21 грудня 2019, 14:22

Верховна Рада України 19 грудня 2019 року прийняла Закон України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо вдосконалення законодавства про видобуток бурштину та інших корисних копалин"

 Комітет Верховної Ради України з питань екологічної політики та природокористування підготував до розгляду у другому читанні законопроект про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо вдосконалення законодавства про видобуток бурштину та інших корисних копалин (реєстр. № 2240).
Законопроект спрямований на правове врегулювання відносин щодо користуванням надрами з метою видобування бурштину, припинення незаконного видобування бурштину, а також створення сприятливих умов для розвитку в Україні галузі економіки, залучення у цю галузь інвестицій та нових технологій, зростання рівня життя населення в місці видобування бурштину, забезпечення охорони навколишнього природного середовища під час видобування бурштину та рекультивації порушених земель.
Як зазначив у своєму виступі під час розгляду законопроекту Верховною Радою України Голова Комітету з питань екологічної політики та природокористування, народний депутат України Бондаренко О. В., незаконний видобуток бурштину набув стихійного характеру, внаслідок чого зараз маємо більше 18 тис. га порушених земель Рівненської, Житомирської, Волинської областей, переважно лісового фонду, що призвело до непоправних екологічних наслідків та  мільярдних збитків, завданих бюджетам всіх рівнів.
Метою законопроекту було запропонувати місцевому населенню Рівненської, Житомирської, Волинської областей, задіяному в незаконному видобутку бурштину, легальну альтернативу та  вихід з тіні шляхом спрощення процедури отримання  спеціальних дозволів на користування надрами на порушених територіях та створити сприятливі умови для розвитку в Україні надровидобувної галузі. В той же час на законодавчому рівні закріпити збільшення покарання за проведення незаконного видобутку. Всі зауваження і пропозиції народних депутатів України наведено в порівняльній таблиці.
Голова Комітету подякував робочій групі, що була створена за рішенням Комітету, за ретельне опрацювання правок і роботу над законопроектом. Загалом до законопроекту після його розгляду у першому читанні надійшло 140 зауважень і пропозицій народних депутатів України з яких Комітетом враховано – 46, відхилено – 47, враховано частково – 41, враховано редакційно – 6. Більшість з відхилених правок – це правки стосовно тих частин законопроекту, що не розглядалися в першому читанні.
За прийняття Закону України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо вдосконалення законодавства про видобуток бурштину та інших корисних копалин" проголосувало 279 народних депутата України.