ПОШУК
Розширений пошук
Пошук здійснюється у публікаціях веб-сайту


Комітет у соціальних мережах


Новини
19.05.2016
Виставка картин вітчизняних художників "Чорнобиль. Пам'ять без кордонів" до 30-х роковин Чорнобильської катастрофи у приміщенні Комітетів Верховної Ради України
За ініціативою Всеукраїнського союзу ветеранів Афганістану та Чорнобиля та за підтримки Комітету з питань екологічної політики, природокористування та ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи у приміщенні адміністративного будинку по вул. Садова, 3 проводиться виставка картин вітчизняних художників "Чорнобиль. Пам'ять без кордонів". Метою експозиції є вшанування пам'яті учасників ліквідації Чорнобильської катастрофи.   далi»
19.05.2016
Відбулося спільне засідання Комітету з питань екологічної політики, природокористування та ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи та Міністерства екології та природних ресурсів України на тему: "Пріоритетні напрями діяльності в природоохоронній сфері в 2016 році"
У засіданні взяли участь керівники та спеціалісти Держекоінспекції, Держводагентства України, ДАЗВ, начальники управлінь екології та природних ресурсів обласних державних адміністрацій, спеціалісти міністерства та державних підприємств, представники науковців та майже 120 громадських організацій. З доповідями на засіданні виступили Міністр Міністр екології та природних ресурсів України Остап Михайлович Семерак та Перший заступник Голови Комітету Анатолій Борисович Дирів   далi»
18.05.2016
Комітет рекомендує прийняти за основу проект Закону України № 4542-4 про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законів України щодо скасування оподаткування пенсій та зняття обмежень у виплаті пенсій для деяких категорій працюючих пенсіонерів
У законопроекті передбачено виключити підпункт 164.2.19 пункту 164.2 статті 164 та пункт 167.4 статті 167 Податкового кодексу України, а також викласти підпункт "е" підпункту 165.1.1 пункту 165.1 статті 165 Податкового кодексу України у новій редакції, якою передбачити, що не включаються до розрахунку оподатковуваного доходу сума пенсій (включаючи суму її індексації, нараховану відповідно до закону) або щомісячного довічного грошового утримання, отримуваних платником податку з Пенсійного фонду України чи бюджету згідно із законом, а також з іноземних джерел, якщо згідно з міжнародними договорами, згода на обов'язковість яких надана Верховною Радою України, такі пенсії не підлягають оподаткуванню чи оподатковуються в країні їх виплати.  далi»
18.05.2016
Комітет рекомендував повернути суб'єкту права законодавчої ініціативи на доопрацювання проект Закону України № 4296 про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо визначення цільового призначення земельних ділянок, зайнятих полезахисними лісовими смугами
Метою прийняття законопроекту є забезпечення ефективного використання полезахисних лісових смуг та інших захисних насаджень. Проектом Закону пропонується доповнити статтю 4 Лісового кодексу України новою частиною, згідно з якою віднесення земель, зайнятих захисними насадженнями лінійного типу за своїм цільовим призначенням до певної категорії земель здійснюється відповідно до земельного законодавства, на підставі рішень органів державної влади та органів місцевого самоврядування, які передають ці землі у власність, надають у користування, а також створюють об'єкти природоохоронного та історико-культурного призначення та статтю 55 Земельного кодексу України пунктом "б", відповідно до якого до земель лісогосподарського призначення не належать землі, зайняті зокрема захисними насадженнями лінійного типу, крім тих, які надані та використовуються для потреб лісового господарства.   далi»
18.05.2016
Комітет рекомендує Парламенту прийняти за основу проект Закону України № 4437 про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо врегулювання окремих питань правового режиму території, що зазнала радіоактивного забруднення внаслідок Чорнобильської катастрофи
Метою законопроекту є врегулювання проблемних питань правового режиму у зоні відчуження та зоні безумовного (обов'язкового) відселення території, що зазнала радіоактивного забруднення внаслідок Чорнобильської катастрофи, а саме: розпорядження землями державної власності; особливостей регулювання містобудівної діяльності; видачі дозволів на спеціальне водокористування водних об'єктів; надання дозволів на викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря; особливостей природоохоронного режиму територій та об'єктів природно-заповідного фонду, які створюються на цих територіях. Прийняття Закону сприятиме врегулюванню проблемних питань здійснення наукової, природоохоронної діяльності на території зони відчуження та безумовного (обов'язкового) відселення, а також впорядкувати реалізацію владних повноважень органами виконавчої влади на цій території.   далi»
18.05.2016
Комітет пропонує прйняти за основу проект Закону № 4543 про внесення змін до Закону України "Про Державний бюджет України на 2016 рік" (щодо соціальних стандартів та обсягу субвенції на надання пільг та житлових субсидій)
Метою законопроекту, на думку авторів законодавчої ініціативи, є підвищення соціальних стандартів (зокрема заробітних плат, допомог, пенсій) та збільшення обсягу субвенції на надання пільг та житлових субсидій населенню на оплату житлово-комунальних послуг. Законопроектом пропонується збільшити на 6655,6 млн. гривень доходну та видаткову частини Державного бюджету України на 2016 рік за рахунок збільшення надходжень від: податку на прибуток підприємств - на 1,2 млрд. грн.; податку на додану вартість з вироблених в Україні товарів (робіт, послуг) - на 2,1 млрд. грин.; рентної плати за користування надрами для видобування природного газу - на 3,8 млрд. гривень.   далi»
12.05.2016
Комітет відповідно до предметів відання розглянув проект Закону України № 4462 про внесення змін до деяких законодавчих актів України (щодо посилення відповідальності за незаконне видобування та введення в обіг бурштину та виробів з його використанням)
Слід зазначити, що на сьогодні більшість побутових виробів складаються з деталей, що містять дорогоцінні метали чи захисні покриття з них, проте інформація щодо застосування норм законопроекту до таких виробів відсутня. Крім того, до законопроекту не надано фінансово-економічного обґрунтування запропонованих змін, що передбачено вимогами Регламенту Верховної Ради України у разі внесення законопроекту, прийняття якого призведе до зміни показників бюджету. Наявність зазначеного обґрунтування є підставою для складення відповідних висновків щодо доцільності його прийняття. З огляду на зазначене, Комітет вирішив рекомендувати Комітету з питань законодавчого забезпечення правоохоронної діяльності внести на розгляд Верховної Ради України пропозицію про повернення законопроекту суб'єктам права законодавчої ініціативи на доопрацювання.   далi»
12.05.2016
Комітет відповідно до предметів відання розглянув проект Закону України № 4466 про внесення змін до Бюджетного кодексу України (щодо запобігання незаконному видобуванню та введенню в обіг бурштину та виробів з його використанням)
Зміст законопроекту не в повній мірі відповідає його назві, оскільки, крім бурштину, у законопроекті також йдеться про ювелірні та побутові вироби з дорогоцінного, напівдорогоцінного каміння, дорогоцінних металів. Також на сьогодні більшість побутових виробів складаються з деталей, що містять дорогоцінні метали чи захисні покриття з них, проте інформація щодо застосування норм законопроекту до таких виробів відсутня.  далi»
12.05.2016
11 травня 2016 р. Комітет Верховної Ради України з питань екологічної політики, природокористування та ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи на своєму засіданні розглянув проект Закону України № 4347 про внесення зміни до статті 23 Кодексу України про надра
До законопроекту не додано перелік нормативних актів, прийняття або перегляд яких необхідно здійснити для реалізації положень законопроекту в разі його прийняття, як це передбачено частиною 8 статті 90 Регламенту Верховної Ради України. З огляду на зазначене, Комітет вирішив рекомендувати Верховній Раді України повернути законопроект на доопрацювання.   далi»
11.05.2016
Комітет на своєму засіданні 11 травня 2016 року, відповідно до предметів відання, розглянув проект Закону про внесення змін до Закону України № 4450 "Про Державний бюджет України на 2016 рік" (щодо збільшення видатків на надання медичної допомоги працівникам зони відчуження за рахунок резерву коштів медичної субвенції)
Законопроектом передбачене внесення змін до додатків №№ 3 та 6 до Закону України "Про Державний бюджет України на 2016 рік" в частині зменшення видатків на суму 10 050,9 тис. грн. за КПКВК 2311410 "Медична субвенція з державного бюджету місцевим бюджетам" та збільшення видатків на відповідну суму за КПКВК 2301200 "Спеціалізована консультативна амбулаторно-поліклінічна та стоматологічна допомога, що надається вищими навчальними закладами, науково-дослідними установами та загальнодержавними закладами охорони здоров'я".  далi»

30-та річниця Чорнобильської катастрофи. ПАМ'ЯТЬ НЕ ЗГАСНЕ!
Постанова Верховної Ради України "Про Рекомендації парламентських слухань на тему: "30 років після Чорнобиля: уроки та перспективи" далi»
Календарний план проведення сесії
Четверта сесія Верховної Ради України VIII скликання (лютий 2016 року - липень 2016 року)
Чергове засідання Комітету
Порядок денний на 17.05.2016
Парламентські слухання на тему: "30 років після Чорнобиля: уроки та перспективи"; 16.03.2016, 15:00
Постанова Верховної Ради України "Про проведення парламентських слухань на тему: "30 років після Чорнобиля: уроки та перспективи"

Прес-реліз Міністерства охорони здоров'я до 30-х роковин Чорнобильської катастрофи, парламентських слухань на тему: «30 років після Чорнобиля: уроки та перспективи»

Інформаційно-аналітичні матеріали Кабінету Міністрів України до парламентських слухань на тему: “30 років Чорнобиля: уроки та перспективи”, запланованих до проведення 16.03.2016
Корисна інформація від Мінприроди України
перейти до сайту ...
Червона книга України
перейти до публікації
Корисна інформація від Держслужби України з надзвичайних ситуацій
перейти до сайту ...
Корисна інформація від Мінрегіону України
перейти до сайту ...
Корисна інформація від Держатомрегулювання України
перейти до сайту ...
Корисна інформація порталу "Екологія та атомна енергетика"
перейти до сайту ...
Корисна інформація від Товариства радіаційного захисту України
перейти до сайту ...


Розробник: ЗАТ "Cофтлайн" (Україна)