРИСТУВАННЯ ТА ЛІКВІДАЦІЇ НАСЛІДКІВ ЧОРНОБИЛЬСЬКОЇ КАТАСТРОФИ

Від 19 грудня 2017 р.                                                      № 68/3

Про проект Закону
(реєстр. № 6106)

Комітет з питань екологічної політики, природокористування та ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи розглянув підготовлений до повторного другого читання відповідно до Постанови Верховної Ради України від 7 листопада 2017 року № 2179-VIII проект Закону України про стратегічну екологічну оцінку (реєстр. № 6106)  і відзначає.
Законопроект розроблено з метою адаптації законодавства України до законодавства Європейського Союзу, в частині встановлення сфери застосування та порядку здійснення стратегічної екологічної оцінки відповідно до підходу, закріпленому у Директиві Європейського Парламенту та Ради ЄС від 27 червня 2001 р. № 2001/42/ЄС, а також реалізації положень Протоколу про стратегічну екологічну оцінку до Конвенції про оцінку впливу на навколишнє середовище в транскордонному контексті.
До законопроекту надійшло 54 пропозиції та поправки народних депутатів України, з них 32 поправки враховано, у тому числі частково та редакційно,  22 поправки відхилено.
Зокрема, відбулося обговорення поправок народних депутатів Колєснікова Д.В., Шпенова Д.Ю. (поправка №1), Рибака І.П. (поправка №2), Єднака О.В. (поправка №3) стосовно визначення терміну «громадськість». За результатами обговорення прийнято рішення врахувати поправку народного депутата Рибака І.П. та викласти визначення терміну «громадськість» у такій редакції: «громадськість ? одна чи більше фізичних або юридичних осіб, їх об’єднання, організації або групи, які зареєстровані на території, на яку розповсюджується дія документа стратегічного планування».
При доопрацюванні до повторного другого читання була удосконалена термінологія законопроекту, уточнена сфера його дії, джерела фінансування здійснення стратегічної екологічної оцінки, порядок оприлюднення інформації про проект документа державного планування, уточнені та доповнені положення Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності у частині здійснення стратегічної екологічної оцінки тощо.
Комітет в и р і ш и в:

1. Внести проект Закону України про стратегічну екологічну оцінку (реєстр. № 6106) на розгляд Верховної Ради України для прийняття його у повторному другому читанні та в цілому як Закону. 
2. Доповідачем від Комітету при розгляді законопроекту визначити народного депутата України, секретаря Комітету Єднака Остапа Володимировича.

Перший заступник
Голови Комітету                                                    А.ДИРІВ