17 грудня 2019, 14:52

Верховна Рада України 12 грудня 2019 року прийняла Закон України "Про засади моніторингу, звітності та верифікації викидів парникових газів"

Верховна Рада України 12 грудня 2019 року прийняла Закон України "Про засади моніторингу, звітності та верифікації викидів парникових газів". Відповідний законопроект було прийнято у першому читанні Верховною Радою України попереднього скликання і підготовлено до другого читання Комітетом з питань екологічної політики та природокористування.
Законопроект спрямований на врегулювання правових та організаційних засад функціонування системи моніторингу, звітності та верифікації викидів парникових газів в Україні.
Загалом до законопроекту надійшло 76 зауважень і пропозицій, з яких Комітетом враховано – 72, відхилено – 1, враховано частково – 3.
Зокрема Комітетом було опрацьовано подані зауваження і пропозиції, які стосуються всіх розділів законопроекту: преамбули і визначення термінів, нового викладу статей щодо основних принципів, організації, здійснення моніторингу, звітності та верифікації, адміністративних послуг у цій сфері, суб'єктів державного управління та їх повноважень, функціонування реєстру установок, діяльності операторів та верифікаторів, набуття чинності та відповідальності за порушення законодавства, змін до законодавства, викладених у прикінцевих положеннях, виключення статей та положень із законопроекту.
Зважаючи на нагальну необхідність регулювання в Україні правових та організаційних засад функціонування системи моніторингу, звітності та верифікації викидів парникових газів Комітет рекомендував Верховній Раді України прийняти законопроект у другому читанні та в цілому як Закон.
За прийняття Закону України "Про засади моніторингу, звітності та верифікації викидів парникових газів" проголосувало 335 народних депутатів України.