ПОШУК
Розширений пошук
Пошук здійснюється у публікаціях веб-сайту


Комітет у соціальних мережах


Новини
13.07.2016
13 липня 2016 року відбулась зустріч Першого заступника Голови Комітету Анатолія Диріва та директора Департаменту ядерної безпеки ЄБРР Вінса Новака і представника Чорнобильського фонду "Укриття" та Рахунку ядерної безпеки в України Олександра Славіса з метою обговорення стану реалізації міжнародних проектів на майданчику ЧАЕС
Під час зустрічі відбувся обмін думками щодо ходу робіт на майданчику Чорнобильської АЕС із будівництва Нового безпечного конфайменту (НБК) та Сховища відпрацьованого ядерного палива (СВЯП-2), що знаходяться на завершальних етапах. Вінс Новак надав інформацію стосовно підготовки до Асамблеї донорів Чорнобильського фонду "Укриття", що відбудеться 22 липня у Лондоні, де ЄБРР та ДСП "Чорнобильська АЕС" будуть звітувати представникам країн-донорів про стан виконання цих проектів.   далi»
11.07.2016
Представники Комітету взяли участь в урочистому відкритті та роботі щорічної Міжнародної науково-практичної конференції "Екологічна безпека та збалансоване природокористування в агропромисловому виробництві"
У вітальному слові першого заступника Голови Комітету А. Диріва зазначалося, що щорічне проведення в Україні міжнародної науково-практичної конференції вже стало доброю традицією. Питання екологізації агропромислового виробництва, зменшення антропогенного впливу на стан навколишнього природного середовища України, підвищення продуктивності аграрної промисловості завжди перебувають у центрі уваги свідомої спільноти, що відповідає і всесвітнім викликам часу. Як ніколи залишається актуальною екологізація агропромислового виробництва.   далi»
08.07.2016
Комітет рекомендує доопрацювати законопроект про внесення змін до Кодексу України про надра (щодо необов'язковості вивчення надр в окремих випадках видобування підземних вод), реєстр. № 4347 (доопр.)
Законопроектом пропонується визначити окремі випадки видобування підземних вод без попереднього геологічного вивчення надр. За висновком, схваленим профільним Урядовим комітетом, в також відповідно до листа Державної служби геології та надр, законопроект не підтримується, бо у разі його прийняття буде порушено стадійність геологорозвідувальних робіт, що може призвести до втрат геологічної інформації, отриманої при геологічному вивченні надр.   далi»
05.07.2016
Комітет пропонує прийняти за основу проект Закону № 4798 про внесення змін до статті 13 Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" щодо відновлення порушених прав учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС
Метою законопроекту визначено законодавче врегулювання та забезпечення гарантій, наданих державою учасникам ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС з числа колишніх військовослужбовців, удосконалення регулювання суспільних правовідносин у соціальній сфері, зняття соціальної напруги серед даної категорії громадян. Завданням законопроекту є поновлення раніше скасованої норми щодо збільшення пенсій вказаним особам. Законопроектом пропонується внести зміни до статті 13 Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб", згідно з якими врегульовується питання поновлення раніше діючої норми щодо збільшення розміру пенсії за вислугу років особам, які брали участь у ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС під час проходження служби і віднесені в установленому законом порядку до категорії 1 - на 10 процентів, а віднесеним до категорій 2 та 3 - на 5 процентів відповідних сум грошового забезпечення.   далi»
22.06.2016
Комітет рекомендує відправити на доопрацювання групу альтернативних законопроектів №№ 4608-1, 4608-2, 4608-3, спрямованих на вдосконалення пенсійного забезпечення, та акцентує на доцільності розробки єдиного нормативного документу
Враховуючи важливість порушених питань у законопроектах № 4608-1, № 4608-2, № 4608-3 щодо вдосконалення системи пенсійного забезпечення, усунення диспропорції в розмірах пенсій, призначених за спеціальними законами і пенсій, призначених на загальних підставах та запровадження накопичувального рівня пенсійного страхування, які містять як однакові, так і різні пропозиції стосовно їх законодавчого врегулювання, Комітет дійшов висновку, що на підставі поданих законопроектів доцільно розробити єдиний проект, в якому будуть враховані всі слушні пропозиції вищезазначених проектів Законів.  далi»
22.06.2016
Комітет рекомендує прийняти за основу проект Закону № 4755 про внесення змін до Бюджетного кодексу України щодо зміни складу доходів місцевих бюджетів
Метою законопроекту визначено врегулювання бюджетних правовідносин шляхом справедливого розподілу доходів між бюджетами, що надходять від рентної плати за спеціальне використання води. Законопроектом пропонується рентну плату за спеціальне використання води водних об'єктів місцевого значення зараховувати до бюджетів місцевого самоврядування за місцезнаходженням (місцем розташування) відповідних природних ресурсів, зокрема, новим пунктом 3-1 у частину 1 статті 69 пропонується включити 50% рентної плати за спеціальне використання води, що зараховуються користувачами води за місцем її забору до складу доходів загального фонду бюджетів міст районного значення, сільських та селищних бюджетів.   далi»
17.06.2016
Комітет рекомендує повернути на доопрацювання проект Закону № 4537 про внесення змін до Податкового кодексу України (щодо удосконалення окремих норм)
Законопроектом передбачається внести зміни до Податкового кодексу України, якими пропонується врегулювати питання перебування на спеціальному режимі оподаткування ПДВ або сплати єдиного податку четвертої групи суб'єктами господарювання - юридичними особами, що входять до груп компаній (агрохолдінгів), та які об'єднані єдиним кінцевим бенефіціарним власником або зазначені юридичні особи пов'язані між собою відносинами контролю. Також законопроектом пропонується скасування пільги щодо сплати земельного податку фізичними особами - власниками земельних ділянок, земельних часток (паїв) та землекористувачів, які передають земельні ділянки та земельні частки (паї) в оренду платнику єдиного податку четвертої групи.  далi»
17.06.2016
Комітет пропонує прийняти за основу проект Закону України № 4725 про внесення змін до Бюджетного кодексу України (щодо перерозподілу частини рентної плати за спеціальне використання лісових ресурсів на користь бюджетів сіл, селищ і міст районного значення)
Проектом Закону передбачено внесення змін до статей 64, 66, 69 Бюджетного кодексу України. Пропонується здійснити перерозподіл одного з джерел бюджетних надходжень між різними рівнями місцевих бюджетів: зараховувати до доходів загального фонду бюджетів міст районного значення, сільських, селищних бюджетів - 25% рентної плати за спеціальне використання деревини, що заготовлена в порядку рубок головного користування. Відповідно, передбачається зменшення з 50% до 25% обсягу зазначеної рентної плати, що належить до доходів обласних бюджетів. Прийняття зазначеного законопроекту дозволить забезпечити додаткові надходження до бюджетів сіл, селищ і міст районного значення і у такий спосіб підвищити їх фінансову спроможність, що позитивно вплине на стан соціально-економічного розвитку територіальних громад.   далi»
16.06.2016
Голова підкомітету з питань з питань лісових ресурсів, об'єктів тваринного та рослинного світу, природних ландшафтів та об'єктів природно-заповідного фонду П.В.Дзюблик провів особистий прийом громадян у Верховній Раді України
На особистому прийомі громадяни порушували питання, які стосувалися, зокрема, соціального захисту громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи (проблеми самоселів, що проживають на території зони відчуження), екологічні питання (заборони використання пестицидів і проблем переробки та утилізації накопичених непридатних до використання агрохімікатів) та інші. За наслідками розгляду отриманих звернень Комітет, відповідно до предметів відання, проведе ретельну роботу з метою оцінки ситуації, пошуку шляхів розв'язання та надання максимально можливої практичної допомоги по кожному випадку.   далi»
15.06.2016
Комітет рекомендує Верховній Раді відхилити проект Закону № 4502 про внесення змін до Закону "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи" щодо вдосконалення пенсійного забезпечення учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС та евакуйованих із зони відчуження.
Комітет, в цілому підтримуючи необхідність вдосконалення законодавчого регулювання пенсійного забезпечення осіб, потерпілих від наслідків аварії на ЧАЕС, водночас, виявив ряд суттєвих зауважень щодо змісту поданого проекту. Аналогічну позицію займають Мінсоцполітики, Пенсійний фонд та Головне науково-експертне управління Апарату Верховної Ради. Зокрема, із порушенням норм Бюджетного кодексу та Регламенту, автори не надають фінансово-економічного обґрунтування та джерел додаткових надходжень бюджету, які необхідні для досягнення збалансованості.  далi»

Звіт про роботу Комітету за четверту сесію VIII скликання
???????? ???? ??????? KomEkolog ??????? ??????????? ???????? ????????? http://komekolog.rada.gov.ua/
Проведено 12 засідань Комітету, на яких розглянуто 154 питання. Внесено на розгляд Верховної Ради України та розглянуто на засіданні Комітету 24 проекти законодавчих актів, з підготовки яких Комітет визначено головним, та 100 висновків на законопроекти
30-та річниця Чорнобильської катастрофи. ПАМ'ЯТЬ НЕ ЗГАСНЕ!
Постанова Верховної Ради України "Про Рекомендації парламентських слухань на тему: "30 років після Чорнобиля: уроки та перспективи" далi»
Парламентські слухання на тему: "30 років після Чорнобиля: уроки та перспективи"; 16.03.2016, 15:00
Постанова Верховної Ради України "Про проведення парламентських слухань на тему: "30 років після Чорнобиля: уроки та перспективи"

Прес-реліз Міністерства охорони здоров'я до 30-х роковин Чорнобильської катастрофи, парламентських слухань на тему: «30 років після Чорнобиля: уроки та перспективи»

Інформаційно-аналітичні матеріали Кабінету Міністрів України до парламентських слухань на тему: “30 років Чорнобиля: уроки та перспективи”, запланованих до проведення 16.03.2016
Корисна інформація від Мінприроди України
перейти до сайту ...
Червона книга України
перейти до публікації
Корисна інформація від Держслужби України з надзвичайних ситуацій
перейти до сайту ...
Корисна інформація від Мінрегіону України
перейти до сайту ...
Корисна інформація від Держатомрегулювання України
перейти до сайту ...
Корисна інформація порталу "Екологія та атомна енергетика"
перейти до сайту ...
Корисна інформація від Товариства радіаційного захисту України
перейти до сайту ...


Розробник: ЗАТ "Cофтлайн" (Україна)