ПОШУК
Розширений пошук
Пошук здійснюється у публікаціях веб-сайту


Комітет у соціальних мережах


Новини
30.11.2016
Представники Комітету на чолі із Першим заступником Голови Комітету А. Дирівим взяли участь у заходах з нагоди завершенням насування арки конфайменту на об'єкт "Укриття" Чорнобильської АЕС
КомЕколог http://komekolog.rada.gov.ua/
Створений у 1986 році героїчними зусиллями вчених, проектувальників, будівельників, військових та працівників Чорнобильської АЕС, об'єкт "Укриття" - це унікальна захисна споруда, яка виконувала надзвичайно важливу функцію фізичного бар'єру на шляху виходу радіоактивних речовин та іонізуючого випромінювання в навколишнє середовище. Проектування і спорудження об'єкту "Укриття" було здійснено за рекордно короткий строк - всього за півроку. Особливість і складність цього об'єкту полягала у відсутності як у вітчизняній так і у світовій практиці досвіду подолання наслідків такої масштабної аварії. Розрахований на 30 років експлуатації, об'єкт "Укриття" надав фахівцям час для напрацювання подальших важливих високотехнологічних рішень.   далi»
15.11.2016
Перший заступник Голови Комітету Анатолій Дирів взяв участь у спільному пленарному засіданні сегменту високого рівня міжнародного кліматичного форуму у Марокко
В рамках сегменту високого рівня готуються національні заяви країн-сторін зазначеної Конвенції. Особливу увагу на форумі приділятимуть реалізації Паризької угоди, яку ратифіковано Верховною Радою України 14.07.16. Паризька угода є основою міжнародного переговорного процесу про зміну клімату. Механізми, процедури та інші практичні питання її впровадження, які дуже важливі для України, мають бути опрацьовані у м. Марракеш. Принципово новим у Паризькій угоді в рамках спільної, але диференційованої відповідальності, є динамічна система зобов'язань, що полягає у виконанні Очікуваних національно-визначених внесків, які приймають на добровільній основі, тобто на кожну країну покладаються зобов'язання визначити власний рівень обмеження обсягів викидів парникових газів і посильного його виконання   далi»
11.11.2016
За участю Комітету відбувся Круглий стіл на тему: "Реформування системи державного екологічного контролю на засадах європейської екологічної політики"
У своєму виступі завідувач Секретаріату Комітету Верховної Ради України з питань екологічної політики, природокористування та ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи Михайло Борисюк поінформував учасників "круглого столу" про екологічні законодавчі ініціативи Комітету та зауважив, що побудова в Україні дієвої ефективної системи нагляду за дотриманням природоохоронного законодавства має відбуватися з урахуванням найкращих практик організації функціонування аналогічних інституцій у країнах Євросоюзу.  далi»
08.11.2016
Комітет підтримує ухвалення у другому читанні та в цілому як Закон законопроекту про внесення змін до Закону України "Про природно-заповідний фонд України" (реєстр. № 4551)
Метою законопроекту є врегулювання питання передачі окремих повноважень у сфері природно-заповідного фонду від територіальних органів центрального органу виконавчої влади у сфері охорони навколишнього природного середовища, які ліквідовані, до відповідних органів Автономної республіки Крим, обласних, Київської та Севастопольської міських державних адміністрацій. До проекту Закону України про внесення змін до Закону України "Про природно-заповідний фонд України" (реєстр. № 4551) надійшло 24 пропозиції суб'єктів права законодавчої ініціативи, з яких 19 враховані (у тому числі редакційно та частково), 5 - відхилені.   далi»
08.11.2016
Комітет пропонує прийняти у другому читанні та в цілому як Закон проект Закону № 3323 про внесення змін до деяких законодавчих актів України, які регулюють відносини, пов'язані з одержанням документів дозвільного характеру
При підготовці до другого читання до законопроекту внесено 28 пропозиції народних депутатів України. З них 17 пропозицій враховано (у тому числі частково та редакційно) і 11 пропозицій відхилено. При доопрацюванні до другого читання було вдосконалено процедуру видачі дозволів на спеціальне водокористування; визначені повноваження органів влади у рамках зазначеної процедури; уточнені терміни надання причетними центральними органами виконавчої влади погодження на надання дозволу на спеціальне водокористуваня тощо.   далi»
08.11.2016
Комітет рекомендує Верховній Раді України прийняти за основу проект Закону України про внесення змін до Закону України № 5283 "Про захист тварин від жорстокого поводження" (щодо використання тварин у пересувних цирках)
Проект розроблений з метою забезпечення захисту тварин від жорстокого поводження, які перебувають у неволі у пересувних цирках. Для реалізації цієї мети пропонується доповнити статтю 25 Закону України "Про захист тварин від жорстокого поводження" новою частиною, якою "забороняється використання тварин у пересувних цирках". Як зазначено у пояснювальній записці до законопроекту, практика показує, що у пересувних цирках неможливо створити умови для тварин, які будуть відповідати їх біологічним, видовим та індивідуальним властивостям, оскільки гастрольний характер діяльності не дає такої можливості.   далi»
08.11.2016
Комітет рекомендує Верховній Раді України прийняти за основу проект Закону України № 5119 про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо забезпечення гуманного ставлення до тварин з метою морального розвитку суспільства
Метою проекту є підвищення відповідальності за прояви жорстокого поводження з тваринами, зменшення кількості випадків жорстокого поводження з тваринами та виховання в суспільстві принципів гуманного та відповідального ставлення до тварин. Для реалізації цієї мети пропонується доповнити статтю 89 (Жорстоке поводження з тваринами) Кодексу України про адміністративні правопорушення новими адміністративними стягненнями: повторне протягом року порушення норм цієї статті; неналежний нагляд за твариною наслідком якого стала втеча тварини; відмова власника тварини від подальшого утримання тварини внаслідок чого вона стала безпритульною. Суми штрафів пропонується підвищити з 9-21 до 50-100 неоподатковуваних мінімумів громадян.   далi»
07.11.2016
Комітет рекомендує Верховній Раді України прийняти за основу у першому читанні проект Закону № 5260 про внесення змін до Закону України "Про гідрометеорологічну діяльність" (щодо фінансування національної гідрометеорологічної служби)
Законопроектом передбачається вилучити із зазначеного Закону статтю 22, в якій передбачена можливість створення центральним органом виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері гідрометеорологічної діяльності, фонду підтримки національної гідрометеорологічної служби, оскільки положення цієї статті не узгоджуються із частиною дев'ятою статті 13 Бюджетного кодексу України, відповідно до якої створення позабюджетних фондів органами державної влади не допускається. Також передбачається у статті 21 Закону визначити, що фінансування діяльності національної гідрометеорологічної служби здійснюється за рахунок коштів Державного бюджету України, а також інших джерел, не заборонених законодавством.   далi»
20.10.2016
Комітет підтримує прийняття за основу проекту Закону № 5134-1 про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо оптимізації системи центральних органів виконавчої влади та їх діяльності у сфері санітарного та епідемічного благополуччя населення
Метою законопроекту є приведення санітарного законодавства у відповідність до визначеної у 2014 році концепції реформування системи центральних органів виконавчої влади, та створення належних умов для розвитку економіки, зменшення непродуктивних затрат суб'єктів господарювання на отримання дозволів, перенесення відповідальності та витрат на забезпечення стабільного і безпечного функціонування належних їм об'єктів від держави на суб'єкти підприємництва, запровадження ефективного та економного ризик-орієнтованого підходу у здійснені державного нагляду. Як зазначено у пояснювальній записці до законопроекту, необхідно також привести у відповідність з новими чинними законами положення, зокрема:   далi»
20.10.2016
Комітет рекомендує авторам законопроекту № 5199 про внесення змін до Кримінального кодексу України щодо посилення кримінальної відповідальності за жорстоке поводження з тваринами підготувати узгоджений проект разом з авторами аналогічних законодавчих ініціатив
Підтримуючи необхідність запровадження посиленої відповідальності за ці дії та враховуючи те, що на розгляді у Верховній Раді України знаходиться ряд аналогічних законопроектів про посилення відповідальності за жорстоке поводження з тваринами (реєстр. №№ 2687 від 21.04.2015 р., 4082 від 16.02.2016 р., 4895 від 05.05.2016 р., 4895-1 від 13.07.2016 р.),   далi»

Чергове засідання Комітету
Порядок денний засідання Комітету 02.11.2016
Порядки денні пленарних засідань
П'ята сесія Верховної Ради України VIII скликання (вересень 2016 року - січень 2017 року)
Рішення Комітету про ЗП про Державний бюджет України на 2017 рік (реєстр. № 5000)
та таблиця порівняння обсягів фінансування бюджетних програм, які належать до предмету відання Комітету
30-та річниця Чорнобильської катастрофи. ПАМ'ЯТЬ НЕ ЗГАСНЕ!
Постанова Верховної Ради України "Про Рекомендації парламентських слухань на тему: "30 років після Чорнобиля: уроки та перспективи" далi»
Парламентські слухання на тему: "30 років після Чорнобиля: уроки та перспективи"; 16.03.2016, 15:00
Постанова Верховної Ради України "Про проведення парламентських слухань на тему: "30 років після Чорнобиля: уроки та перспективи"

Прес-реліз Міністерства охорони здоров'я до 30-х роковин Чорнобильської катастрофи, парламентських слухань на тему: «30 років після Чорнобиля: уроки та перспективи»

Інформаційно-аналітичні матеріали Кабінету Міністрів України до парламентських слухань на тему: “30 років Чорнобиля: уроки та перспективи”, запланованих до проведення 16.03.2016
Корисна інформація від Мінприроди України
перейти до сайту ...
Червона книга України
перейти до публікації
Корисна інформація від Держслужби України з надзвичайних ситуацій
перейти до сайту ...
Корисна інформація від Мінрегіону України
перейти до сайту ...
Корисна інформація від Держатомрегулювання України
перейти до сайту ...
Корисна інформація порталу "Екологія та атомна енергетика"
перейти до сайту ...
Корисна інформація від Товариства радіаційного захисту України
перейти до сайту ...


Розробник: ЗАТ "Cофтлайн" (Україна)