ПОШУК
Розширений пошук
Пошук здійснюється у публікаціях веб-сайту


Комітет у соціальних мережахГоловна » Новини

31 річниця трагедії на Чорнобильській атомній станції - 26 квітня 2017 року
версія для друку
25 квiтня 2017
31 річниця трагедії на Чорнобильській атомній станції - 26 квітня 2017 року

26 квітня 2017…

Понад тридцять років минуло від часу наймасштабнішої, за всю історію використання атомної енергії, техногенної катастрофи й величезного екологічного лиха світового масштабу - аварії на Чорнобильській атомній електростанції.

Масштаби катастрофи могли б бути незрівнянно більшими, якби не мужність і самопожертва сотень тисяч учасників ліквідації наслідків аварії. Ризикуючи своїм життям та здоров'ям, вони виконали свій обов'язок і захистили людство від згубного впливу і подальшого розповсюдження радіації.

Наслідки жахливої аварії на Чорнобильській АЕС відчутні й сьогодні. Проходять роки, а біль не вщухає, тривога не покидає людей.

Незважаючи на 31 рік після аварії на Чорнобильській АЕС, її ліквідатори і постраждалі потребують захисту і підтримки від держави. Комітет робить усе можливе для вирішення проблем, спричинених цією катастрофою.

Так, за ініціативи та підтримки Комітету з питань екологічної політики, природокористування та ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи 13 квітня 2017 року на пленарному засіданні Верховної Ради України прийнято за основу проект Закону про внесення змін до статті 48 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» та прийнято як закон проект Закону про внесення зміни до статті 54 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» (щодо посилення соціального захисту деяких категорій).

Ще низка законопроектів що стосуються соціального захисту учасників ліквідації аварії на Чорнобильській АЕС та постраждалих внесена Комітетом на розгляд Верховної Ради України.

Завершено будівництво споруди нового безпечного конфайнменту, яким 29 листопада 2016 року накрито об'єкт «Укриття» над 4-м зруйнованим енергоблоком Чорнобильської АЕС, що є вирішальним кроком перетворення об’єкта «Укриття» на екологічно безпечну систему.

Ще довго ми будемо відчувати на собі наслідки трагедії, ще довго будемо чути її дзвони. Вони лунатимуть за тими, кого вже немає, кого не стане завтра. Доземно схиляємося в подяці перед ліквідаторами цієї страшної аварії. Перед живими. Перед пам’яттю до загиблих від радіаційного смерчу.

Розробник: ЗАТ "Cофтлайн" (Україна)