ПОШУК
Розширений пошук
Пошук здійснюється у публікаціях веб-сайту


Комітет у соціальних мережахГоловна » Новини

Комітет рекомендував Комітету з питань бюджету внести на розгляд Верховної Ради України пропозицію про відхилення проекту Закону України про внесення змін до додатків № 3 та № 7 до Закону України "Про Державний бюджет України на 2017 рік" (щодо збільшення розміру субвенцій на надання пільг і житлових субсидій населенню) (реєстр. № 6249).
версія для друку
14 квiтня 2017
Комітет рекомендував Комітету з питань бюджету внести на розгляд Верховної Ради України пропозицію про відхилення проекту Закону України про внесення змін до додатків № 3 та № 7 до Закону України "Про Державний бюджет України на 2017 рік" (щодо збільшення розміру субвенцій на надання пільг і житлових субсидій населенню) (реєстр. № 6249).

Комітет з питань екологічної політики, природокористування та ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи на своєму засіданні 12 квітня 2017 року, відповідно до предметів відання, розглянув проект Закону України про внесення змін до додатків № 3 та № 7 до Закону України «Про Державний бюджет України на 2017 рік» (щодо збільшення розміру субвенцій на надання пільг і житлових субсидій населенню) (реєстр. № 6249 від 27.03.2017 р.), внесений народним депутатом України Мураєвим Є.В.

Метою законопроекту, на думку суб’єктів права законодавчої ініціативи, є забезпечення фінансовими ресурсами гарантованих державою пільг та прав на отримання житлових субсидій населенню.

Законопроектом пропонується збільшити асигнування за Кодом програмної класифікації видатків та кредитування державного бюджету (КПКВК) 3511150 (КФК 0180) «Субвенція з державного бюджету місцевим бюджетам на надання пільг та житлових субсидій населенню на оплату електроенергії, природного газу, послуг тепло-, водопостачання і водовідведення, квартирної плати (утримання будинків і споруд та прибудинкових територій), вивезення побутового сміття та рідких нечистот» на суму 26,0 млрд. грн. та за КПКВК видатків та кредитування державного бюджету 3511230 (КФК 0180) «Субвенція з державного бюджету місцевим бюджетам на надання пільг та житлових субсидій населенню на придбання твердого та рідкого пічного побутового палива і скрапленого газу» на суму 1,0 млрд. грн. за рахунок відповідного скорочення видатків споживання Загального фонду Державного бюджету на 2017 рік.

Комітет звертає увагу на те, що, зокрема, законопроектом пропонується зменшити видатки за бюджетною програмою КПКВК 1006000 «Державна служба з надзвичайних ситуацій» на суму 1 175 000,0 тис. грн., що становить 14,73 % від суми фінансування визначеної Законом України «Про Державний бюджет на 2017 року».

Комітет зазначає, що відповідно до статті 52 Бюджетного кодексу України у супровідних матеріалах до законопроекту не надано експертного висновку Міністерства фінансів України. Статтею 91 Закону України «Про Регламент Верховної Ради України» та статтею 27 Бюджетного кодексу України передбачено, що до законопроекту, прийняття якого призведе до зміни показників бюджету, має бути додане фінансово-економічне обґрунтування (включаючи відповідні розрахунки), якого не надано.  Пропозиції щодо терміну набрання чинності Закону з дня, наступного за днем його опублікування, не відповідають вимогам статті 27 Бюджетного кодексу України.

За результатами розгляду Комітет рекомендував Комітету з питань бюджету внести на розгляд Верховної Ради України пропозицію про відхилення проекту Закону України про внесення змін до додатків № 3 та № 7 до Закону України «Про Державний бюджет України на 2017 рік» (щодо збільшення розміру субвенцій на надання пільг і житлових субсидій населенню) (реєстр. № 6249).

 

Розробник: ЗАТ "Cофтлайн" (Україна)