ПОШУК
Розширений пошук
Пошук здійснюється у публікаціях веб-сайту


Комітет у соціальних мережахГоловна

Новини

22.05.2017
Комітет рекомендує повернути на доопрацювання проект Закону України № 6238 про внесення змін до Податкового кодексу України (щодо ввезення на митну територію України транспортних засобів, які відповідають екологічній нормі „Євро-4”)

Комітет зазначає, що у законопроекті (реєстр. № 6238 доопрацьованому 21.04.2017 р.) змінено назву законопроекту та доповнено змінами до Податкового кодексу України, якими передбачається встановити, що ставки акцизного податку, передбачені пунктом 15 підрозділу 5 розділу ХХ "Перехідні положення" Податкового кодексу України, не застосовуватимуться до легкових автомобілів, якщо вони старше 10 років з дати вироблення.
В частині пропозицій щодо внесення змін до Закону України "Про деякі питання ввезення на митну територію України та реєстрації транспортних засобів" доопрацьований законопроект змістовно не змінився, за виключенням того, що тепер у ньому не вказано до якої саме статті Закону мають бути внесеними такі зміни. далi»

22.05.2017
Комітет підтримав законопроекти № 6384 та 6384-1 щодо збільшення видатків для ліквідації наслідків надзвичайної ситуації, що склалася 23 березня 2017 року у місті Балаклії Харківської області

Законопроектами пропонується покрити необхідні видатки обласному бюджету Харківської області за рахунок перерозподілу видатків - зменшити видатки Державного управління справами на 200,0 млн. грн. на реставрацію та пристосування Маріїнського палацу в м. Києві та додатково виділити зазначені кошти обласному бюджету Харківської області на: далi»

25.04.2017
31 річниця трагедії на Чорнобильській атомній станції - 26 квітня 2017 року

Понад тридцять років минуло від часу наймасштабнішої, за всю історію використання атомної енергії, техногенної катастрофи й величезного екологічного лиха світового масштабу - аварії на Чорнобильській атомній електростанції.
Масштаби катастрофи могли б бути незрівнянно більшими, якби не мужність і самопожертва сотень тисяч учасників ліквідації наслідків аварії. Ризикуючи своїм життям та здоров'ям, вони виконали свій обов'язок і захистили людство від згубного впливу і подальшого розповсюдження радіації. далi»

14.04.2017
Комітет рекомендує Верховній Раді України прийняти за основу проект Закону України № 4028 про упаковку та відходи упаковки.

Основним завданням законопроекту є запровадження принципу розширеної відповідальності виробників товарів в упаковці, що забезпечить належне фінансування у сфері поводження з упаковкою та її відходами. далi»

14.04.2017
Комітет рекомендував Комітету з питань бюджету внести на розгляд Верховної Ради України пропозицію про відхилення проекту Закону України про внесення змін до додатків № 3 та № 7 до Закону України "Про Державний бюджет України на 2017 рік" (щодо збільшення розміру субвенцій на надання пільг і житлових субсидій населенню) (реєстр. № 6249).

Комітет з питань екологічної політики, природокористування та ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи на своєму засіданні 12 квітня 2017 року, відповідно до предметів відання, розглянув проект Закону України про внесення змін до додатків № 3 та № 7 до Закону України "Про Державний бюджет України на 2017 рік" (щодо збільшення розміру субвенцій на надання пільг і житлових субсидій населенню) (реєстр. № 6249 від 27.03.2017 р.), внесений народним депутатом України Мураєвим Є.В. далi»

14.04.2017
Комітет рекомендував Комітету з питань податкової та митної політики повернути суб'єкту права законодавчої ініціативи на доопрацювання проект Закону України про внесення змін до Закону України "Про деякі питання ввезення на митну територію України та реєстрації транспортних засобів" (щодо ввезення транспортних засобів, які відповідають екологічній нормі "Євро-4")" (реєстр. № 6238)

Комітет з питань екологічної політики, природокористування та ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи на своєму засіданні 12 квітня 2017 року, відповідно до предметів відання, розглянув проект Закону України про внесення змін до Закону України "Про деякі питання ввезення на митну територію України та реєстрації транспортних засобів" (щодо ввезення транспортних засобів, які відповідають екологічній нормі "Євро-4")" (реєстр. № 6238 від 24.03.2017), далi»

14.04.2017
Комітет в порядку контролю за виконанням законів, постанов Верховної Ради України, власних рішень розглянув інформацію про стан виконання Закону України "Про Загальнодержавну програму зняття з експлуатації Чорнобильської АЕС та перетворення об'єкта "Укриття" на екологічно безпечну систему"

Термін виконання першочергових заходів щодо зняття з експлуатації Чорнобильської АЕС та перетворення об'єкта "Укриття" на екологічно безпечну систему Загальнодержавної програми, запланованих на 2009-2012 роки, вичерпано. З 2015 року розпочато виконання наступного етапу Загальнодержавної програми стосовно остаточного закриття та консервації реакторних установок без затвердження в установленому порядку відповідних заходів, що мають бути здійсненні в рамках цього етапу. далi»

14.04.2017
Комітет пропонує повернути на доопрацювання проект Закону № 6255 про внесення змін до Земельного кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо оформлення прав на землю під об'єктами енергетики

Комітет висловлює застереження щодо запропонованої редакції статті 16 Закону України "Про землі енергетики та правовий режим спеціальних зон енергетичних об'єктів". Оскільки норма "у разі недосягнення згоди щодо укладення договору про встановлення земельного сервітуту для розміщення, будівництва, обслуговування та/або експлуатації об'єкта міждержавної та магістральної електричної мережі, такий земельний сервітут встановлюється рішенням суду" може призвести до неоднозначного сприйняття користувачами чи власниками земельних ділянок. Рішення суду також стане підставою для державної реєстрації права земельного сервітуту.
Запропоновані зміни до законопроекту у частині встановлення земельних сервітутів не слід застосовувати, наприклад до лісових масивів, які відрізняються протяжністю територій та особливістю догляду. далi»

14.04.2017
Прийнято за основу законопроект про внесення змін до статті 48 Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи"

У законопроекті вносяться зміни до частини другої статті 48 Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи", згідно з якими пропонується поновити право на отримання щорічної допомоги на оздоровлення для дітей, які втратили внаслідок Чорнобильської катастрофи одного з батьків, та евакуйованих із зони відчуження у 1986 році.
Змінами до частини першої статті 48 Закону пропонується уточнити норму щодо виплати одноразової компенсації дружині (чоловіку), якщо вона (він) не одружилася (одружився) вдруге, померлого годувальника. далi»

14.04.2017
Прийнято Закон «Про внесення зміни до статті 54 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» (щодо посилення соціального захисту деяких категорій)»

Запропонованими змінами скасовується необхідність встановлювати причинний зв'язок смерті з Чорнобильською катастрофою виключно у випадку набуття права дружинами/чоловіками померлих осіб з інвалідністю, із числа учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС (категорія 1), на отримання пенсії у зв'язку з втратою годувальника. далi»

12.04.2017
Виступ Москаленка Я. М., Голови підкомітету з питань подолання наслідків Чорнобильської катастрофи, соціального захисту постраждалих внаслідок Чорнобильської катастрофи, на пленарному засідані Верховної Ради 11 квітня 2017 року.

Шановний український народе, шановний пане Голово, колеги! Через два тижні настане 31-а річниця аварії на четвертому енергоблоці Чорнобильської атомної станції. Зазвичай до таких дат прийнято владі звітувати перед суспільством про те, що вона зробила для постраждалих та для подолання наслідків трагедії. Я спробую це зробити за владу. Скасовано бездумно четверту зону посиленого радіологічного контролю. Вже потерпілі IV категорії не можуть оформити інвалідність, яким МСЕК встановив причинний зв'язок з аварією. далi»

11.04.2017
Інформаційно-аналітичні матеріали матеріали про стан соціального захисту громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи

Нині соціальна підтримка держави надається 1 912914 постраждалим особам, серед них:
- 204 220 учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС (питома вага у загальній чисельності - 10%);
- І 708 694 потерпілих від аварії на Чорнобильській АЕС (90%): у тому числі 398 104 потерпілих дітей.
До постраждалих внаслідок Чорнобильської катастрофи категорії (інваліди) віднесено 107 595 осіб. далi»

11.04.2017
10 квітня 2017 року представники Комітету, народні депутати, представники міністерств та громадськості відвідали Національний науковий центр радіаційної медицини Національної академії медичних наук України

10 квітня 2017 року голова підкомітету Комітету з питань екологічної політики, природокористування та ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи Дзюблик П.В., народні депутати України Арешонков В.Ю., Марченко О.О., Корчик В.А., представники Міністерства соціальної політики, Міністерства фінансів, Міністерства охорони здоров'я, ВГОІ "Союз Чорнобиль України, відвідали Національний науковий центр радіаційної медицини Національної академії медичних наук України з метою ознайомлення зі станом надання спеціалізованої медичної допомоги громадянам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи. далi»

10.04.2017
8 квітня 2017 року представники Комітету долучилися до традиційного суботнику з нагоди Всеукраїнського свята "Дня довкілля"
КомЕколог http://komekolog.rada.gov.ua/

Вже стало доброю традицією у співпраці Комітету і Міністерства екології та природних ресурсів України щорічно до Всеукраїнського свята "Дня довкілля" спільно докладати зусиль до створення, відновлення та збереження унікальних природних територій та ландшафтів, покращення та розширення площ зелених насаджень, збільшення природних рослинних ресурсів у парках та скверах рідного міста - славетного Києва.
До суботника долучилися працівники Мінприроди України, Навчального еколого-натуралістичного центру учнівської молоді, представники науковців, громадськості, учнівської молоді Київщини. Багато учасників прийшли на суботник зі своїми дітьми. далi»

06.04.2017
Комітет вважає за доцільне прийняти за основу проект Закону України про стратегічну екологічну оцінку (реєстр. № 6106)

Головне науково-експертне управління Апарату Верховної Ради України висловило низку зауважень до законопроекту, зокрема щодо неврахування низки положень Протоколу про стратегічну екологічну оцінку- далі "Протокол". Відповідно до Протоколу про стратегічну екологічну оцінку впровадження СЕО в Україні потребує, окрім запропонованого переліку об'єктів стратегічної екологічної оцінки, також і стратегічну екологічну оцінку документів, які формують політику у певній галузі, а також законодавства, якщо це може викликати суттєвий вплив на довкілля (екологічні наслідки), зокрема, пов'язані зі здоров'ям населення (стаття 13 Протоколу "Політика та законодавство"). далi»

06.04.2017
Комітет висловився за повернення на доопрацювання суб'єкту законодавчої ініціативи проекту Закону № 4835 про внесення змін до деяких законів України щодо стимулювання використання побутових відходів як альтернативного джерела енергії

По суті законопроекту відповідно до предметів відання Комітету слід зазначити, що на сьогодні Законом України "Про електроенергетику" визначено застосування до 01.01.2030 "зеленого" тарифу для електроенергії, виробленої з енергії вітру, сонячного випромінювання, біомаси, біогазу, геотермальної енергії, мікро-, міні- та малими гідроелектростанціями. Такий вибір обґрунтовується екологічною чистотою енергоносіїв у цьому переліку та тим, що собівартість енергії, виробленої з використанням зазначених альтернативних джерел енергії, щороку знижується в Україні та у світі.
Поширення "зеленого" тарифу на виробництво електроенергії з побутових відходів є потенційно небезпечним для забруднення навколишнього природного середовища. далi»

06.04.2017
Комітет рекомендує повернути на доопрацювання суб'єкту законодавчої ініціативи проекту Закону України № 4836 про внесення змін до Податкового кодексу України (щодо оподаткування розміщення відходів)

Слід звернути увагу на невідповідність назви законопроекту "щодо оподаткування розміщення побутових відходів" з його текстом - оподаткування виробництва й імпорту упаковки та товарів в упаковці.
Проектом пропонується розширити базу оподаткування екологічного податку, запровадивши податок за виробництво й імпорт упаковки та товарів в упаковці і встановити ставки такого податку, а також значно підвищити ставку екологічного податку за розміщення малонебезпечних побутових відходів, встановивши її у розмірі 80 грн за 1 тонну (чинна норма - 4,02 грн за 1 тонну), при цьому за розміщення не утилізованих побутових відходів ставка податку за розміщення малонебезпечних побутових відходів збільшується у 6 раз. далi»

06.04.2017
Комітет пропонує поверненути на доопрацювання проекти законів № 4837 та № 4837-1 про внесення змін до Бюджетного кодексу України щодо використання екологічного податку

Слід зазначити, що законопроекти системно пов'язані із законопроектом реєстр. № 4838 від 16.06.2016 р. про відходи. Комітет з питань екологічної політики, природокористування та ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи на засіданні 22.03.2017 р. прийняв рішення рекомендувати Верховній Раді України проект Закону України про відходи повернути на доопрацювання суб'єкту законодавчої ініціативи (подання Комітету від 22.03.2017 р.). далi»

31.03.2017
Комітет вітає працівників сфер геології, геодезії та картографії з професійним святом - Днем геолога!

Працівники геологічної галузі втілюють в життя завдання із забезпечення приросту корисних копалин, турбуються про ресурси вітчизняної економіки.
Наполеглива, цілеспрямована праця геологів, геодезистів та картографів неодмінно має винагородитися примноженням народного багатства, зростанням добробуту людей, значним піднесенням економічної могутності нашої держави.
За непростих нинішніх часів досягнення і здобутки геологічної галузі набувають ваги державного значення. Високий професіоналізм і сумлінна праця в поєднанні з використанням сучасних наукових досягнень і надалі будуть запорукою нарощування мінерально-сировинної бази України, зміцнення авторитету нашої держави. далi»

24.03.2017
Комітет розглянув, відповідно до предметів відання, інформацію щодо звіту про хід і результати виконання Програми діяльності Кабінету Міністрів України у 2016 році
КомЕколог http://komekolog.rada.gov.ua/

Програмою протягом місяця з дня схвалення передбачалося подання операційного плану антикризових заходів до кінця 2016 року. Натомість Кабінет Міністрів розробив і затвердив своїм розпорядженням від 27 травня 2016 року
№ 418-р План пріоритетних дій Уряду на 2016 рік, який, як і наданий Звіт, не співпадає за структурою та змістом із затвердженою програмою. У межах предметів відання Комітету відповідна інформація міститься у Звіті у розділі ІІІ пункти 10-12, розділі IV пункти 1-3, розділі V пункт 3.
Як позитив було відзначено практику публічного звітування Уряду щодо своєї діяльності, проте фактично позиції Звіту висвітлюють неповне виконання зазначеного Плану, затвердженого розпорядженням Уряду. По завершенні звітного року за самооцінкою Уряду виконання його дій по позиціях у межах предметів відання Комітету не перевищує третини. далi»

24.03.2017
Комітет вітає Професійну спілку працівників атомної енергетики і промисловості України ("Атомпрофспілка") з нагоди 25-ї річниці утворення

Комітет Верховної Ради України з питань екологічної політики, природокористування та ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи щиро вітає колектив Професійної спілки працівників атомної енергетики та промисловості України з нагоди 25-річчя заснування.
Атомпрофспілка об'єднує працівників багатьох підприємств, установ, організацій, та є найбільш масовою професійною організацією атомників, гірників, хіміків, наукових працівників, будівельників, медиків.
Представники Атомпрофспілки наполегливо та послідовно втілюють у життя державну політику, спрямовану на подальшу стабілізацію та розвиток ядерно-енергетичного комплексу України, підтримання безпеки його об'єктів, забезпечення продуктивної зайнятості, підвищення життєвого рівня працівників і членів їхніх сімей. далi»

23.03.2017
22 березня 2017 р. Комітет заслухав звіт Міністра екології та природних ресурсів України О. М. Семерака про роботу Мінприроди у 2016 році
КомЕколог http://komekolog.rada.gov.ua/

Міністр О. М. Семерак проінформував присутніх, що робота очолюваного ним Міністерства виконувалася відповідно до Плану пріоритетних дій Уряду на 2016 рік, затвердженого розпорядженням Кабінету Міністрів України від 27.05.2016 № 418-р.
Згідно з Планом головними напрямами роботи Мінприроди було визначено такі 3 напрями:
1. Гармонізація українського природоохоронного законодавства із законодавством Європейського Союзу.
2. Боротьба з корупцією та забезпечення прозорості діяльності Мінприроди.
3. Підвищення рівня екологічної безпеки в зоні відчуження та перетворення її на територію інновацій та місце для проведення наукових досліджень. далi»

23.03.2017
Комітет рекомендує прийняти за основу та в цілому законопроект № 5594 про внесення зміни до статті 54 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» (щодо посилення соціального захисту деяких категорій), поданий Кабінетом Міністрів України

У законопроекті пропонується до статті 54 Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи" внести зміни, згідно з якими дружинам (чоловікам), які втратили годувальника із числа учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС, віднесених до категорії 1, з 1 січня 2018 року надати право на призначення пенсії у зв'язку з втратою годувальника незалежно від причинного зв'язку смерті годувальників з Чорнобильською катастрофою. далi»

23.03.2017
Комітетом ухвалено рішення рекомендувати прийняти за основу законопроект про внесення зміни до статті 6 Закону України "Про державну геологічну службу України" (реєстр. № 5696)

Метою законопроекту визначено приведення Закону України "Про державну геологічну службу України" у відповідність до норм чинного законодавства шляхом виключення абзацу дев'ятого частини другої статті 6 зазначеного Закону, зокрема щодо видачі суб'єктам господарювання ліцензій на видобування дорогоцінних металів і дорогоцінного каміння, дорогоцінного каміння органогенного утворення, напівдорогоцінного каміння, здійснення контролю за дотриманням ними ліцензійних умов.
Узгодження положень Законів України між собою заслуговує на підтримку. Проте під час обговорення було відмічено, що зміни технічного характеру не мають заміщувати системний підхід до питань реалізації єдиної державної політики у відповідній сфері. далi»

23.03.2017
Комітет рекомендував здійснювати піврічне звітування щодо екологічних проблем Домбровського кар’єру та токсичних відходів гексахлорбензолу (м. Калуш, Івано-Франківська область)

За результатами розгляду Комітет вирішив звітування про виконання рішення Комітету від 18.06.2014 р. № 26/13 "Про стан виконання рішення Комітету від 05.06.2013 р. № 9/20 "Про екологічні проблеми промислового комплексу Івано-Франківської області" зняти з контролю та рекомендував Міністерству екології та природних ресурсів України, Міністерству фінансів України, Міністерству економічного розвитку і торгівлі України, Фонду державного майна України, Державній службі України з надзвичайних ситуацій, Івано-Франківській обласній державній адміністрації здійснювати піврічне звітування (у лютому та липні за попередній звітний період) про виконання рішення Комітету від 02.09.2015 р. № 21/17 "Про виїзне засідання робочої групи Комітету щодо екологічних проблем Домбровського кар'єру та токсичних відходів гексахлорбензолу (м. Калуш, Івано-Франківська область)". далi»

21.03.2017
Про особистий прийом громадян Секретарем Комітету Єднаком О. В. 21.03.2017

21 березня 2017 року Секретарем Комітету Верховної Ради України з питань екологічної політики, природокористування та ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи Єднаком Остапом Володимировичем проведено особистий прийом громадян у Верховній Раді України.
На особистому прийомі порушувались проблеми, які стосуються, зокрема, соціального захисту громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи (виконання судових рішень, соціальні виплати, пенсійне забезпечення, проблеми самоселів, що проживають на території зони відчуження), екологічні питання (щодо негативного екологічного впливу золошлаковідвалу Дарницької ТЕЦ-4, щодо поводження з побутовими відходами), пропозиції про зміни у законодавстві та інші. далi»

28.02.2017
Комітет рекомендує відхилити проект Закону України про внесення змін до деяких законів України щодо врегулювання окремих питань економічної політики (реєстр. №6035 від 06.02.2017)

Комітет з питань екологічної політики, природокористування та ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи на засіданні 22 лютого 2017 року розглянув проект Закону України про внесення змін до деяких законів України щодо врегулювання окремих питань економічної політики (реєстр. № 6035), внесений народним депутатом України Денисенком А.П., і рекомендував Комітету з питань економічної політики внести на розгляд Верховної Ради України пропозицію про відхилення проекту Закону. далi»

28.02.2017
Комітет пропонує повернути на доопрацювання проект законe № 5525 про внесення змін до Закону України "Про питну воду та питне водопостачання" щодо вдосконалення розрахунків за електричну енергію

22 лютого 2017 р. Комітет Верховної Ради України з питань екологічної політики, природокористування та ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи відповідно до предметів відання розглянув на своєму засіданні законопроект про внесення змін до Закону України "Про питну воду та питне водопостачання" щодо вдосконалення розрахунків за електричну енергію (реєстр. № 5525), поданий Кабінетом Міністрів України. далi»

27.02.2017
Комітет рекомендує повернути на доопрацювання законопроект № 5635 про внесення змін до статті 65 Кодексу України про адміністративні правопорушення (щодо підвищення штрафів за незаконну вирубку у зимовий період)

Відповідно до законодавства зимовий період по всій території України наступає не одночасно. Тому така невизначеність ставить під сумнів можливість належної реалізації даної норми особами, які мають право складати протоколи про адміністративні правопорушення.
Комітет у цілому підтримує ініціативу збільшення розмірів штрафу за правопорушення передбаченні статтею 65 Кодексу України про адміністративні правопорушення, проте звертає увагу, що цінність ялинки та розміри шкоди нанесеної державі не мають залежати від періоду чи пори року. далi»

27.02.2017
Комітет пропонує повернути на доопрацювання проекти законів про внесення змін до деяких законів України щодо збереження український лісів та запобігання незаконному вивезенню необроблених лісоматеріалів №№ 5495 та 5495-1

Метою обох законопроектів, на думку суб'єктів права законодавчої ініціативи, є забезпечення збереження лісового фонду країни шляхом обмеження внутрішнього споживання необроблених лісоматеріалів і посилення адміністративної та кримінальної відповідальності за незаконну вирубку лісу та подальший його експорт поза митним контролем.
Головне науково-експертне управління до законопроекту (реєстр. № 5495) надало ряд зауважень. До законопроекту (реєстр. № 5495-1) Головне науково-експертне управління надало ряд зауважень та рекомендує повернути його на доопрацювання. далi»

23.02.2017
Комітет розглянув лист Рахункової палати України щодо результатів фінансового аудиту Держекоінспекції України та її територіальних органів у 2015 році

За результатами розгляду Комітет рекомендував:
Кабінету Міністрів України: вжити заходів щодо своєчасного і повного забезпечення прийняття управлінських рішень учасниками бюджетного процесу щодо реалізації державної політики із здійснення державного нагляду (контролю) у сфері охорони навколишнього природного середовища, раціонального використання, відтворення і охорони природних ресурсів;
Мінприроди, Мінфіну, Держекоінспекції: вжити заходів щодо погашення кредиторської заборгованості, у сумі 2,6 млн. грн. за КПКВК 2405020, передбачивши їх на наступний бюджетний період; далi»

23.02.2017
Комітет висловився на користь прийняття за основу проекту Закону України про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо вивезення та ввезення рухомих культурних цінностей (реєстр. № 5513)

Серед змін, що пропонується внести до законодавства, слід відмітити доповнення до статті 6 Закону України "Про вивезення, ввезення та повернення рухомих культурних цінностей", яким визначається що ввезення в Україну, пересилання та вивезення за її межі об'єктів тваринного чи рослинного світу, види яких є об'єктами регулювання Конвенції про міжнародну торгівлю видами дикої фауни і флори, що перебувають під загрозою зникнення, здійснюється відповідно до цієї Конвенції.
Слід також зауважити, що статтею 11 "Про страховий фонд документації України" визначено, що за призначенням страховий фонд документації України поділяється на: далi»

23.02.2017
Комітет підтримує прийняття за основу проекту Закону України про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо поліпшення умов ведення будівельної діяльності (реєстр. №5587)

Законопроектом пропонується внести зміни до статтей 17 і 34 Кодексу цивільного захисту України, статтей 1 і 17 Закону України "Про архітектурну діяльність", статтей 1, 30, 31, 34 і 39 Закону України "Про регулювання містобудівної діяльності".
При цьому необхідно зазначити, що Статтею 32 Кодексу цивільного захисту України встановлено, що для захисту людей від деяких факторів небезпеки, що виникають внаслідок надзвичайних ситуацій у мирний час, та дії засобів ураження в особливий період також використовуються споруди подвійного призначення (наземна або підземна споруда, що може використовуватися за основним функціональним призначенням і для захисту населення). далi»

23.02.2017
Комітет рекомендує прийняти в цілому як закон проект Закону України про приєднання України до Міжнародної конвенції про рятування 1989 року (реєстр. № 0132)

Конвенція визначає основні терміни, права та обов'язки рятувальників, власників та капітанів суден, механізм проведення рятувальних операцій на морі. Конвенція не застосовується до стаціонарних або плавучих платформ чи морських рухомих бурових установок, коли такі платформи або установки здійснюють в місцях їхнього розташування розвідку, розробку чи видобування мінеральних ресурсів морського дна.
Також Конвенція не застосовується до військових кораблів чи інших некомерційних суден, що знаходяться у власності будь-якої держави чи експлуатуються нею, крім випадків коли держава-учасниця приймає рішення застосовувати Конвенцію до своїх військових кораблів або інших суден. далi»

16.02.2017
Делегація Комітету обговорила екологічні проблеми використання океанів, морів і морських ресурсів в ході спільних міжнародних слухань Міжпарламентського союзу та Організації Об'єднаних Націй
КомЕколог http://komekolog.rada.gov.ua/

Під час обговорення наголошувалось, що загроза виснаження та деградації природних ресурсів планети в цілому та океанів і морів зокрема, надмірна експлуатація цих ресурсів, втрата біологічного різноманіття та загроза втрати цілих видів, забруднення та засмічення морів та океанів напряму пов'язані з людською діяльністю.
Представники Комітету під час Парламентських слухань в ООН запевнили своїх міжнародних колег, що Україна підтримує спрямування зусиль міжнародної спільноти на збереження навколишнього природного середовища, зокрема, морів. далi»

09.02.2017
Перший заступник Голови Комітету Анатолій Дирів провів зустріч з представниками Світового банку з питань навколишнього середовища та природних ресурсів
КомЕколог http://komekolog.rada.gov.ua/

09 лютого 2017 року відбулась зустріч Першого заступника Голови Комітету з питань екологічної політики, природокористування та ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи Анатолія Диріва з представниками Світового банку з питань навколишнього середовища та природних ресурсів пані Валері Хікей та паном Ендрю Мітчел з метою обговорення питань у лісовому секторі та можливості співробітництва за даним напрямом.
Під час зустрічі відбулося обговорення питань пов'язаних із збереженням, використанням, відтворенням лісів, тимчасової заборони експорту лісоматеріалів у необробленому вигляді, а також реформування лісової галузі. далi»

09.02.2017
Перший заступник Голови Комітету Анатолій Дирів обговорив стан реалізації міжнародних проектів на майданчику Чорнобильської АЕС з представниками ЄБРР

Учасниками робочої зустрічі були обговорені питання завершення робіт відповідно до графіків контрактів за міжнародними проектами з будівництва нового безпечного конфайменту, сховища відпрацьованого ядерного палива, заводу з переробки рідких радіоактивних відходів та промислового комплексу по поводженню з твердими радіоактивними відходами. Приділено увагу й питанню необхідності з 2018 року забезпечення фінансування з Державного бюджету України експлуатації зазначених об'єктів.
Представники ЄБРР високо оцінили прогрес української сторони у питанні реалізації в повному обсязі внеску України до Чорнобильського фонду "Укриття" до кінця 2017, який планується здійснити за рахунок перерозподілу заощаджених коштів в рамках бюджетних програм Міністерства екології та природних ресурсів України. далi»

09.02.2017
У Комітеті з питань екологічної політики, природокористування та ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи відбулася презентація проекту Національної стратегії поводження з відходами

Проект представляв Міністр екології та природних ресурсів України Остап Семерак. Міністр поінформував, що зараз триває процедура обговорення проекту Стратегії і Міністерство чекає пропозицій від народних депутатів України - членів Комітету. Міністр наголосив, що стратегія повинна стати базою формування державної політики і це є спільний інтерес як Уряду так і Верховної Ради.
Далі Міністр передав слово для представлення проекту Стратегії експертам - Максиму Барінову (начальник управління благоустрою територій та комунального обслуговування Мінрегіону, проект Twinning), Олені Борисовій (експерт Європейського банку реконструкції та розвитку), Сергію Лук'янчуку (директор департаменту екологічної безпеки та поводження з відходами Мінприроди), які поінформували про загальні цілі Стратегії, керівні принципи та критерії прийняття рішень, базові напрямки та принципи для розроблення актів законодавства, вимоги до планів заходів з управління відходами. далi»

07.02.2017
Результат голосування Верховної Ради України за пакет законів комітету Верховної Ради України з питань екологічної політики, природокористування та ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи

Сьогодні, у перший пленарний день шостої сесії Верховної Ради України восьмого скликання, було розглянуто 7 проектів законів, з розгляду яких комітет визначено головним.
- у другому читанні та в цілому ухвалено 3 проекти законів (№№2604, 3323, 2023)
- про направлення до головного комітету на доопрацювання Закону України "Про оцінку впливу на довкілля" з пропозиціями Президента України від 28.10.2016 (№2009а-д)
- про направлення на повторне друге читання проекту Закону № 4551
- відхилені 2 проекти Законів (№№1351-1, 2311) далi»

06.02.2017
06 лютого 2017 року, на 58-році життя помер Божко Сергій Георгійович - Голова Державної інспекції ядерного регулювання України.

06 лютого 2017 року, на 58-році життя помер Божко Сергій Георгійович - Голова Державної інспекції ядерного регулювання України.
Сергій Георгійович закінчив Київський політехнічний інститут за спеціальністю теплові електричні станції.
З 1982 по 1993 роки працював в Київському науково-дослідному та проектно- конструкторському інституті "Енергопроект". Брав участь у проектуванні АЕС "Пакш" (Угорщина), Хмельницької, Рівненської АЕС (Україна), Балаковської АЕС (РФ), АЕС "Белене" (Болгарія). З 1993 р. працював в органі державного регулювання ядерної та радіаційної безпеки на різних посадах. далi»

22.12.2016
ОСВЯЧЕННЯ ІКОНИ "ЧОРНОБИЛЬСЬКА БОГОМАТІР"
Ікона "ПРЕСВЯТОЇ БОГОРОДИЦІ ЧОРНОБИЛЬСЬКОЇ"

У грудні День вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС, коли ми віддаємо дань пошани всім учасникам ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи, які, рятуючи людей, майбутнє людства від ядерної небезпеки, жертвували найдорожчим - своїм здоров'ям і життям.
Ці люди заслуговують особливої пам'яті і молитви.
20 грудня 2016 року у Києво - Печерській Лаврі у Храмі Різдва Божої матері відбулося урочисте освячення ікони "ПРЕСВЯТОЇ БОГОРОДИЦІ ЧОРНОБИЛЬСЬКОЇ" у якому прийняли участь члени ГО та учасники ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС, учасники бойових дій, представники Комітету Верховної Ради України з питань екологічнї політики, природокористування та ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи. далi»

22.12.2016
Привітання з нагоди Дня енергетика!

Комітет Верховної Ради України з питань екологічної політики, природокористування та ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи щиро вітає усіх енергетиків України із професійним святом.
Ми високо цінуємо ваш професіоналізм та щиро бажаємо усім енергетикам й у подальшому гідно долати усі випробування та примножувати досягнення. У цей святковий день щиро зичимо всім працівникам енергетичної галузі творчих успіхів у роботі, міцного здоров'я, миру, щастя та добробуту! далi»

13.12.2016
Комітет щиро вітає усіх ветеранів Чорнобиля з Днем вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС

Комітет Верховної Ради України з питань екологічної політики, природокористування та ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи щиро вітає усіх Вас з Днем вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС.
Час швидкоплинний, 30 років минуло від дня Чорнобильської трагедії, наслідки якої нагадуватимуть про себе ще багато років. Напередодні Дня вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС ми віддаємо дань пошани всім учасникам ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи, які, рятуючи людей, майбутнє людства від ядерної небезпеки, жертвували найдорожчим - своїм здоров'ям і життям.
Ми не маємо права забути про тих, хто, ризикуючи власним здоров'ям та життям не спасував перед труднощами та врятував землю від радіаційного спустошення. далi»

09.12.2016
Комітет пропонує повернути на доопрацювання проект Закону України про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо визначення права власності на землю та законодавчого врегулювання земельних відносин (реєстр. № 5393)

Законопроектом вносяться зміни до Земельного кодексу України, Лісового кодексу України, законів України "Про оцінку земель", "Про порядок виділення в натурі (на місцевості) земельних ділянок власникам земельних часток (паїв)", "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо розмежування земель державної та комунальної власності".
Зокрема, законопроектом пропонується частину третю статті 20 Земельного кодексу України викласти у новій редакції, а саме "зміну цільового призначення земельних ділянок приватної власності здійснює за ініціативою власників земельних ділянок відповідна сільська, селищна, міська рада, на території якої розміщена земельна ділянка". У зв'язку з чим стають неурегульовані питання закріплені у чинній редакції пов'язані з проектом землеустрою. далi»

09.12.2016
Комітет рекомендує повернути на доопрацювання проект Закону про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо стабілізації діяльності Державного акціонерного товариства "Чорноморнафтогаз" у зв'язку з тимчасовою окупацією території України (реєстр. № 5370)

Згідно з статтею 16 Кодексу України про надра продовження терміну дії дозволів, наданих "Чорноморнафтогазу", має вирішуватися Кабінетом Міністрів України шляхом прийняття відповідного підзаконного акту.
Не врегульованими залишаються питання передбаченого законодавством звітування (зокрема про видобування, оподаткування, геологічний контроль тощо), яке неможливе для ділянок надр, що знаходяться на тимчасово окупованій території. Тому прийняття відповідного управлінського рішення має комплексно враховувати геологічну, технічну, податкову, дозвільно-регуляторну і політичну складову.

Крім того, згідно з статтею 16 Кодексу України про надра продовження терміну дії дозволів, наданих "Чорноморнафтогазу", має вирішуватися Кабінетом Міністрів України шляхом прийняття відповідного підзаконного акту. далi»

09.12.2016
Комітет підтримує прийняття за основу в першому читанні Проект Закону № 4746 про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо забезпечення гарантій прав громадян на загальне використання лісових ресурсів

Законопроектом пропонується внести зміни до Кодексу України про адміністративні правопорушення, Лісового кодексу України та Закону України "Про мисливське господарство та полювання".
Зокрема, уточняються підстави набуття права приватної власності на ліси; права та обов'язки лісокористувачів, органів виконавчої влади та місцевого самоврядування у відповідній сфері; порядок та строки надання лісів для довгострокового тимчасового користування, встановлення лісових сервітутів; порядок забезпечення публічного доступу до інформації про використання лісів тощо. Пропонується також встановити адміністративну відповідальність за "незаконне встановлення будівель та споруд на землях лісогосподарського призначення" та за "незаконне обмеження прав громадян на загальне використання лісових ресурсів". далi»

09.12.2016
Комітет рекомендує прийняти за основу у першому читанні проект Закону України про внесення змін до статті 48 Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи" (реєстр. № 5297)

У законопроекті вносяться зміни до статті 48 Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи", згідно з якими пропонується поновити право дітей, які втратили внаслідок Чорнобильської катастрофи одного з батьків, та евакуйованих із зони відчуження у 1986 році, на отримання щорічної допомоги на оздоровлення.
Як видно із пояснювальної записки, проект акта не потребує додаткових видатків з Державного бюджету України. Кошти для проведення виплат зазначеній категорії громадян у 2016 році передбачені бюджетною програмою 2501200 "Соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи", головним розпорядником яких є Мінсоцполітики. далi»

08.12.2016
Комітет рекомендує відхилити проект Закону України про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо зняття обмежень права на страйк (реєстр. №5382 від 09.11.2016)

Проектом Закону передбачається внесення змін до Закону України "Про порядок вирішення колективних трудових спорів (конфліктів)", який передбачається доповнити новою статтею 24-2, згідно з якою проведення страйку забороняється прокурорам, суддям, державним службовцям категорії "А", поліцейським, військовослужбовцям Збройних Сил України, Державної прикордонної служби України, Служби безпеки України, особам рядового і начальницького складу служби цивільного захисту, Національного антикорупційного бюро, особам рядового і начальницького складу державної кримінально-виконавчої служби. далi»

08.12.2016
Комітет рекомендує повернути на доопрацювання суб'єктам права законодавчої ініціативи законопроекти щодо питань мораторію на видалення зелених насаджень на об'єктах благоустрою зеленого господарства м. Києва (№ 4703 та № 4703-1)

Оскільки, відповідно до частини четвертої статті 110 Регламенту Верховної Ради України, альтернативні законопроекти розглядаються одночасно з основним законопроектом, зазначаємо наступне.
У проекті (реєстр. 4703) пропонується внести до Закону України "Про мораторій на видалення зелених насаджень на окремих об'єктах благоустрою зеленого господарства м. Києва" зміни, якими у статті 2 слова "на 5 років" замінюються на слова "на 10 років", що, на думку суб'єктів права законодавчої ініціативи, означає продовження дії згаданого мораторію. Крім цього, у змінах до статті 5 пропонується провести протягом 2017 деякі заходи, зокрема, завершити "інвентаризацію природоохоронних об'єктів у містах та інших населених пунктах, у тому числі зелених, рекреаційних зонах, парках та лісопарках", які Кабінет Міністрів України мав провести протягом 2011 - 2012 років. далi»

08.12.2016
Комітет рекомендував повернути на доопрацювання проект Закону № 5436 про внесення змін до Податкового кодексу України (щодо особливостей оподаткування діяльності, пов'язаної з видобуванням бурштину)

Під час обговорення зазначалося, що потребує уточнення механізм визнання обладнання як інвестиції та вимог до нього,
Також законопроект не відповідає підпункту 4.1.9 пункту 4.1 статті 4 Податкового кодексу України, згідно з яким зміни до податків та зборів не можуть вноситися пізніш як за шість місяців до початку бюджетного періоду, в якому вони діятимуть.
Крім того, зміна ставок рентної плати призведе до зміни показників бюджету. Відповідно до вимог частини першої статті 27 Бюджетного кодексу України та частини третьої статті 91 Регламенту Верховної Ради України до законопроекту має бути додане належне фінансово-економічне обґрунтування (включаючи відповідні розрахунки), зокрема запропонованої зміни розміру ставки. далi»

08.12.2016
Комітет рекомендує повернути на доопрацювання проект Закону № 5437 про внесення змін до Митного кодексу України (щодо звільнення від оподаткування операцій з ввезення на територію України обладнання для промислового видобутку бурштину)

Під час обговорення зазначалося, що потребує уточнення механізм визнання обладнання як інвестиції та вимог до нього,
Також законопроект не відповідає підпункту 4.1.9 пункту 4.1 статті 4 Податкового кодексу України, згідно з яким зміни до податків та зборів не можуть вноситися пізніш як за шість місяців до початку бюджетного періоду, в якому вони діятимуть.
Крім того, зміни в оподаткуванні призведуть до зміни показників бюджету. Відповідно до вимог частини першої статті 27 Бюджетного кодексу України та частини третьої статті 91 Регламенту Верховної Ради України до законопроекту має бути додане належне фінансово-економічне обґрунтування (включаючи відповідні розрахунки). далi»

08.12.2016
Комітет рекомендує доопрацювати з урахуванням вимог природоохоронного законодавства проект Закону про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо врегулювання містобудівної діяльності у межах акваторії морських портів, у зоні дії навігаційного обладнання та морських шляхів (реєстр. № 5431)

Метою законопроекту, на думку суб'єктів права законодавчої ініціативи, є:
- врегулювання питання будівництва та проведення інших видів робіт на землях водного фонду, зайнятих внутрішніми морськими водами, територіальним морем, у тому числі акваторією морських портів;
- припинення практики незаконного відведення земельних ділянок під внутрішніми морськими водами, територіальним морем, а також акваторіями морських портів, що є водними об'єктами загальнодержавного значення. далi»

30.11.2016
Представники Комітету на чолі із Першим заступником Голови Комітету А. Дирівим взяли участь у заходах з нагоди завершенням насування арки конфайменту на об'єкт "Укриття" Чорнобильської АЕС
КомЕколог http://komekolog.rada.gov.ua/

Створений у 1986 році героїчними зусиллями вчених, проектувальників, будівельників, військових та працівників Чорнобильської АЕС, об'єкт "Укриття" - це унікальна захисна споруда, яка виконувала надзвичайно важливу функцію фізичного бар'єру на шляху виходу радіоактивних речовин та іонізуючого випромінювання в навколишнє середовище. Проектування і спорудження об'єкту "Укриття" було здійснено за рекордно короткий строк - всього за півроку. Особливість і складність цього об'єкту полягала у відсутності як у вітчизняній так і у світовій практиці досвіду подолання наслідків такої масштабної аварії.
Розрахований на 30 років експлуатації, об'єкт "Укриття" надав фахівцям час для напрацювання подальших важливих високотехнологічних рішень. далi»

15.11.2016
Перший заступник Голови Комітету Анатолій Дирів взяв участь у спільному пленарному засіданні сегменту високого рівня міжнародного кліматичного форуму у Марокко

В рамках сегменту високого рівня готуються національні заяви країн-сторін зазначеної Конвенції. Особливу увагу на форумі приділятимуть реалізації Паризької угоди, яку ратифіковано Верховною Радою України 14.07.16.
Паризька угода є основою міжнародного переговорного процесу про зміну клімату. Механізми, процедури та інші практичні питання її впровадження, які дуже важливі для України, мають бути опрацьовані у
м. Марракеш.
Принципово новим у Паризькій угоді в рамках спільної, але диференційованої відповідальності, є динамічна система зобов'язань, що полягає у виконанні Очікуваних національно-визначених внесків, які приймають на добровільній основі, тобто на кожну країну покладаються зобов'язання визначити власний рівень обмеження обсягів викидів парникових газів і посильного його виконання далi»

11.11.2016
За участю Комітету відбувся Круглий стіл на тему: "Реформування системи державного екологічного контролю на засадах європейської екологічної політики"

У своєму виступі завідувач Секретаріату Комітету Верховної Ради України з питань екологічної політики, природокористування та ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи Михайло Борисюк поінформував учасників "круглого столу" про екологічні законодавчі ініціативи Комітету та зауважив, що побудова в Україні дієвої ефективної системи нагляду за дотриманням природоохоронного законодавства має відбуватися з урахуванням найкращих практик організації функціонування аналогічних інституцій у країнах Євросоюзу. далi»

08.11.2016
Комітет підтримує ухвалення у другому читанні та в цілому як Закон законопроекту про внесення змін до Закону України "Про природно-заповідний фонд України" (реєстр. № 4551)

Метою законопроекту є врегулювання питання передачі окремих повноважень у сфері природно-заповідного фонду від територіальних органів центрального органу виконавчої влади у сфері охорони навколишнього природного середовища, які ліквідовані, до відповідних органів Автономної республіки Крим, обласних, Київської та Севастопольської міських державних адміністрацій.
До проекту Закону України про внесення змін до Закону України "Про природно-заповідний фонд України" (реєстр. № 4551) надійшло 24 пропозиції суб'єктів права законодавчої ініціативи, з яких 19 враховані (у тому числі редакційно та частково), 5 - відхилені. далi»

08.11.2016
Комітет пропонує прийняти у другому читанні та в цілому як Закон проект Закону № 3323 про внесення змін до деяких законодавчих актів України, які регулюють відносини, пов'язані з одержанням документів дозвільного характеру

При підготовці до другого читання до законопроекту внесено 28 пропозиції народних депутатів України. З них 17 пропозицій враховано (у тому числі частково та редакційно) і 11 пропозицій відхилено.
При доопрацюванні до другого читання було вдосконалено процедуру видачі дозволів на спеціальне водокористування; визначені повноваження органів влади у рамках зазначеної процедури; уточнені терміни надання причетними центральними органами виконавчої влади погодження на надання дозволу на спеціальне водокористуваня тощо. далi»

08.11.2016
Комітет рекомендує Верховній Раді України прийняти за основу проект Закону України про внесення змін до Закону України № 5283 "Про захист тварин від жорстокого поводження" (щодо використання тварин у пересувних цирках)

Проект розроблений з метою забезпечення захисту тварин від жорстокого поводження, які перебувають у неволі у пересувних цирках.
Для реалізації цієї мети пропонується доповнити статтю 25 Закону України "Про захист тварин від жорстокого поводження" новою частиною, якою "забороняється використання тварин у пересувних цирках".
Як зазначено у пояснювальній записці до законопроекту, практика показує, що у пересувних цирках неможливо створити умови для тварин, які будуть відповідати їх біологічним, видовим та індивідуальним властивостям, оскільки гастрольний характер діяльності не дає такої можливості. далi»

08.11.2016
Комітет рекомендує Верховній Раді України прийняти за основу проект Закону України № 5119 про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо забезпечення гуманного ставлення до тварин з метою морального розвитку суспільства

Метою проекту є підвищення відповідальності за прояви жорстокого поводження з тваринами, зменшення кількості випадків жорстокого поводження з тваринами та виховання в суспільстві принципів гуманного та відповідального ставлення до тварин.
Для реалізації цієї мети пропонується доповнити статтю 89 (Жорстоке поводження з тваринами) Кодексу України про адміністративні правопорушення новими адміністративними стягненнями: повторне протягом року порушення норм цієї статті; неналежний нагляд за твариною наслідком якого стала втеча тварини; відмова власника тварини від подальшого утримання тварини внаслідок чого вона стала безпритульною. Суми штрафів пропонується підвищити з 9-21 до 50-100 неоподатковуваних мінімумів громадян. далi»

07.11.2016
Комітет рекомендує Верховній Раді України прийняти за основу у першому читанні проект Закону № 5260 про внесення змін до Закону України "Про гідрометеорологічну діяльність" (щодо фінансування національної гідрометеорологічної служби)

Законопроектом передбачається вилучити із зазначеного Закону статтю 22, в якій передбачена можливість створення центральним органом виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері гідрометеорологічної діяльності, фонду підтримки національної гідрометеорологічної служби, оскільки положення цієї статті не узгоджуються із частиною дев'ятою статті 13 Бюджетного кодексу України, відповідно до якої створення позабюджетних фондів органами державної влади не допускається.
Також передбачається у статті 21 Закону визначити, що фінансування діяльності національної гідрометеорологічної служби здійснюється за рахунок коштів Державного бюджету України, а також інших джерел, не заборонених законодавством. далi»

20.10.2016
Комітет підтримує прийняття за основу проекту Закону № 5134-1 про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо оптимізації системи центральних органів виконавчої влади та їх діяльності у сфері санітарного та епідемічного благополуччя населення

Метою законопроекту є приведення санітарного законодавства у відповідність до визначеної у 2014 році концепції реформування системи центральних органів виконавчої влади, та створення належних умов для розвитку економіки, зменшення непродуктивних затрат суб'єктів господарювання на отримання дозволів, перенесення відповідальності та витрат на забезпечення стабільного і безпечного функціонування належних їм об'єктів від держави на суб'єкти підприємництва, запровадження ефективного та економного ризик-орієнтованого підходу у здійснені державного нагляду.
Як зазначено у пояснювальній записці до законопроекту, необхідно також привести у відповідність з новими чинними законами положення, зокрема: далi»

20.10.2016
Комітет рекомендує авторам законопроекту № 5199 про внесення змін до Кримінального кодексу України щодо посилення кримінальної відповідальності за жорстоке поводження з тваринами підготувати узгоджений проект разом з авторами аналогічних законодавчих ініціатив

Підтримуючи необхідність запровадження посиленої відповідальності за ці дії та враховуючи те, що на розгляді у Верховній Раді України знаходиться ряд аналогічних законопроектів про посилення відповідальності за жорстоке поводження з тваринами (реєстр. №№ 2687 від 21.04.2015 р., 4082 від 16.02.2016 р., 4895 від 05.05.2016 р., 4895-1 від 13.07.2016 р.), далi»

20.10.2016
Комітет пропонує прийняти за основу проект Закону № 5182-1 про державну політику у сфері поводження із мийними засобами

Як наведено у пояснювальній записці, законопроектом пропонується нова державна політика у сфері поводження із мийними засобами.
Запроваджуються обмеження щодо виробництва, використання, ввезення та розповсюдження на території України мийних засобів на основі фосфатів та поверхнево-активних речовин для мийних засобів, які не відповідають національним стандартам та вимогам ЄС.
Створюються правові підстави та умови для стимулювання інноваційних розробок у сфері мийних засобів та розвитку підприємництва у сфері виробництва екологічно безпечних мийних засобів. далi»

19.10.2016
Комітет пропонує прийняти за основу проект Закону №4480 про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо охорони пралісів згідно Рамкової конвенції про охорону та сталий розвиток Карпат

Даний законопроект, як зазначено у пояснювальній записці до нього, спрямований на виконання Рамкової конвенції про охорону та сталий розвиток Карпат та Протоколу про стале управління лісами до Рамкової конвенції про охорону та сталий розвиток Карпат, в частині охорони пралісів.
Законопроектом пропонується внести зміни до Лісового кодексу України, Кодексу України про адміністративні правопорушення, Кримінального кодексу України, Закону України "Про природно-заповідний фонд".
Підтримуючи ідею запровадження механізму охорони пралісів, Комітет з питань екологічної політики, природокористування та ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи висловлює деякі зауваження. далi»

19.10.2016
Комітет не підтримує проект Закону про внесення змін до Закону України "Про Державний бюджет України на 2016 рік" щодо погашення заборгованості за електричну енергію та природний газ (реєстр. № 5216 від 03.10.2016)

Комітет зауважує, що всупереч вимогам частини першої статті 27 Бюджетного кодексу України та частини 3 статті 91 Регламенту Верховної Ради України суб'єктами права законодавчої ініціативи до законопроекту, прийняття якого призведе до змін показників бюджету, не надано фінансово-економічного обґрунтування (включаючи відповідні розрахунки).
Враховуючи вищезазначене та вимоги пункту шість статті 116 Конституції України та статті 42 Бюджетного кодексу України, згідно з якими розробку й забезпечення виконання затвердженого Верховною Радою України Державного бюджету України віднесено до повноважень Кабінету Міністрів України, було б логічним отримати відповідний експертний висновок Уряду щодо можливості та наслідків запровадження пропозиції законопроекту. далi»

06.10.2016
Комітет рекомендує прийняти за основу проект Закону України № 5183 про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо полегшення доступу до правосуддя внутрішньо переміщених осіб та інших категорій осіб, права, свободи чи інтереси яких були порушені внаслідок збройного конфлікту, тимчасової окупації, надзвичайних ситуацій природного чи техногенного характеру

6 жовтня 2016 року на засіданні Комітету з питань екологічної політики, природокористування та ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи розглянуто, відповідно до предметів відання, проект Закону України (реєстр. № 5183) про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо полегшення доступу до правосуддя внутрішньо переміщених осіб та інших категорій осіб, права, свободи чи інтереси яких були порушені внаслідок збройного конфлікту, тимчасової окупації, надзвичайних ситуацій природного чи техногенного характеру, внесений народними депутатами України Тимошенко Ю. В., Немирею Г.М. та Рябчиним О.М. далi»

06.10.2016
Комітет рекомендує відхилити проект Постанови Верховної Ради України № 5137 про вжиття заходів щодо недопущення зменшення повноважень обласних рад у сфері надання дозволів на надрокористування

Метою проекту акта визначено врегулювання низки проблем, з метою недопущення звуження повноважень обласних рад у сфері надання дозволів на користування надрами, запропоновано рекомендувати Кабінету Міністрів призупинити дію його постанови від 06.04.16 № 277, провести засідання Кабінету Міністрів з цього питання та доручити нашому Комітету взяти на контроль реалізацію зазначених заходів.
Постанова Кабінету Міністрів України, окрім іншого, обмежує час (до 90 днів) надання позитивної чи негативної відповіді щодо погодження надання надр у користування, а її призупинення не відповідатиме вимогам законодавчих актів щодо спрощення умов отримання документів дозвільного характеру суб'єктами господарювання, та на приведення українського законодавства у відповідність до вимог законодавства Європейського Союзу, прискорення погодження надання надр у користування. далi»

06.10.2016
Комітет вважає за доцільне доопрацювати законопроект № 5096 про внесення змін до Кримінального кодексу України щодо посилення відповідальності за незаконне видобування, використання бурштину, незаконні операції, у тому числі переміщення його через митний кордон України

Під час обговорення зазначалося, що ідея посилення відповідальності за порушення правового режиму використання природних ресурсів заслуговує на підтримку.
Проте запропоноване рішення носить вибірковий і фрагментарний характер і стосується тільки бурштину, що відноситься до дорогоцінного каміння органогенного утворення, і не стосується інших корисних копалин.
У Верховній Раді України зареєстровано внесений тими ж авторами інший законопроект про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо посилення відповідальності за незаконне видобування, використання та незаконні операції з корисними копалинами загальнодержавного значення (реєстр. № 5099), а також прийнятий Верховною Радою України за основу законопроект про видобування і реалізацію бурштину (реєстр. № 1351-1). Було б доцільно узгодити зазначені законопроекти між собою і запропонувати єдине комплексне вирішення порушених у них питань. далi»

06.10.2016
Комітет пропонує відхилити проект Закону № 5131 про внесення зміни до Бюджетного кодексу України

Комітет зазначає, що у законопроекті пропонується виключити частину п'яту статті 102, згідно із якою за рахунок субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на надання пільг з послуг зв'язку, інших передбачених законодавством пільг на компенсацію втрати частини доходів, на компенсацію за пільговий проїзд окремих категорій громадян надаються пільги, зокрема, громадянам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи; дружинам (чоловікам) та опікунам (на час опікунства) дітей померлих громадян, смерть яких пов'язана з Чорнобильською катастрофою, а також здійснюються компенсаційні виплати за пільговий проїзд окремих категорій громадян. далi»

06.10.2016
Комітет пропонує повернути на доопрацювання законопроект № 5099 про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо посилення відповідальності за незаконне видобування, використання та незаконні операції з корисними копалинами загальнодержавного значення

Під час обговорення зазначалося, що ідея посилення відповідальності за порушення правового режиму використання природних ресурсів заслуговує на підтримку.
Проте запропоноване законопроектом посилення кримінальної відповідальності тільки корисних копалин загальнодержавного значення, хоча незаконне видобування корисних копалин місцевого значення (піску, суглинку, гіпсу, вапняку тощо) також не дає надходжень до обласного і державного бюджету, створює загрозу безпеці і життю людей, занедбані місця видобування (кар'єри), як правило, перетворюється на несанкціоноване звалище.
У Верховній Раді також зареєстровано законопроект тих же авторів про внесення змін до Кримінального кодексу України щодо посилення відповідальності за незаконне видобування, використання бурштину, незаконні операції, у тому числі переміщення його через митний кордон України (реєстр. № 5096). далi»

06.10.2016
Комітет пропонує прийняти за основу проект Закону № 5143 про внесення змін до Митного кодексу України (щодо соціального захисту учасників ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи)

Як видно із пояснювальної записки, метою проекту закону є створення умов щодо доступності транспортних засобів для неповносправних громадян, визначених пунктами 1 та 2 частини першої статті 14 Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи" та статтями 5-7 Закону України "Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту".
Зокрема, законопроектом пропонується доповнити пункт 10 статті 374 Митного кодексу України новим положенням, згідно якого при ввезенні (пересиланні) на митну територію України звільняються від оподаткування митними платежами товари, що класифікуються в одній із товарних позицій 8702, 8703, 8704 (загальною масою до 3,5 тонни), 8711 згідно з УКТ ЗЕД (у кількості однієї одиниці за кожною товарною позицією), що ввозяться один раз на 5 років особами далi»

06.10.2016
Комітет рекомендує Верховній Раді України прийняти за основу у першому читанні проект Закону України про внесення змін до Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи" щодо соціального захисту постраждалих осіб (реєстр. № 5055)

Метою законопроекту є відновлення належного рівня соціального захисту осіб, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи.
Законопроектом передбачається визначити категорії зон радіоактивно забруднених територій, уточнити періоди проживання постраждалих на територіях зон безумовного (обов'язкового), гарантованого добровільного відселення та зони посиленого радіоекологічного контролю. Пропонується встановити щомісячну компенсацію у разі втрати годувальника на кожного непрацездатного члена сім'ї, який був на його утриманні, в розмірі 10 відсотків прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність, незалежно від пенсії, встановленої згідно із законодавством. далi»

05.10.2016
Перший заступник Голови Комітету Анатолій Дирів провів зустріч із директором Департаменту ядерної безпеки ЄБРР Вінсом Новаком і представником Чорнобильського фонду "Укриття" та Рахунку ядерної безпеки в України Олександром Славісом з метою обговорення стану реалізації міжнародних проектів на майданчику ЧАЕС та питань, пов'язаних із законодавчим забезпеченням безпечної експлуатації ядерних об'єктів
Верховна Рада України KomEkolog Комітет екологічної політики КомЕколог http://komekolog.rada.gov.ua/

Під час зустрічі відбувся обмін думками щодо ходу робіт на майданчику Чорнобильської АЕС із будівництва Нового безпечного конфайменту (НБК) та Сховища відпрацьованого ядерного палива (СВЯП-2), що знаходяться на завершальних етапах.
Вінс Новак повідомив, що на 29 листопада поточного року заплановане насування арки НБК ("нового безпечного конфайменту") на об'єкт "Укриття" ЧАЕС. Проектом передбачено, що нова споруда експлуатуватиметься упродовж 100 років.
Одразу після цього на Чорнобильській АЕС заплановане проведення засідань Асамблеї вкладників Чорнобильського фонду "Укриття" та Асамблеї донорів Рахунку ядерної безпеки.
Гості висловили упевненість у завершенні у першому півріччі 2017 року робіт з будівництва сухого сховища відпрацьованого ядерного палива (СВЯП-2). На березень 2017 р. призначені комплексні випробування об'єкту, а з вересня передбачено почати вивільнення палива зі СВЯП-1 (сховище проміжного зберігання ядерного палива, що функціонує з 1986 року). далi»

05.10.2016
Відбувся прийом громадян Першим заступником Голови Комітету Анатолієм Дирівим
KomEkolog Комітет екологічної політики КомЕколог http://komekolog.rada.gov.ua/

На особистому прийомі громадяни порушували питання, які стосувалися, зокрема, питання запобігання забрудненню довкілля від золошлаковідвалу Дарницької ТЕЦ-4, соціального захисту громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, удосконалення законодавства щодо складування, переробки та утилізації твердих побутових відходів та інші.
За наслідками розгляду отриманих звернень Комітет відповідно до предметів відання вживає заходів щодо оцінки ситуації, пошуку шляхів розв'язання, планує залучити Кабінет Міністрів України і центральні органи виконавчої влади та надати максимально можливу практичну допомогу по кожному зверненню. далi»

05.10.2016
Привітання з нагоди 30-річчя Національного наукового центру радіаційної медицини Національної академії медичних наук України
Національний науковий центр радіаційної медицини Національної академії медичних наук України

Комітет Верховної Ради України з питань екологічної політики, природокористування та ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи щиро вітає колектив Державної установи "Національний науковий центр радіаційної медицини Національної академії медичних наук України" з 30-річчям з дня утворення.
Колектив Центру, попри нелегке становище нашої науки, продовжує наполегливо працювати. Зростання захворюваності, погіршення епідеміологічної ситуації в Україні, обумовлене як економічним станом, так і шкідливим впливом чинників Чорнобильської катастрофи, вимагають від спеціалістів, що працюють у галузі радіаційної медицини, значних зусиль.
Історія Центру пов'язана з трагічними подіями нашої історії - найбільшою в історії людства техногенною катастрофою - аварією на Чорнобильській атомний електростанції. далi»

04.10.2016
Результати розгляду тематичного блоку питань з екології на ранковому пленарному засіданні Верховної Ради України 04.10.2016

Депутати ухвалили 3 закони та прийняли за основу 6 законопроектів. далi»

30.09.2016
Комітет розглянув проект Закону України № 5000 про Державний бюджет України на 2017 рік

З метою належного забезпечення сталого соціально-економічного розвитку держави, прийнятного рівня екологічної безпеки довкілля для життєдіяльності суспільства і кожної людини, соціального захисту постраждалих внаслідок Чорнобильської катастрофи, створення умов для економічної реабілітації та розвитку територій, що зазнали радіоактивного забруднення Комітет з питань екологічної політики, природокористування та ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи надіслав Комітету з питань бюджету та Кабінету Міністрів України наступні пропозиції до проекту Закону України про Державний бюджет України на 2017 рік. далi»

22.09.2016
Комітет закликає не допускати звуження/обмеження прав і свобод громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи при доопрацюванні проекту Закону України про внесення змін до деяких законодавчих актів України (реєстр. № 5130)

Комітет зауважує, що таке "тимчасове" обмеження було запроваджене з 1 січня 2015 року, потім з 1 січня 2016 року. Тепер вже третій рік поспіль - на 2017 рік пропонується відміна виплати призначеної пенсії працюючим громадянам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи. далi»

22.09.2016
Комітет пропонує повернути на доопрацювання законопроект № 5044 про внесення змін до Податкового кодексу України щодо перегляду ставок деяких податків

Метою законопроекту визначено виконання вимог пункту 4 розділу ХІХ Податкового кодексу України щодо щорічного перегляду ставок деяких податків, визначених в абсолютних значеннях, зокрема запропоновано збільшення приблизно на 12 відсотків (з відхиленням значень запропонованого збільшення для різних ставок податків понад 7 відсотків) ставок акцизного податку, екологічного податку та рентної плати за користування радіочастотним ресурсом України, і приблизно на 10,4 відсотки (з відхиленням значень запропонованого збільшення для різних ставок податків понад 11 відсотків) ставок рентної плати за користування надрами в цілях, не пов'язаних з видобуванням корисних копалин, рентної плати за спеціальне використання води та рентної плати за спеціальне використання лісових ресурсів. далi»

22.09.2016
Комітет вважає за доцільне повернути на доопрацювання законопроект № 4006а про внесення змін до Бюджетного кодексу України (щодо визначення напрямів цільового використання рентної плати за видобування бурштину)

Метою законопроекту визначено встановлення напрямів цільового використання рентної плати за видобування бурштину на земельних ділянках, які підлягають консервації, у порядку встановленому Земельним кодексом України, у зв'язку із деградацією в результаті господарської діяльності з видобування без наявності відповідних дозвільних документів.
Комітет підтримує необхідність законодавчого врегулювання питань, пов'язаних із видобуванням бурштину.
Водночас до запропонованого законопроекту можна висловити такі зауваження.
Запровадження рентної плати за користування надрами для видобування корисних копалин, спрямування якої визначається законопроектом, що справляється за видобування бурштину в межах ділянок надр, що частково втратили промислову значимість в результаті господарської діяльності з видобування бурштину-сирцю без наявності відповідних дозвільних документів не узгоджується з пунктом 1 статті 251 Податкового кодексу України та статтями 14, 28, 29 Кодексу України про надра. далi»

22.09.2016
Комітет рекомендує повернути на доопрацювання законопроекту про внесення змін до Податкового кодексу України (щодо справляння рентної плати за видобування бурштину, реєстр. № 4005а)

Запропоноване справляння рентної плати за користування надрами для видобування корисних копалин, що справляється за видобування бурштину в межах ділянок надр, що частково втратили промислову значимість в результаті господарської діяльності з видобування бурштину-сирцю без наявності відповідних дозвільних документів не узгоджується з пунктом 1 статті 251 Податкового кодексу України та статтями 14, 28, 29 Кодексу України про надра. При цьому відсутність у законодавстві та законопроекті критеріїв віднесення ділянок надр до ділянок, що частково втратили промислову значимість, а також відсутність визначення органу, уповноваженого приймати рішення щодо такого віднесення може призвести до правової невизначеності під час застосування положень законопроекту у разі його прийняття. далi»

22.09.2016
Комітет вважає за доцільне за відхилити проект Закону № 4800 про внесення змін до Лісового кодексу України (щодо встановлення мораторію на вирубку лісів та зелених насаджень у містах та інших населених пунктах)

На думку управління, для покращення складної ситуації у сфері раціонального використання та охорони лісових ресурсів доцільно вводити не мораторій у цій сфері, дотримання якого вбачається сумнівним, а внести необхідні зміни до законодавчих актів, які створюють передумови видалення як зелених насаджень, так і здійснення суцільних та інших рубок у лісах, у тому числі й на території природно-заповідного фонду під прикриттям лісовпорядкування та санітарних рубок. Вказаний проект жодним чином не вирішує порушені питання. Йдеться у першу чергу про відміну положення абз. 2 ч. 3 статті 28 Закону України "Про благоустрій населених пунктів", відповідно до якого "не потребує отримання дозволу (ордера) на видалення. далi»

22.09.2016
Комітет підтримує прийняття за основу за результатами першого читання проект Закону № 4869 про внесення змін до деяких законодавчих актів (щодо посилення заходів по охороні природи)

Даний законопроект, як зазначено у пояснювальній записці до нього, спрямований на посилення боротьби з браконьєрством, на охорону природно-заповідних об'єктів, захист рідкісних видів тварин, які живуть у лісах, а також посилення функції держави та громадськості по контролю за використанням природних ресурсів. Він також спрямований на боротьбу з корупцією.
Законопроектом пропонується внести зміни до статті 85 Лісового кодексу України, ст.52-1 Закону України "Про тваринний світ", ст. 11 Закону України "Про Червону книгу України", ст. 9-1, 30, 36 Закону України "Про природно-заповідний фонд України", ст. 6 "Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності". далi»

21.09.2016
ПЕРЕНЕСЕННЯ ЗАСІДАННЯ КОМІТЕТУ на 22 вересня 2016

Засідання Комітету відбудеться 22.09.2016 р. о 12:00 за адресою: Будинок Верховної Ради, вул. Грушевського, 5. далi»

20.09.2016
Анонс: 22.09.2016 - засідання Підкомітету з питань державної політики у сфері поводження з відходами
КомЕколог KomEkolog http://komekolog.rada.gov.ua/

22 вересня 2016 року о 14 год. 30 хв. за адресою вул. Шовковична, 4, к.306 відбудеться засідання Підкомітету з питань державної політики у сфері поводження з відходами Комітету Верховної Ради України з питань екологічної політики, природокористування та ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи.
Питання, що будуть розглядатися стосуються законодавчого врегулювання проблеми поводження з небезпечними відходами в Україні. далi»

19.09.2016
Інформація щодо підготовки проект Закону України про оцінку впливу на довкілля (реєстр. № 2009а-д)
KomEkolog КомЕколог http://komekolog.rada.gov.ua/

У відповідності до Постанови Верховної Ради України від 12 липня 2016 року № 1449-VІІІ Комітет розглянув доопрацьований до другого читання за участю народних депутатів - суб'єктів права законодавчої ініціативи проект Закону України про оцінку впливу на довкілля (реєстр. № 2009а-д).
До законопроекту внесено 206 пропозицій народних депутатів України. З них 144 пропозицій враховано (у тому числі частково та редакційно), 57 пропозиції відхилено; 6 пропозицій народних депутатів потребують рішення Комітету (№№ 97, 98, 134, 135, 190, 191).
При доопрацюванні до другого читання було вдосконалено процедуру здійснення оцінки впливу на довкілля, участь громадськості у прийнятті рішення, висвітлення результатів; удосконалено перелік об'єктів, які підлягають оцінці впливу на довкілля тощо. далi»

19.09.2016
Інформація щодо проекту закону України про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо впровадження інтегрованих підходів в управління водними ресурсами за басейновим принципом (реєстр. № 3603)
KomEkolog КомЕколог http://komekolog.rada.gov.ua/

У відповідності до Постанови Верховної Ради України від 19 травня 2016 року № 1380-VІІІ Комітет розглянув доопрацьований до другого читання за участю народних депутатів - суб'єктів права законодавчої ініціативи проект Закону України про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо впровадження інтегрованих підходів в управління водними ресурсами за басейновим принципом (реєстр. № 3603).
Метою прийняття Закону є удосконалення законодавства України з метою впровадження інтегрованих підходів в управління водними ресурсами і адаптація водного законодавства до законодавства ЄС.
До зазначеного законопроекту внесено 114 пропозицій народних депутатів України. З них 93 пропозиції враховано (у тому числі частково та редакційно) і 21 пропозиція відхилена. далi»

19.09.2016
Інформація щодо проекту Закону України про стратегічну екологічну оцінку (реєстр. № 3259)
KomEkolog КомЕколог http://komekolog.rada.gov.ua/

У відповідності до Постанови Верховної Ради України від 12 липня 2016 року № 1450-VІІІ Комітет розглянув доопрацьований до другого читання за участю народних депутатів - суб'єктів права законодавчої ініціативи проект Закону України про стратегічну екологічну оцінку (реєстр. № 3259).
Законопроект розроблено з метою адаптації законодавства України до законодавства Європейського Союзу, в частині встановлення сфери застосування та порядку здійснення стратегічної екологічної оцінки відповідно до підходу, закріпленому у Директиві Європейського Парламенту та Ради ЄС від 27 червня 2001 р. № 2001/42/ЄС.
До законопроекту внесено 23 пропозиції народних депутатів України. З них 20 пропозицій враховано (у тому числі частково та редакційно) і 3 пропозиції відхилено. далi»

16.09.2016
Привітання працівникам служби цивільного захисту з нагоди Дня рятівника

Це свято мужніх і сміливих людей, які за покликанням обрали своїм фахом захист населення і територій Держави від проявів природної стихії та техногенних катастроф. Відвага, рішучість, прагнення відгукнутися на чужу біду - ці якості відрізняють тих, хто несе службу в підрозділах ДСНС України.
Нехай же ваша відданість справі, високий професіоналізм, мужність та витримка і надалі будуть запорукою своєчасного надання допомоги всім, хто її потребує.
Бажаємо вам міцного здоров'я, родинного щастя, благополуччя, невичерпної енергії та успіхів у гуманній і потрібній людям службі. далi»

09.09.2016
Комітет висловив свої зауваження та пропозиції до проекту Постанови про Основні напрями бюджетної політики на 2017 рік (реєстр. № 4971)

Серед основних завдань бюджетної політики на 2017 рік проектом Постанови визначені розроблення та реалізація державних інвестиційних проектів у соціально-культурній, транспортній сферах, у сфері охорони навколишнього природного середовища та охорони здоров'я. далi»

09.09.2016
Комітет вважає за доцільне повернути на доопрацювання проект Закону про комерційний облік комунальних послуг (реєстр. № 4901)

Метою законопроекту визначено законодавче врегулювання та формування правових, економічних та організаційних засад забезпечення комерційного та розподільчого обліку у сфері комунальних послуг, зокрема, врегулювання відносин: комерційного обліку комунальних послуг; розподілу між споживачами обсягу спожитих комунальних послуг; встановлення, обслуговування, заміни вузлів обліку; формування та надання споживачам рахунків на оплату комунальних послуг; забезпечення споживачів обліковою інформацією. далi»

09.09.2016
Комітет рекомендує прийняти за основу проект Закону № 4916 про внесення змін до Закону України "Про використання ядерної енергії та радіаційну безпеку" щодо надання соціально-економічної компенсації ризику населенню, яке проживає на території зон спостереження підприємств з видобування і переробки уранових руд

Законопроект розроблено з метою врегулювання питання надання соціально-економічної компенсації ризику населенню територій, на яких розміщуються підприємства з видобування і переробки уранових руд. Проектом закону пропонується доповнити визначення поняття зони спостереження, визначивши її для підприємств по видобуванню та переробці уранових руд.
Так, наприклад, протягом тривалого часу Кіровоградська область, на території якої розташовані гірничо-видобувні підприємства ДП "Східний гірничо-збагачувальний комбінат", не здійснювала заходів соціально-економічної компенсації ризику населення, яке проживає на території зони спостереження. далi»

09.09.2016
Комітет рекомендує повернути на доопрацювання законопроект про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо окремих питань, пов'язаних із видобутком дорогоцінного камінні органогенного утворення та інших корисних копалин (реєстр. № 4043а)

Законопроектом пропонується:
запровадити ліцензування видобутку і виробництва дорогоцінних металів, дорогоцінного каміння, дорогоцінного каміння органогенного утворення, напівдорогоцінного каміння і відповідний контроль за цією діяльністю, що потребує узгодження з положеннями Кодексу України про надра;
здійснювати закупівлю афінованих дорогоцінних металів, видобутого з надр або рекуперованого дорогоцінного каміння, видобутого з надр дорогоцінного каміння органогенного утворення в Державний фонд дорогоцінних металів і дорогоцінного каміння України за рахунок коштів державного бюджету і в Державну скарбницю - за рахунок коштів Національного банку України, без фінансово-економічного обгрунтування; далi»

09.09.2016
Комітет рекомендує повернути на доопрацювання проект Закону № 4032а про внесення змін до деяких законів України (щодо організації діяльності Кабінету Міністрів України, центральних органів виконавчої влади, інших державних органів та уповноважених державою суб'єктів господарювання з метою приведення їх до чинної Конституції України)

Законопроектом передбачається не відносити до повноважень Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг, регулювання у сфері перероблення та захоронення побутових відходів для об'єктів, а із сфери дії Закону України "Про державне регулювання у сфері комунальних послуг" передбачається виключити сферу перероблення та захоронення побутових відходів. Також до повноважень Комісії передбачається віднести ліцензування діяльності з виробництва теплової енергії на когенераційних установках та установках з використанням нетрадиційних або поновлюваних джерел енергії, що суперечить статті 7 Закону України "Про ліцензування видів господарської діяльності", якою встановлено виключний перелік видів діяльності, що підлягають ліцензуванню. далi»

09.09.2016
Комітет на своєму засіданні 7 вересня 2016 р. розглянув проект Закону про внесення змін до Закону України "Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності" (щодо уточнення деяких положень) (реєстр. № 4045а)

Законопроектом передбачається виведення з-під дії Закону України "Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності" здійснення державного нагляду (контролю) у сфері охорони навколишнього природного середовища, а також земельного законодавства. далi»

08.09.2016
Комітет пропонує прийняти за основу проект Закону України № 4707 про внесення доповнень до статті 17 Кодексу цивільного захисту України

Автором законопроекту пропонується розширити повноваження центрального органу виконавчої влади, який забезпечує формування та реалізує державну політику у сфері цивільного захисту щодо виконання заходів з охорони праці та здійснення відповідно до законодавства державного нагляду за безпечним веденням робіт особами рядового і начальницького складу, які проходять службу в органах і підрозділах цивільного захисту, шляхом внесення доповнень до статті 17 Кодексу цивільного захисту України. далi»

08.09.2016
Комітет пропонує прийняти за основу проект Закону України № 4943 про внесення зміни до статті 7 Закону України "Про передачу об'єктів права державної та комунальної власності" щодо передачі майнових комплексів державних пожежно-рятувальних підрозділів (частин) та іншого майна Оперативно-рятувальної служби цивільного захисту

Авторами законопроекту пропонується у статті 7 Закону України № 4943 "Про передачу об'єктів права державної та комунальної власності" доповнити перелік об'єктів, що передаються безоплатно із державної у комунальну власність, майновими комплексами державних пожежно-рятувальних підрозділів (частин), іншим нерухомим та окремим індивідуально визначеним (рухомим) майном, яке не використовується і не планується до використання в органах і підрозділах Оперативно-рятувальної служби цивільного захисту. далi»

23.08.2016
У Комітеті з питань екологічної політики, природокористування та ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи триває підготовка до другого читання проекту Закону про стратегічну екологічну оцінку (реєстр. № 3259).

Метою законопроекту є адаптація законодавства України до законодавства Європейського Союзу, запровадження стратегічної екологічної оцінки (СЕО) відповідно до підходів, визначених Директивою Європейського Парламенту та Ради ЄС від 27 червня 2001 р. № 2001/42/ЄС та Протоколом про стратегічну екологічну оцінку до Конвенції про оцінку впливу на навколишнє середовище в транскордонному контексті". Прийняття Закону передбачено Угодою про асоціацію між Україною та Європейським Союзом з метою забезпечення імплементації у національне законодавство положень Директив Європейського парламенту та Ради. далi»

18.08.2016
У Комітеті з питань екологічної політики, природокористування та ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи триває підготовка до другого читання проекту Закону про оцінку впливу на довкілля

Метою законопроекту (№2009а-д) є встановлення правових та організаційних засад здійснення оцінки впливу на довкілля та забезпечення виконання Україною зобов’язань у рамках міжнародних договорів:
Конвенції про оцінку впливу на навколишнє середовище в транскордонному контексті (Конвенція Еспо);
Конвенції про доступ до інформації, участь громадськості в процесі прийняття рішень та доступ до правосуддя з питань, що стосуються довкілля (Оргуська Конвенція). далi»

15.08.2016
10 серпня 2016 року, на 88-ому році життя помер Дмитро Михайлович Гродзинський - академік Національної академії наук України, професор, доктор біологічних наук, академік-секретар Відділення загальної біології НАН України, заслужений діяч науки і техніки України, двічі лауреат Державної премії України в галузі науки і техніки

З 1991 по 2009 рік Дмитро Михайлович очолював Національну комісію з радіологічного захисту населення України при Верховній Раді України, яка визначає загальні принципи та критерії протирадіаційного захисту життя і здоров'я людини від негативного впливу іонізуючих випромінювань. Під його керівництвом Комісія здійснювала науково-експертний аналіз проектів законодавчих актів, інших нормативно-правових актів у сфері забезпечення протирадіаційного захисту населення та радіаційної безпеки, експертизу планів будівництва підприємств атомної енергетики, підприємств, що використовують джерела іонізуючого випромінювання та об'єктів поводження з радіоактивними відходами, програм використання відпрацьованих ядерного палива і джерел іонізуючого випромінювання та їх захоронення, брала участь в екологічній експертизі цих об'єктів. далi»

04.08.2016
Набрання чинності Законом України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо врегулювання окремих питань правового режиму території, що зазнала радіоактивного забруднення внаслідок Чорнобильської катастрофи"
KomEkolog КомЕколог http://komekolog.rada.gov.ua/

4 серпня 2016 року набирає чинності Закон України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо врегулювання окремих питань правового режиму території, що зазнала радіоактивного забруднення внаслідок Чорнобильської катастрофи" від 14 липня 2016 року № 1472-VIII.
Комітетом з питань екологічної політики, природокористування та ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи здійснювалась ґрунтовна підготовка проекту Закону для його розгляду Верховною Радою України. При підготовці до другого читання до проекту Закону надійшло 36 пропозицій від суб'єктів права законодавчої ініціативи. Закон був прийнятий на засіданні Верховної Ради України 14 липня 2016 року за підтримки більшості голосів народних депутатів України. далi»

04.08.2016
22 липня 2016 року у головному офісі Європейського банку реконструкції та розвитку у м. Лондон відбулися засідання Асамблеї вкладників Чорнобильського фонду "Укриття" та Асамблеї донорів Рахунку ядерної безпеки
KomEkolog КомЕколог http://komekolog.rada.gov.ua/

Голова підкомітету з питань державного моніторингу навколишнього природного середовища Комітету Верховної Ради України з питань екологічної політики, природокористування та ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи народний депутат України Іван Рибак у складі офіційної делегації України взяв участь у засіданнях Асамблеї вкладників Чорнобильського фонду "Укриття" (ЧФУ) та Асамблеї донорів Рахунку ядерної безпеки (РЯБ), які відбулися 22 липня 2016 р. у головному офісі Європейського банку реконструкції та розвитку (ЄБРР) у м. Лондон. далi»

03.08.2016
Звіт про роботу Комітету Верховної Ради України з питань екологічної політики, природокористування та ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи за період четвертої сесії Верховної Ради України восьмого скликання
KomEkolog КомЕколог http://komekolog.rada.gov.ua/

За період роботи четвертої сесії Верховної Ради України восьмого скликання проведено 12 засідань Комітету, на яких розглянуто 154 питання, в тому числі по контролю за виконанням законів, постанов, власних рішень - 13. Внесено на розгляд Верховної Ради України та розглянуто на засіданні Комітету 24 проекти законодавчих актів, з підготовки яких Комітет визначено головним, та 100 висновків на законопроекти направлено до головного комітету.
Прийнято Верховною Радою України: 3 Закони України, 7 постанов Верховної Ради України та 3 законопроекти у першому читанні за основу, з підготовки яких Комітет визначено головним. далi»

29.07.2016
Комітет рекомендував повернути суб'єкту права законодавчої ініціативи на доопрацювання проект Закону України № 4296 (доопрацьований) про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо визначення цільового призначення земельних ділянок, зайнятих полезахисними лісовими смугами

Комітет з питань екологічної політики, природокористування та ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи на своєму засіданні 12 липня 2016 р. розглянув проект Закону України про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо визначення цільового призначення земельних ділянок, зайнятих захисними насадженнями лінійного типу (реєстр. № 4296 від 13.06.2016 р.) (доопрацьований), внесений народними депутатами України Бубликом Ю.В., Демчаком Р.Є., та рекомендував Верховній Раді України повернути законопроект суб'єкту права законодавчої ініціативи на доопрацювання.
Проектом Закону пропонується доповнити статтю 4 Лісового кодексу України новою частиною, згідно з якою віднесення земель, зайнятих захисними насадженнями лінійного типу, за своїм цільовим призначенням до певної категорії земель здійснюється відповідно до земельного законодавства, на підставі рішень органів державної влади та органів місцевого самоврядування, які передають ці землі у власність, надають у користування. далi»

13.07.2016
13 липня 2016 року відбулась зустріч Першого заступника Голови Комітету Анатолія Диріва та директора Департаменту ядерної безпеки ЄБРР Вінса Новака і представника Чорнобильського фонду "Укриття" та Рахунку ядерної безпеки в України Олександра Славіса з метою обговорення стану реалізації міжнародних проектів на майданчику ЧАЕС
KomEkolog КомЕколог http://komekolog.rada.gov.ua/

Під час зустрічі відбувся обмін думками щодо ходу робіт на майданчику Чорнобильської АЕС із будівництва Нового безпечного конфайменту (НБК) та Сховища відпрацьованого ядерного палива (СВЯП-2), що знаходяться на завершальних етапах.
Вінс Новак надав інформацію стосовно підготовки до Асамблеї донорів Чорнобильського фонду "Укриття", що відбудеться 22 липня у Лондоні, де ЄБРР та ДСП "Чорнобильська АЕС" будуть звітувати представникам країн-донорів про стан виконання цих проектів. далi»

11.07.2016
Представники Комітету взяли участь в урочистому відкритті та роботі щорічної Міжнародної науково-практичної конференції "Екологічна безпека та збалансоване природокористування в агропромисловому виробництві"
KomEkolog КомЕколог http://komekolog.rada.gov.ua/

У вітальному слові першого заступника Голови Комітету А. Диріва зазначалося, що щорічне проведення в Україні міжнародної науково-практичної конференції вже стало доброю традицією. Питання екологізації агропромислового виробництва, зменшення антропогенного впливу на стан навколишнього природного середовища України, підвищення продуктивності аграрної промисловості завжди перебувають у центрі уваги свідомої спільноти, що відповідає і всесвітнім викликам часу. Як ніколи залишається актуальною екологізація агропромислового виробництва. далi»

08.07.2016
Комітет рекомендує доопрацювати законопроект про внесення змін до Кодексу України про надра (щодо необов'язковості вивчення надр в окремих випадках видобування підземних вод), реєстр. № 4347 (доопр.)

Законопроектом пропонується визначити окремі випадки видобування підземних вод без попереднього геологічного вивчення надр.
За висновком, схваленим профільним Урядовим комітетом, в також відповідно до листа Державної служби геології та надр, законопроект не підтримується, бо у разі його прийняття буде порушено стадійність геологорозвідувальних робіт, що може призвести до втрат геологічної інформації, отриманої при геологічному вивченні надр. далi»

05.07.2016
Комітет пропонує прийняти за основу проект Закону № 4798 про внесення змін до статті 13 Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" щодо відновлення порушених прав учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС

Метою законопроекту визначено законодавче врегулювання та забезпечення гарантій, наданих державою учасникам ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС з числа колишніх військовослужбовців, удосконалення регулювання суспільних правовідносин у соціальній сфері, зняття соціальної напруги серед даної категорії громадян. Завданням законопроекту є поновлення раніше скасованої норми щодо збільшення пенсій вказаним особам.
Законопроектом пропонується внести зміни до статті 13 Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб", згідно з якими врегульовується питання поновлення раніше діючої норми щодо збільшення розміру пенсії за вислугу років особам, які брали участь у ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС під час проходження служби і віднесені в установленому законом порядку до категорії 1 - на 10 процентів, а віднесеним до категорій 2 та 3 - на 5 процентів відповідних сум грошового забезпечення. далi»

22.06.2016
Комітет рекомендує відправити на доопрацювання групу альтернативних законопроектів №№ 4608-1, 4608-2, 4608-3, спрямованих на вдосконалення пенсійного забезпечення, та акцентує на доцільності розробки єдиного нормативного документу

Враховуючи важливість порушених питань у законопроектах № 4608-1, № 4608-2, № 4608-3 щодо вдосконалення системи пенсійного забезпечення, усунення диспропорції в розмірах пенсій, призначених за спеціальними законами і пенсій, призначених на загальних підставах та запровадження накопичувального рівня пенсійного страхування, які містять як однакові, так і різні пропозиції стосовно їх законодавчого врегулювання, Комітет дійшов висновку, що на підставі поданих законопроектів доцільно розробити єдиний проект, в якому будуть враховані всі слушні пропозиції вищезазначених проектів Законів. далi»

22.06.2016
Комітет рекомендує прийняти за основу проект Закону № 4755 про внесення змін до Бюджетного кодексу України щодо зміни складу доходів місцевих бюджетів

Метою законопроекту визначено врегулювання бюджетних правовідносин шляхом справедливого розподілу доходів між бюджетами, що надходять від рентної плати за спеціальне використання води.
Законопроектом пропонується рентну плату за спеціальне використання води водних об'єктів місцевого значення зараховувати до бюджетів місцевого самоврядування за місцезнаходженням (місцем розташування) відповідних природних ресурсів, зокрема, новим пунктом 3-1 у частину 1 статті 69 пропонується включити 50% рентної плати за спеціальне використання води, що зараховуються користувачами води за місцем її забору до складу доходів загального фонду бюджетів міст районного значення, сільських та селищних бюджетів. далi»

17.06.2016
Комітет рекомендує повернути на доопрацювання проект Закону № 4537 про внесення змін до Податкового кодексу України (щодо удосконалення окремих норм)

Законопроектом передбачається внести зміни до Податкового кодексу України, якими пропонується врегулювати питання перебування на спеціальному режимі оподаткування ПДВ або сплати єдиного податку четвертої групи суб'єктами господарювання - юридичними особами, що входять до груп компаній (агрохолдінгів), та які об'єднані єдиним кінцевим бенефіціарним власником або зазначені юридичні особи пов'язані між собою відносинами контролю. Також законопроектом пропонується скасування пільги щодо сплати земельного податку фізичними особами - власниками земельних ділянок, земельних часток (паїв) та землекористувачів, які передають земельні ділянки та земельні частки (паї) в оренду платнику єдиного податку четвертої групи. далi»

17.06.2016
Комітет пропонує прийняти за основу проект Закону України № 4725 про внесення змін до Бюджетного кодексу України (щодо перерозподілу частини рентної плати за спеціальне використання лісових ресурсів на користь бюджетів сіл, селищ і міст районного значення)

Проектом Закону передбачено внесення змін до статей 64, 66, 69 Бюджетного кодексу України. Пропонується здійснити перерозподіл одного з джерел бюджетних надходжень між різними рівнями місцевих бюджетів: зараховувати до доходів загального фонду бюджетів міст районного значення, сільських, селищних бюджетів - 25% рентної плати за спеціальне використання деревини, що заготовлена в порядку рубок головного користування. Відповідно, передбачається зменшення з 50% до 25% обсягу зазначеної рентної плати, що належить до доходів обласних бюджетів.
Прийняття зазначеного законопроекту дозволить забезпечити додаткові надходження до бюджетів сіл, селищ і міст районного значення і у такий спосіб підвищити їх фінансову спроможність, що позитивно вплине на стан соціально-економічного розвитку територіальних громад. далi»

16.06.2016
Голова підкомітету з питань з питань лісових ресурсів, об'єктів тваринного та рослинного світу, природних ландшафтів та об'єктів природно-заповідного фонду П.В.Дзюблик провів особистий прийом громадян у Верховній Раді України

На особистому прийомі громадяни порушували питання, які стосувалися, зокрема, соціального захисту громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи (проблеми самоселів, що проживають на території зони відчуження), екологічні питання (заборони використання пестицидів і проблем переробки та утилізації накопичених непридатних до використання агрохімікатів) та інші.
За наслідками розгляду отриманих звернень Комітет, відповідно до предметів відання, проведе ретельну роботу з метою оцінки ситуації, пошуку шляхів розв'язання та надання максимально можливої практичної допомоги по кожному випадку. далi»

15.06.2016
Комітет рекомендує Верховній Раді відхилити проект Закону № 4502 про внесення змін до Закону "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи" щодо вдосконалення пенсійного забезпечення учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС та евакуйованих із зони відчуження.

Комітет, в цілому підтримуючи необхідність вдосконалення законодавчого регулювання пенсійного забезпечення осіб, потерпілих від наслідків аварії на ЧАЕС, водночас, виявив ряд суттєвих зауважень щодо змісту поданого проекту. Аналогічну позицію займають Мінсоцполітики, Пенсійний фонд та Головне науково-експертне управління Апарату Верховної Ради.
Зокрема, із порушенням норм Бюджетного кодексу та Регламенту, автори не надають фінансово-економічного обґрунтування та джерел додаткових надходжень бюджету, які необхідні для досягнення збалансованості. далi»

15.06.2016
Комітет рекомендує Верховній Раді України прийняти за основу проект Закону № 4582 про внесення змін до Закону України "Про питну воду та питне водопостачання", поданий Кабміном

Проектом визначаються загальні вимоги до стічних вод, які скидають у системи каналізації населених пунктів.
Головне науково-експертну управління в цілому не заперечує можливості прийняття внесеного законопроекту, спрямованого на більш чітке окреслення предмету регулювання Закону шляхом уточнення його окремих положень, що стосуються сфери водовідведення, відносини в якій на сьогодні врегульовані здебільшого на підзаконному рівні. Водночас, висловлені ряд пропозицій, які можуть бути враховані при доопрацюванні законопроекту. далi»

15.06.2016
Комітет рекомендує Верховній Раді України повернути на доопрацювання суб’єктам законодавчої ініціативи проекти законів України про внесення змін до Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи" № 4442 щодо пенсійного забезпеченнята № 4442-1 щодо встановлення належного рівня пенсійного забезпечення

Безумовно погоджуючись із необхідністю підвищення пенсій та поліпшення соціального захисту, Комітет зазначає, що до законопроектів не подано фінансово-економічного обґрунтування (включаючи відповідні розрахунки) та пропозицій про зміни до законодавчих актів України щодо скорочення витрат бюджету та/або джерел додаткових надходжень бюджету для досягнення його збалансованості. далi»

14.06.2016
Комітет рекомендує прийняти за основу проект Закону України (реєстр. № 4729) про внесення змін до Митного кодексу України щодо порядку завершення митних режимів транзиту та тимчасового ввезення для транспортних засобів, ввезених для забезпечення проведення антитерористичної операції

Законопроект розроблено з метою вирішення проблеми завершення митних режимів транзиту та тимчасового ввезення для транспортних засобів, які ввезені, передані та знищені у зоні проведення антитерористичної операції та, відповідно, унеможливить законодавчі переслідування та притягнення до відповідальності осіб, які, надаючи свою підтримку армії в час бойових подій, стали порушниками законодавства, прийнятого у мирний час. далi»

14.06.2016
Комітет рекомендує прийняти за основу проект Закону України (реєстр. № 4728) про визнання гуманітарною допомогою транспортних засобів, ввезених для забезпечення проведення антитерористичної операції

Авторами законопроекту пропонується визнати транспортні засоби, що ввезенні у період проведення антитерористичної операції з 14 квітня 2014 року до набрання чинності Законом України "Про внесення змін до Закону України "Про гуманітарну допомогу" щодо оперативності прийняття рішень" для отримання і використання Збройними Силами України та іншим військовим формуваннями, які задіяні у зоні проведення антитерористичної операції, гуманітарною допомогою. далi»

09.06.2016
Відбулося виїзне засідання робочої групи Комітету для напрацювання заходів із закриття Львівського міського полігону твердих побутових відходів

Засідання проводили народні депутати України - члени Комітету Іван Рибак та Олег Недава. У засіданні також взяли участь народні депутати України О.Березюк, Д.Добродомов, Я.Маркевич, В.Парасюк, Голова Львівської обласної державної адміністрації О.Синютка, Львівський міський голова А.Садовий, голова Жовківської районної державної адміністрації Н.Щур, депутати Львівської обласної ради, голови районних та сільських рад, керівники обласних та міської адміністрацій з питань екології, надзвичайних ситуацій, житлово-комунального господарства, санепідслужби, представники громадських організацій. далi»

03.06.2016
Комітет рекомендує Верховній Раді України прийняти за основу проект Закону про внесення змін до Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи" щодо медичного забезпечення дітей учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС та евакуйованих із зони відчуження (реєстр. № 4540).

Як видно із пояснювальної записки, сьогодні в Україні проживають десятки тисяч осіб, які народилися від учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС та евакуйованих із зони відчуження, та які після досягнення повноліття не віднесені до встановлених статтею 14 Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи" категорій осіб, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи. Разом з тим, стверджувати, що такі особи не піддалися жодному радіаційному впливу не можна. З дня Чорнобильської катастрофи пройшло лише 30 років і про наслідки впливу у найближчі десятиліття чинників, пов'язаних з аварією, на здоров'я дітей, які народилися від ліквідаторів, можна лише здогадуватися. Однозначно можна лише стверджувати, що наслідки Чорнобильської катастрофи будуть відчувати на собі не лише перше покоління народжених від ліквідаторів аварії, а й інші покоління. далi»

03.06.2016
Комітет пропонує повернути на доопрацювання проект Закону № 4690 про внесення змін до Бюджетного кодексу України (щодо зміцнення фінансової незалежності бюджетів об'єднаних територіальних громад)

Законопроектом передбачається шляхом доповнення частини першої статті 64 Бюджетного кодексу України новим пунктом 31 спрямувати 25 % рентної плати за спеціальне використання води (крім рентної плати за спеціальне використання води водних об'єктів місцевого значення) до загального фонду бюджетів об'єднаних територіальних громад, землі сільськогосподарського призначення яких зайняті водними об'єктами загальнодержавного значення. При цьому, на зазначені 25 % рентної плати за спеціальне використання води зменшуються доходи загального фонду Державного бюджету України (пункт 4 частини другої статті 29 Кодексу). далi»

03.06.2016
Комітет рекомендує Верховній Раді України прийняти за основу проект Закону України про внесення змін до Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи" щодо соціального захисту учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС (реєстр. № 4714)

У законопроекті пропонується встановити розміри мінімальних додаткових пенсій за шкоду, заподіяну здоров'ю, для учасників ліквідації аварії на Чорнобильській АЕС в залежності від прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність, пропонуються також заборонити будь-яке обмеження, тимчасове чи постійне призупинення виплати пенсій учасникам ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС, надати право для учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС, які належать для категорії 2, на першочергове безоплатне надання щорічно санаторно-курортних путівок або виплата компенсації вартості самостійного санаторно-курортного лікування. далi»

03.06.2016
Комітет рекомендує повернути на доопрацювання проект Закону України (реєстр. № 4641) про внесення змін до Закону України "Про автомобільні дороги" щодо деяких питань безпеки автомобільних доріг

Законопроект розроблено Державним агентством автомобільних доріг України з метою визначення терміну "безпека автомобільних доріг" і передбачається внесення відповідних змін до Закону України "Про автомобільні дороги".
Термін "безпека автомобільних доріг" пропонується тлумачити як "мінімізація на автомобільній дорозі ризиків завдання шкоди життю, здоров'ю і майну осіб та навколишньому природному середовищу". далi»

03.06.2016
Комітет рекомендує прийняти за основу проект Закону України (реєстр. № 4683) про внесення змін до деяких законодавчих актів України у сфері автомобільного транспорту з метою приведення їх у відповідність з актами Європейського Союзу

Серед основних завдань імплементації є установлення мінімальних вимог щодо організації робочого часу для поліпшення здоров'я та забезпечення безпеки осіб, які здійснюють автотранспортну діяльність, покращення безпеки на дорогах та створення рівних умов конкуренції; створення системи періодичної підготовки водіїв автотранспортних засобів для надання послуг з перевезення пасажирів і вантажів, яка базується на набутті необхідних знань з правового забезпечення надання послуг; установлення мінімальних вимог до системи періодичної технічної перевірки придатності до експлуатації зареєстрованих автотранспортних засобів та створення умов взаємного визнання результатів перевірок придатності до експлуатації транспортних засобів між державами-членами ЄС і Україною. далi»

03.06.2016
Комітет рекомендує прийняти за основу проект Закону України (реєстр. № 4648) про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо використання земель дорожнього господарства та розвитку мережі автомобільних доріг

Законопроект розроблено Державним агентством автомобільних доріг України з метою правового врегулювання особливостей надання земельних ділянок під автомобільні дороги, вирішення проблем встановлення охоронних зон автомобільних доріг, деталізації складових автомобільних доріг, удосконалення правових норм щодо використання для будівництва доріг сільськогосподарських угідь, погодження місць розташування об'єктів. далi»

03.06.2016
На засіданні Комітету 1 червня прийнято рішення рекомендувати Верховній Раді України за результатами розгляду в першому читанні прийняти за основу проект Закону про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо керівництва єдиною державною системою цивільного захисту (реєстр. № 4553), поданий Кабінетом Міністрів України.

Законопроект передбачає внесення змін до Кодексу цивільного захисту України, законів України "Про місцеві державні адміністрації" та "Про Кабінет Міністрів України" щодо розподілу функцій керівництва у сфері цивільного захисту. далi»

19.05.2016
Виставка картин вітчизняних художників "Чорнобиль. Пам'ять без кордонів" до 30-х роковин Чорнобильської катастрофи у приміщенні Комітетів Верховної Ради України

За ініціативою Всеукраїнського союзу ветеранів Афганістану та Чорнобиля та за підтримки Комітету з питань екологічної політики, природокористування та ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи у приміщенні адміністративного будинку по вул. Садова, 3 проводиться виставка картин вітчизняних художників "Чорнобиль. Пам'ять без кордонів".
Метою експозиції є вшанування пам'яті учасників ліквідації Чорнобильської катастрофи. далi»

19.05.2016
Відбулося спільне засідання Комітету з питань екологічної політики, природокористування та ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи та Міністерства екології та природних ресурсів України на тему: "Пріоритетні напрями діяльності в природоохоронній сфері в 2016 році"

У засіданні взяли участь керівники та спеціалісти Держекоінспекції, Держводагентства України, ДАЗВ, начальники управлінь екології та природних ресурсів обласних державних адміністрацій, спеціалісти міністерства та державних підприємств, представники науковців та майже 120 громадських організацій.
З доповідями на засіданні виступили Міністр Міністр екології та природних ресурсів України Остап Михайлович Семерак та Перший заступник Голови Комітету Анатолій Борисович Дирів далi»

18.05.2016
Комітет рекомендує прийняти за основу проект Закону України № 4542-4 про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законів України щодо скасування оподаткування пенсій та зняття обмежень у виплаті пенсій для деяких категорій працюючих пенсіонерів

У законопроекті передбачено виключити підпункт 164.2.19 пункту 164.2 статті 164 та пункт 167.4 статті 167 Податкового кодексу України, а також викласти підпункт "е" підпункту 165.1.1 пункту 165.1 статті 165 Податкового кодексу України у новій редакції, якою передбачити, що не включаються до розрахунку оподатковуваного доходу сума пенсій (включаючи суму її індексації, нараховану відповідно до закону) або щомісячного довічного грошового утримання, отримуваних платником податку з Пенсійного фонду України чи бюджету згідно із законом, а також з іноземних джерел, якщо згідно з міжнародними договорами, згода на обов'язковість яких надана Верховною Радою України, такі пенсії не підлягають оподаткуванню чи оподатковуються в країні їх виплати. далi»

18.05.2016
Комітет рекомендував повернути суб'єкту права законодавчої ініціативи на доопрацювання проект Закону України № 4296 про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо визначення цільового призначення земельних ділянок, зайнятих полезахисними лісовими смугами

Метою прийняття законопроекту є забезпечення ефективного використання полезахисних лісових смуг та інших захисних насаджень.
Проектом Закону пропонується доповнити статтю 4 Лісового кодексу України новою частиною, згідно з якою віднесення земель, зайнятих захисними насадженнями лінійного типу за своїм цільовим призначенням до певної категорії земель здійснюється відповідно до земельного законодавства, на підставі рішень органів державної влади та органів місцевого самоврядування, які передають ці землі у власність, надають у користування, а також створюють об'єкти природоохоронного та історико-культурного призначення та статтю 55 Земельного кодексу України пунктом "б", відповідно до якого до земель лісогосподарського призначення не належать землі, зайняті зокрема захисними насадженнями лінійного типу, крім тих, які надані та використовуються для потреб лісового господарства. далi»

18.05.2016
Комітет рекомендує Парламенту прийняти за основу проект Закону України № 4437 про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо врегулювання окремих питань правового режиму території, що зазнала радіоактивного забруднення внаслідок Чорнобильської катастрофи

Метою законопроекту є врегулювання проблемних питань правового режиму у зоні відчуження та зоні безумовного (обов'язкового) відселення території, що зазнала радіоактивного забруднення внаслідок Чорнобильської катастрофи, а саме: розпорядження землями державної власності; особливостей регулювання містобудівної діяльності; видачі дозволів на спеціальне водокористування водних об'єктів; надання дозволів на викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря; особливостей природоохоронного режиму територій та об'єктів природно-заповідного фонду, які створюються на цих територіях.
Прийняття Закону сприятиме врегулюванню проблемних питань здійснення наукової, природоохоронної діяльності на території зони відчуження та безумовного (обов'язкового) відселення, а також впорядкувати реалізацію владних повноважень органами виконавчої влади на цій території. далi»

18.05.2016
Комітет пропонує прйняти за основу проект Закону № 4543 про внесення змін до Закону України "Про Державний бюджет України на 2016 рік" (щодо соціальних стандартів та обсягу субвенції на надання пільг та житлових субсидій)

Метою законопроекту, на думку авторів законодавчої ініціативи, є підвищення соціальних стандартів (зокрема заробітних плат, допомог, пенсій) та збільшення обсягу субвенції на надання пільг та житлових субсидій населенню на оплату житлово-комунальних послуг.
Законопроектом пропонується збільшити на 6655,6 млн. гривень доходну та видаткову частини Державного бюджету України на 2016 рік за рахунок збільшення надходжень від: податку на прибуток підприємств - на 1,2 млрд. грн.; податку на додану вартість з вироблених в Україні товарів (робіт, послуг) - на 2,1 млрд. грин.; рентної плати за користування надрами для видобування природного газу - на 3,8 млрд. гривень. далi»

12.05.2016
Комітет відповідно до предметів відання розглянув проект Закону України № 4462 про внесення змін до деяких законодавчих актів України (щодо посилення відповідальності за незаконне видобування та введення в обіг бурштину та виробів з його використанням)

Слід зазначити, що на сьогодні більшість побутових виробів складаються з деталей, що містять дорогоцінні метали чи захисні покриття з них, проте інформація щодо застосування норм законопроекту до таких виробів відсутня.
Крім того, до законопроекту не надано фінансово-економічного обґрунтування запропонованих змін, що передбачено вимогами Регламенту Верховної Ради України у разі внесення законопроекту, прийняття якого призведе до зміни показників бюджету. Наявність зазначеного обґрунтування є підставою для складення відповідних висновків щодо доцільності його прийняття.
З огляду на зазначене, Комітет вирішив рекомендувати Комітету з питань законодавчого забезпечення правоохоронної діяльності внести на розгляд Верховної Ради України пропозицію про повернення законопроекту суб'єктам права законодавчої ініціативи на доопрацювання. далi»

12.05.2016
Комітет відповідно до предметів відання розглянув проект Закону України № 4466 про внесення змін до Бюджетного кодексу України (щодо запобігання незаконному видобуванню та введенню в обіг бурштину та виробів з його використанням)

Зміст законопроекту не в повній мірі відповідає його назві, оскільки, крім бурштину, у законопроекті також йдеться про ювелірні та побутові вироби з дорогоцінного, напівдорогоцінного каміння, дорогоцінних металів. Також на сьогодні більшість побутових виробів складаються з деталей, що містять дорогоцінні метали чи захисні покриття з них, проте інформація щодо застосування норм законопроекту до таких виробів відсутня. далi»

12.05.2016
11 травня 2016 р. Комітет Верховної Ради України з питань екологічної політики, природокористування та ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи на своєму засіданні розглянув проект Закону України № 4347 про внесення зміни до статті 23 Кодексу України про надра

До законопроекту не додано перелік нормативних актів, прийняття або перегляд яких необхідно здійснити для реалізації положень законопроекту в разі його прийняття, як це передбачено частиною 8 статті 90 Регламенту Верховної Ради України.
З огляду на зазначене, Комітет вирішив рекомендувати Верховній Раді України повернути законопроект на доопрацювання. далi»

11.05.2016
Комітет на своєму засіданні 11 травня 2016 року, відповідно до предметів відання, розглянув проект Закону про внесення змін до Закону України № 4450 "Про Державний бюджет України на 2016 рік" (щодо збільшення видатків на надання медичної допомоги працівникам зони відчуження за рахунок резерву коштів медичної субвенції)

Законопроектом передбачене внесення змін до додатків №№ 3 та 6 до Закону України "Про Державний бюджет України на 2016 рік" в частині зменшення видатків на суму 10 050,9 тис. грн. за КПКВК 2311410 "Медична субвенція з державного бюджету місцевим бюджетам" та збільшення видатків на відповідну суму за КПКВК 2301200 "Спеціалізована консультативна амбулаторно-поліклінічна та стоматологічна допомога, що надається вищими навчальними закладами, науково-дослідними установами та загальнодержавними закладами охорони здоров'я". далi»

11.05.2016
Комітет, відповідно до предметів відання, розглянув проект Закону України № 4380 про податковий суверенітет України та офшорні компанії та пропонує повернути його суб'єкту права законодавчої ініціативи на доопрацювання

Цілями законопроекту визначено:
" визначення змісту податкового суверенітету України як частини її загального політичного суверенітету у розумінні статей 1 - 2 Конституції України;
" практичне втілення норм статей 9, 67, пунктів першого та восьмого частини другої статті 92 Конституції України як передумови укладенню міжнародних договорів України з питань оподаткування та/або обміну податковою інформацією (її розкриття);
" гармонізація норм законодавства України та Європейського Союзу за принципом Acquis Communautaire (далі - EU Aсquis), адаптація норм законодавства України до норм, регламентів і стандартів Організації Економічного Співробітництва і Розвитку (далі - ОЕСР) та інших міжнародних організацій, зазначених у цьому Законі; далi»

27.04.2016
Заступник Голови Комітету О.А.Недава та Голова підкомітету І.П.Рибак 26 квітня відвідали Зону відчуження та ДСП ЧАЕС у складі делегації на чолі із Президентом України

В рамках візиту учасники вшанували пам'ять усіх, хто віддав своє життя і здоров'я, врятувати світ від найтяжчої в історії людства техногенної радіаційної аварії, і поклали квіти до пам'ятного знака героям-чорнобильцям.
Під час візиту учасники ознайомилися з ходом робіт на майданчиках двох проектів, що знаходяться на стадії завершення: нового безпечного конфайнменту та сховища відпрацьованого ядерного палива сухого типу (СВЯП-2).
В ході брифінгу Петро Порошенко відмітив необхідність диверсифікації поставок енергоносіїв для забезпечення енергетичної незалежності, а також й про розвиток нових альтернативних технології та нетрадиційних джерел енергії. Крім того, він повідомив, що питання енергоефективності буде обговорюватися на Національній раді реформ відразу після травневих свят. Про співпрацю в цьому напрямку Президент також говорив під час зустрічі з Президентом ЄБРР в ході візиту на ЧАЕС. далi»

25.04.2016
25 квітня 2016 року в м. Київ відбулось засідання Асамблеї вкладників Чорнобильського фонду "Укриття" та Конференція зі збору коштів на об'єкт "Укриття" за участі голови підкомітету з питань державного моніторингу навколишнього природного середовища Комітету Верховної Ради України з питань екологічної політики, природокористування та ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи Івана Рибака
KomEkolog.rada.gov.ua

В ході роботи засідання українська сторона поінформувала, що Україна виконує усі зобов'язання, за які взяла відповідальність перед світовою спільнотою, а саме було прийнято рішення про сплату 3,58 млн. євро, які Україна не сплатила раніше у зв'язку із подіями останніх років в Україні. Також домовлено про додатковий внесок України обсягом 1,4 млн. євро і це є важливим месседжем світовій спільноті щодо готовності України вирішувати проблему Чорнобильської катастрофи.
На засіданні Асамблеї донорів досягнуто домовленостей щодо залучення коштів для ліквідації дефіциту у 105 млн. євро на будівництво сховища відпрацьованого ядерного палива. Наразі країни-донори вже підтвердили надання 87,5 млн. євро. Також багато уваги приділялось питанню вирішення курсових коливань валюти. далi»

22.04.2016
Комітет рекомендує парламенту прийняти за основу проект Закону України № 3198 про внесення змін до деяких законодавчих актів України у сфері поводження з відходами щодо запобігання негативної дії відходів кінцевого споживання продукції на навколишнє природне середовище

Законопроектом передбачається визначення та впровадження правових, організаційних, економічних засад та врегулювання правовідносин у сфері поводження з відходами для створення в Україні системи роздільного збирання, комплексного перероблення та утилізації відходів, збільшення обсягів їх використання, впровадження європейського досвіду функціонування такої системи.
Ним пропонується створення "Саморегулюючої організації у сфері поводження з відходами кінцевого споживання продукції", яка є об'єднанням суб'єктів господарювання, що здійснюють імпорт та виробництво продукції в упаковці або продукції, використання якої призводить до утворення відповідних відходів, а також суб'єктів господарювання, які здійснюють збирання, оброблення (перероблення) та утилізацію відповідних відходів (комбінована модель, яка передбачає, що виробник чи імпортер сплачує податок, або дотримується принципу розширеної відповідальності). далi»

22.04.2016
Комітет з питань екологічної політики, природокористування та ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи рекомендує парламенту повернути на доопрацювання суб'єктам законодавчої ініціативи проект Закону України № 4028 про упаковку та відходи упаковки

Метою законопроекту є врегулювання правовідносин, пов'язаних із сферою поводження з упаковкою та її відходами, мінімізацією ризику її негативного впливу на здоров'я людей та охорону навколишнього природного середовища. Він, зокрема, визначає сферу дії запропонованого закону, суб'єктів відносин та принципи державної політики у даній сфері, вимоги до упаковки, обов'язки оператора системи поводження з відходами упаковки, норми утилізації відходів упаковки, склад та повноваження органів, що здійснюють державне регулювання, контроль та нагляд у даній сфері, а також встановлює відповідальність за правопорушення у сфері поводження з відходами упаковки тощо. далi»

22.04.2016
22 квітня 2016 року в Центрі культури і мистецтв Національного технічного університету України "Київський політехнічний інститут" відбувся Міжнародний форум "Уроки Чорнобиля - для ядерної безпеки світу". Форум організовано на виконання урядового Плану заходів щодо 30-х роковин Чорнобильської катастрофи

У форумі взяли участь посли провідних ядерних держав світу, представники міжнародних організацій, відомі вчені, народні депутати України, представники органів державної влади, фахівці з ядерної енергетики, радіобіології, медицини та ліквідатори катастрофи на ЧАЕС.
Голова підкомітету з питань державного моніторингу навколишнього природного середовища Комітету Верховної Ради України з питань екологічної політики, природокористування та ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи Іван Рибак у своєму виступі зазначив важливість цього заходу та зачитав привітання від Голови Верховної Ради Андрія Парубія. далi»

22.04.2016
Комітет з питань екологічної політики, природокористування та ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи рекомендує парламенту відхилити проект Закону України про обмеження виробництва, використання, ввезення і розповсюдження полімерних пакетів (реєстр. № 3237)

Члени Комітету звернули увагу на те, що впровадження заборони на виробництво, використання, ввезення і розповсюдження полімерних пакетів тривалого розчеплення та упаковок тривалого розчеплення без надання альтернативи використання таких пакетів та упаковок може ускладнити реалізацію положень проекту Закону на практиці. Також у проекті не визначено чіткого механізму правовідносин, спрямованих на досягнення визначених ним цілей. Також Комітет вважає, що проект в запропонованій редакції не відповідає положенням Директиви 94/62/ЄС "Про упаковку та відходи упаковки" та в частині набуття чинності не відповідає Угоді СОТ про технічні бар'єри у торгівлі. далi»

22.04.2016
Комітет рекомендує повернути на доопрацювання законопроект № 4317 про внесення змін до Податкового кодексу України щодо скасування особливості справляння рентної плати за користування надрами для видобування газу природного

Законопроектом пропонується встановити однакові ставки рентної плати для всіх підприємств-видобувачів природного газу без розподілу за типом споживання видобутого газу.
Проте до законопроекту відсутнє передбачене статтею 91 Регламенту Верховної Ради України фінансово-економічне обґрунтування. Також немає аналізу наслідків від прийняття, не надано обґрунтувань запропонованого розміру ставки, а також фінансово-економічних розрахунків впливу запропонованих змін на показники бюджету. У зв'язку з цим також потребує додаткового обґрунтування також термін набрання чинності, визначений "Прикінцевими положеннями" законопроекту далi»

22.04.2016
20 квітня 2016 р. Комітет розглянув законопроект № 4272 про внесення змін до Закону України "Про Державний бюджет України на 2016 рік" щодо погашення заборгованості за електричну енергію

Законопроектом пропонується погасити заборгованість державних вугледобувних підприємств за електричну енергію шляхом спрямування на ці цілі податкової заборгованості та податкових зобов'язань з податку на прибуток та ПДВ підприємств електроенергетичної та вугільної галузей, а також ресурсних платежів (рента за користування надрами для видобування корисних копалин, екологічний податок) підприємств електроенергетичної та вугільної галузей. далi»

21.04.2016
Комітет розглянув проекти Законів № 4356 та 4356-1 про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо здійснення державного нагляду (контролю) у сфері охорони навколишнього природного середовища в частині дотримання земельного законодавства, використання та охорони земель усіх категорій та форм власності, родючості ґрунтів

Комітет зазначає, що альтернативним законопроектом взагалі не врегульовано питання щодо передачі повноважень центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері здійснення державного нагляду (контролю) в агропромисловому комплексі, який з метою оптимізації системи центральних органів виконавчої влади ліквідовується та функції із здійснення державного нагляду (контролю) в частині дотримання земельного законодавства, використання та охорони земель усіх категорій та форм власності, родючості ґрунтів передаються до Державної екологічної інспекції (пункт 2 постанови Кабінету Міністрів України від 10.09.2014 № 442 "Про оптимізацію системи центральних органів виконавчої влади"). далi»

21.04.2016
Комітет підтримує, відповідно до предметів відання Комітету, проект Закону України № 4344 про внесення змін до розділу XXI "Прикінцеві та перехідні положення" Митного кодексу України (щодо особливостей оподаткування ввізним митом товарів, що використовуються у лісовому господарстві)

Згідно з Додатком до Закону України "Про Митний тариф України" до товарів, які законопроектом пропонується тимчасово звільнити від оподаткування ввізним митом належать: лебідки і кабестани не з електричним двигуном (код 8425 39 00 00); канатнi пасажирські та вантажні дороги, гiрськолижнi пiдiймачi, тяговi механiзми для фунікулерів (код 8428 60 00 00); лiсогосподарське обладнання (код 8436 80 10 00); новi моторні транспортні засоби для перевезення вантажів з повною масою транспортного засобу понад 20 т (8704 23 91 00). далi»

21.04.2016
Комітет пропонує прийняти за основу проект Закону України № 4343 про внесення змін до розділу XX "Перехідні положення" Податкового кодексу України (щодо особливостей оподаткування операцій з ввезення на митну територію України та постачання на митній території України товарів, що використовуються у лісовому господарстві)

Метою законопроекту, на думку суб'єктів законодавчої ініціативи, є стимулювання розвитку лісового господарства України, відновлення та ефективне використання лісових ресурсів, залучення інвестицій в галузь.
Проектом Закону передбачається тимчасово, до 1 січня 2018 року, звільнити від оподаткування податком на додану вартість операції з ввезення на митну територію України та постачання на митній території України товарів за кодами 8425 39 00 00, 8428 60 00 00, 8436 80 10 00, 8701 90 39 00, 8704 23 91 00 згідно з УКТЗЕД, що використовуються у лісовому господарстві. далi»

18.04.2016
Представники Комітету долучилися до проведення "Дня довкілля"

З вітальним словом перед учасниками суботника виступив голова підкомітету з питань державного моніторингу навколишнього природного середовища Рибак Іван Петрович, який зазначив, що головною метою цього свята є поліпшення стану української природи, привернення уваги суспільства до екологічних проблем, залучення до природоохоронної роботи якомога більше людей, що сприятиме формуванню екологічної свідомості та культури громадян. далi»

14.04.2016
Комітет рекомендував Верховній Раді України подолати вето Президента України на законопроект № 2093 щодо соціального захисту осіб, постраждалих внаслідок Чорнобильської катастрофи

Комітет розглянув пропозиції Президента та рекомендує Верховній Раді України повторно прийняти в цілому (подолати вето) Закон України "Про внесення змін до Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи" щодо соціального захисту постраждалих осіб" (до реєстр. № 2093). далi»

13.04.2016
Постанова Верховної Ради України "Про Рекомендації парламентських слухань на тему: "30 років після Чорнобиля: уроки та перспективи"

Учасники парламентських слухань на тему: "30 років після Чорнобиля: уроки та перспективи", які відбулися 16 березня 2016 року, зазначають, що завдання, визначені Постановою Верховної Ради України від 22 квітня 2015 року № 348-VIII "Про Рекомендації парламентських слухань на тему: "Про зняття з експлуатації Чорнобильської АЕС, об’єкт "Укриття" та перспективи розвитку зони відчуження", виконані не в повному обсязі, і звертають увагу Кабінету Міністрів України на відсутність системної діяльності центральних органів виконавчої влади у створенні соціально-економічних, організаційних умов і гарантій у сфері соціального захисту населення, яке постраждало внаслідок Чорнобильської катастрофи, відродженні та розвитку радіоактивно забруднених територій. далi»

11.04.2016
Представники Комітету долучилися до роботи Пленуму Центрального комітету Професійної спілки працівників атомної енергетики та промисловості України (Атомпрофспілки) щодо реформування діяльності підприємств зони відчуження та Державного спеціалізованого підприємства Чорнобильська АЕС

07 квітня 2016 року під головуванням Валерія Матова відбувся Пленум Центрального комітету Професійної спілки працівників атомної енергетики та промисловості України (Атомпрофспілки) щодо реформування діяльності підприємств зони відчуження та Державного спеціалізованого підприємства Чорнобильська АЕС, в якому взяли участь представники Комітету Верховної Ради України з питань екологічної політики, природокористування та ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи.
В ході роботи Пленуму була представлена Концепція діяльності в зоні відчуження далi»

31.03.2016
Комітет розглянув проект Закону про Національну комісію, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (реєстр. № 2966-д)

Законопроектом пропонується визначити правовий статус Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг, її завдання, функції, повноваження та порядок їх здійснення.
У доопрацьованому законопроекті частково враховано зауваження Комітету, зазначені у рішеннях від 17 червня 2015 р. № 17/7 та від 2 лютого 2015 р. № 21/6, зокрема, до завдань Комісії віднесено сприяння впровадженню заходів з енергоефективності, збільшенню частки виробництва енергії з відновлюваних джерел енергії та захисту навколишнього природного середовища. далi»

31.03.2016
Стенограма комітетських слухань на тему: "Реформування природоохоронної галузі: зміна системи нагляду за дотриманням законодавства" 16 грудня 2015 року

Веде засідання Голова Комітету з питань екологічної політики, природокористування та ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи
ТОМЕНКО М.В. далi»

31.03.2016
Комітет на своєму засіданні 30 березня 2016 р. розглянув проект Закону про внесення змін до деяких законів України щодо вдосконалення державного регулювання процесу будівництва (реєстр. № 4187)

Комітетом до законопроекту надано низку зауважень, зокрема, щодо недоцільності внесення змін, з екологічної точки зору, до статей 17 та 34 Кодексу цивільного захисту України, а саме - позбавлення повноважень центрального органу виконавчої влади, який забезпечує формування та реалізує державну політику у сфері цивільного захисту, надавати замовникам будівництва вихідні дані та вимоги щодо заходів цивільного захисту, які мають бути врахованими під час проектування об'єктів будівництва та мають бути виконаними при їх будівництві. Комітетом пропонується із тексту законопроекту вилучити зміни до статей 17 та 34 та залишити їх у чинній редакції Кодексу цивільного захисту України. далi»

31.03.2016
Комітет рекомендує прийняти проект Закону України "Про мораторій на зміну цільового призначення земельних ділянок рекреаційного призначення за межами населених пунктів" (реєстр. № 4200)

Законопроект має на меті запобігання масовим проявам зміни цільового призначення і забудові земельних ділянок рекреаційного призначення незалежно від форми власності за межами населених пунктів. далi»

31.03.2016
Комітет розглянув проект Закону України "Про внесення змін до Закону України "Про особливості державного регулювання діяльності суб'єктів підприємницької діяльності, пов'язаної з реалізацією та експортом лісоматеріалів" щодо встановлення правових засад обліку та реалізації лісоматеріалів з метою дотримання вимог Угоди про асоціацію між Україною та Європейським Союзом" (№ 4286)

Комітет категорично не погоджується з запропонованими змінами, які скасовують тимчасову заборону експорту лісоматеріалів у необробленому вигляді, наполягає на громадському обговоренні законопроекту і рекомендує головному комітету, за наслідками розгляду у першому читанні, відхилити законопроект. далi»

31.03.2016
Комітет рекомендує Верховній Раді України прийняти за основу проект Закону України № 4097 "Про внесення змін до статті 1 Закону України "Про мораторій на зміну цільового призначення окремих земельних ділянок рекреаційного призначення в містах та інших населених пунктах" (щодо продовження дії мораторію)

Необхідність прийняття цього законопроекту викликана тим, що дія Закону України "Про мораторій на зміну цільового призначення окремих земельних ділянок рекреаційного призначення в містах та інших населених пунктах" закінчилась 17 березня 2016 року. Автоматичне зупинення дії мораторію може призвести до значного погіршення екологічних, санітарно-гігієнічних, рекреаційних та спортивно-оздоровчих умов життя громадян, а також фізичного і естетичного виховання дітей та молоді. далi»

31.03.2016
Комітет у межах предметів відання розглянув проект Закону України про внесення змін до Бюджетного кодексу України щодо особливостей розподілу екологічного податку (№ 4106) та проект Закону України щодо особливостей розподілу екологічного податку (реєстр. № 4106-1)

Комітет зазначив, що Законами України від 28.12.2014 р. № 79-VIII "Про внесення змін до Бюджетного кодексу України щодо реформи міжбюджетних відносин", № 72 -VIII "Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо удосконалення податкового контролю за трансфертним ціноутворенням" та № 71-VIII "Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо податкової реформи" фактично було ліквідовано Державний та місцевий фонди охорони навколишнього природного середовища як спеціальні фонди, які наповнювались, передусім коштами від сплати екологічного податку і кошти яких мали використовуватись виключно на реалізацію природоохоронних заходів. далi»

31.03.2016
Комітет у межах предметів відання підтримав проект Закону України про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо використання меліорованих земель та меліоративних систем (№ 4183)

Підтримуючи необхідність законодавчого врегулювання збереження меліоративних систем та підвищення їх ефективності, Комітет висловив низку зауважень до законопроекту, які можуть бути враховані головним Комітетом при підготовці до другого читання.
Не можна погодитись зі змінами до статті 14 Закону України "Про меліорацію земель", якими фактично скасовується проведення державної екологічної експертизи чи інших видів експертиз проектної документації на будівництво (реконструкцію) меліоративних систем та окремих об'єктів інженерної інфраструктури. далi»

31.03.2016
Комітет пропонує внести на розгляд Верховної Ради України для прийняття за основу доопрацьований проект Закону про зелені насадження міст та інших населених пунктів (реєстр. №2013а)

Законопроект спрямований на удосконалення законодавства щодо захисту зелених насаджень, а саме: розроблення механізму державного управління та контролю в цій сфері, забезпечення державного обліку, встановлення вимог щодо режиму використання зелених зон та інших озеленених територій, визначення прав та обов'язків громадян та юридичних осіб, розроблення економічного механізму захисту зелених насаджень, встановлення нормативів, обсягів та умов відновлення зелених зон (компенсаційного озеленення), встановлення відповідальності за порушення вимог із захисту зелених насаджень. далi»

31.03.2016
Комітет розглянув і пропонує прийняти за основу доопрацьований проект Закону України № 3445 про внесення змін до деяких законодавчих актів України (щодо охорони фауни згідно міжнародних угод)

Метою прийняття Закону є удосконалення законодавства у частині охорони фауни та приведення положень законів України у відповідність до міжнародних екологічних угод.
Законопроект приводить у відповідність до вимог Бернської конвенції наступні закони України: "Про тваринний світ", "Про природно-заповідний фонд України", "Про захист тварин від жорстокого поводження", "Про мисливське господарство та полювання", "Про питну воду та питне водопостачання". далi»

24.03.2016
Комітет звертає увагу на закони, які посилили відповідальність за порушення законодавства про охорону тваринного і рослинного світу

Минулого року були прийняті Закони України, які посилювали відповідальність за порушення законодавства про охорону тваринного і рослинного світу.
Зокрема, Законом України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо охорони тваринного світу" (№ 322 - VIII від 9 квітня 2015 року) були внесені зміни до статті 39 Закону України "Про тваринний світ", де частина п'ята викладена в наступній редакції:
"у період масового розмноження диких тварин, з 1 квітня до 15 червня, забороняється проведення робіт та заходів, які є джерелом підвищеного шуму та неспокою (пальба, проведення вибухових робіт, феєрверків, санітарних рубок лісу, використання моторних маломірних суден, проведення раллі та інших змагань на транспортних засобах)". далi»

22.03.2016
22 березня у Комітеті відбувся Круглий стіл щодо питань законодавчого врегулювання та дотримання законодавства під час нересту на водних об'єктах України та дотримання сезону тиші у 2016 році

Учасники відзначили, що питання обмеження (заборони) промислового та любительського рибальства, а також ведення іншої господарської діяльності, яка шкодить водним живим ресурсам під час нересту (днопоглиблення, розчистка водних об'єктів, видобування піску чи гравію) врегульовані чинним законодавством.
Голова Комітету М.Томенко зазначив, що законодавство, яке регламентує обмеження господарської та іншої діяльності під час нересту, а також у сезон тиші в цілому сформовано. далi»

22.03.2016
До міжнародного дня води 22 березня 2016 року
21.03.2016
22 березня об 11-00 року у Комітеті відбудеться Круглий стіл щодо питань дотримання законодавства під час нересту на водних об'єктах України та дотримання сезону тиші у 2016 році

До участі запрошені представники Мінприроди, МВС, Держекоінспекції, Держрибагентства, Держводагентства, Державного агентства з управління зоною відчуження, фахівці з науково-дослідних установ та експерти громадських організацій. далi»

17.03.2016
Верховна Рада України підтримала проект Закону про внесення змін до Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи" (щодо соціального захисту постраждалих осіб) (рестр. № 2093).

У Законі пропонується частково відновити дію пунктів та статей Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи", зміни до яких внесені Законом України від 28.12.2014 № 76-VІІІ "Про внесення змін та визнання такими, що втратили чинність, деяких законодавчих актів України". далi»

17.03.2016
16 березня 2016 у Верховній Раді України відбулися парламентські слухання "30 років після Чорнобиля: уроки та перспективи"

В парламентських слуханнях взяли участь народні депутати України, представники центральних органів виконавчої влади, органів місцевого самоврядування, наукових, громадських та міжнародних організацій. Усього у них взяло участь більше 500 запрошених. далi»

15.03.2016
Комітет підтримав проект Закону України про внесення змін до статті 282 Податкового кодексу України (щодо скасування земельного податку для природоохоронних установ), реєстр. № 4134

Метою законопроекту є збереження та забезпечення ефективної діяльності об'єктів природно-заповідного фонду шляхом звільнення від сплати земельного податку природоохоронні установи.
Зокрема, проектом Закону пропонується внести зміни до статті 282 Податкового кодексу України, звільнивши від сплати податку заповідники, національні природні парки, заказники (крім мисливських), парки, регіональні ландшафтні парки, ботанічні сади, дендрологічні і зоологічні парки, пам'ятки природи, заповідні урочища та парки-пам'ятки садово-паркового мистецтва. далi»

26.02.2016
Набрав чинності Закон України "Про внесення зміни до Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи", поданий народними депутатами України Томенком М.В. та Денісовою Л.Л., прийнятий Верховною Радою України 04 лютого 2016 року.

Цим Законом України поновлюється дія статті 39 щодо права громадян, які працюють у зоні відчуження на встановлення доплат у порядку та розмірах, визначених Кабінетом Міністрів України, яка була скасована Законом України від 28.12.2014 № 76-VIII "Про внесення змін та визнання такими, що втратили чинність, деяких законодавчих актів України". далi»

23.02.2016
Комітет провів слухання на тему: "Пріоритети діяльності Уряду в екологічній та природоохоронній сфері на 2016 рік"

Під час засідання учасниками зазначалось, що побудова діяльності Уряду в екологічній сфері повинна здійснюватись на комплексній основі, бути послідовною та системною, забезпеченою кваліфікованими кадрами та відповідним фінансуванням. Наголошувалось на необхідності ведення невиснажливих для навколишнього середовища методів господарювання та зменшенні шкідливого впливу на нього, включаючи подолання наслідків хімічного та іншого впливу при землекористуванні у сільському господарстві. Адже дбаючи про екологічну безпеку, про сприятливе навколишнє середовище Держава тим самим здійснює ефективне інвестування у здоров'я населення та української нації. далi»

23.02.2016
Стенограма слухань у Комітеті з питань екологічної політики, природокористування та ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи на тему: "Пріоритети діяльності уряду в екологічній та природоохоронній сфері на 2016 рік" 23 лютого 2016 року
18.02.2016
Комітет рекомендує парламенту прийняти за основу законопроект про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо впровадження інтегрованих підходів в управління водними ресурсами за басейновим принципом

Документом пропонується внести зміни до Водного кодексу України, Земельного кодексу України, Закону України "Про рибне господарство, промислове рибальство та охорону водних біоресурсів".
Законопроектом передбачається врегулювати такі питання:
запровадження гідрографічного і водогосподарського районування території України;
запровадження планів управління річковими басейнами як стратегічного документу (програми заходів) для інтегрованого управління водними ресурсами в межах річкового басейну;
запровадження планів управління ризиками затоплення та інші. далi»

18.02.2016
23 лютого 2016 - слухання у Комітеті з питань екологічної політики, природокористування та ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи на тему: "Пріоритети діяльності Уряду в екологічній та природоохоронній сфері на 2016 рік".

Слухання проводитимуться у конференц-залі Верховної Ради України по вул. Грушевського, 5, початок о 15 год. 00 хв. Початок реєстрації учасників о 14 год. 00 хв. далi»

11.02.2016
У Чернівцях відбулась нарада з вирішення проблеми поводження з побутовими відходами в Україні
Фото: Руслан Козлов, "Чернівецький промінь"

Учасники обговорили пакет законопроектів, що спрямовані на реформування сфери поводження з побутовими відходами: № 3198-1, 3199-1 та 3200-1. "Депутати з різних фракцій розпочали досить непросту роботу, спрямовану на заповнення законодавчого вакууму, що утворився у сфері регулювання поводження з побутовими відходами. Нині в Україні налічується приблизно 33 тисячі несанкціонованих сміттєзвалища, площа яких дорівнює площі Чернівецької області. Тому, гадаю, ми повинні підійти до вирішення цієї проблеми максимально серйозно", - відзначив М.В.Томенко. далi»

08.02.2016
Голова Комітету Микола Томенко візьме участь у Круглому столі на тему "Вирішення проблеми поводження з побутовими відходами в Україні. Регіональний аспект" у місті Чернівці

10 лютого 2016 року Голова Комітету Верховної Ради України з питань екологічної політики, природокористування та ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи Микола Томенко візьме участь у Круглому столі на тему "Вирішення проблеми поводження з побутовими відходами в Україні. Регіональний аспект". Подія відбудеться у місті Чернівці. далi»

08.02.2016
В Комітеті триває підготовка до парламентських слухань "30 років після Чорнобиля: уроки та перспективи", які відбудуться 16.03.2016

Голова Комітету М.Томенко провів 8 лютого робочу нараду на якій було розглянуто питання про підготовку до 30-х роковин Чорнобильської катастрофи та пропозиції щодо забезпечення належної організації роковин та названих парламентських слухань.
Для участі в парламентських слуханнях запрошені представники центральних органів виконавчої влади, обласних та ряду міських державних адміністрацій та рад, наукових установ, вищих навчальних закладів, громадських чорнобильських організацій. далi»

04.02.2016
Голова Комітету Микола Томенко: "Парламент відновив справедливість щодо людей, які працюють у Чорнобильській зоні відчуження"

"Я радий, що більшість парламентарів підтримали цей закон, і соціальна справедливість відновлена. Особливо у рік, коли ми зобов'язані не лише згадувати про трагедію, а й шанувати людей, які або брали участь у ліквідації наслідків катастрофи, або сьогодні працюють над тим, щоб завершити будівництво об'єкта "Укриття" і вберегти Україну та світ від можливого повторення трагедії", - підсумував М. Томенко. далi»

04.02.2016
3 лютого 2016 р. Комітет розглянув на своєму засіданні законопроект про внесення змін до Бюджетного кодексу України (щодо забезпечення бюджетної автономії та фінансової самостійності районних бюджетів та бюджетів об'єднаних територіальних громад ( № 3721)

Законопроектом пропонується збільшити надходження до місцевих бюджетів за рахунок рентної плати щодо корисних копалин загальнодержавного значення (крім нафти, природного газу та газового конденсату), зокрема спрямування надходжень від обласних бюджетів до бюджетів районів і громад. далi»

04.02.2016
Комітет розглянув проекти Законів про внесення змін до Бюджетного кодексу України щодо розподілу екологічного податку № 3778 та № 3778-1

За результатами розгляду Комітет рекомендував Комітету з питань бюджету внести на розгляд Верховної Ради України пропозицію про відхилення проекту Закону про внесення змін до розділу VI "Прикінцеві та перехідні положення" Бюджетного кодексу України щодо розподілу екологічного податку (реєстр. № 3778) та про прийняття за основу проекту Закону про внесення змін до Бюджетного кодексу України щодо розподілу екологічного податку (реєстр. № 3778-1). далi»

04.02.2016
Комітет розглянув проект Закону про внесення змін до Податкового кодексу України щодо захисту прав платників податку на додану вартість (реєстр. № 3810 від 25.01.2016 р.)

Метою законопроекту, на думку суб'єктів законодавчої ініціативи, є захист законних інтересів платників податків під час здійснення органами Державної фіскальної служби своїх функцій по контролю правомірності формування податкового кредиту з ПДВ, забезпечення рівних можливостей для отримання бюджетного відшкодування ПДВ. далi»

04.02.2016
Комітет не схвалив звіт Уряду

"Якщо проаналізувати фактичну відсутність кадрових призначень в екологічній сфері, ухвалення неоднозначних рішень та незадовільне фінансування ключових екологічних програм, то можна сказати, що нинішній уряд взагалі у 2015 році вивів державну екологічну політику із пріоритетів України", - зазначив Голова Комітету Микола Томенко. далi»

03.02.2016
Комітет розглянув проект Закону України про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо уточнення порядку передачі в оренду водних об'єктів у комплексі з земельними ділянками (реєстр. № 3157 (доопрацьований)
03.02.2016
Відбулася зустріч-нарада голови підкомітету з питань державного моніторингу навколишнього природного середовища Івана Рибака з представниками Європейської Комісії

03 лютого 2016 року Голова підкомітету з питань моніторингу навколишнього природного середовища Комітету з питань екологічної політики, природокористування та ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи Рибак І.П. провів робочу зустріч з представниками Європейської Комісії щодо подальшої розбудови співпраці Україна-ЄС у сфері охорони навколишнього природного середовища, зокрема, наближення екологічного законодавства України до законодавства ЄС. У зустрічі взяла участь заступник Міністра екології та природних ресурсів України Г.Вронська, а також працівники секретаріату Комітету. далi»

28.01.2016
Рекомендації слухань у Комітеті на тему: "Реформування природоохоронної галузі: зміна системи нагляду за дотриманням законодавства"

Сучасний стан довкілля, видобутку корисних копалин, водних та лісових ресурсів, тваринного та рослинного світу, біологічних ресурсів, поводження з відходами свідчить про недосконалість існуючої системи нагляду за дотриманням природоохоронного законодавства.
Аналіз фактичної ситуації в роботі державних органів нагляду свідчить про необхідність зміни існуючої структури та методів роботи, оскільки наразі система нагляду має значну кількість вад, які перешкоджають її ефективному функціонуванню. Також наявне розпорошення та дублювання наглядово-контрольних функцій між органами виконавчої влади, що знижує їх ефективність. далi»

28.01.2016
Комітет з питань екологічної політики, природокористування та ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи на совєму засіданні 27 січня 2016 року розглянув і пропонує Верховній Раді України проект Закону України про стратегічну екологічну оцінку (реєстр. № 3259) за результатами розгляду у першому читанні прийняти за основу

Метою законопроекту є визначення сфери застосування стратегічної екологічної оцінки (далі - СЕО), встановлення порядку її здійснення, механізму проведення транскордонних консультацій, інформування про прийняте рішення та моніторинг виконання стратегій, планів, загальнодержавних програм, державних цільових програм та програмних документів, включаючи будь-які зміни до них (далі - проекти документів державного планування). далi»

28.01.2016
Наближаються 30-ті роковини Чорнобильської трагедії - найбільшої техногенної ядерної катастрофи, яка вплинула на життя та здоров'я мільйонів людей

З метою здійснення парламентського контролю Комітет з питань екологічної політики, природокористування та ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи прийняв рішення заслухати на своєму засіданні 03 лютого 2016 рок питання "Про підготовку до 30-х роковин Чорнобильської катастрофи".
На засідання Комітету з розгляду зазначеного питання запрошені Віце-прем'єр-міністр України, Міністерство екології та природних ресурсів України, Міністри соціальної політики України, охорони здоров'я, фінансів, голови Державного агентства України з управління зоною відчуження, Державної інспекції ядерного регулювання України, президент Всеукраїнської громадської організації інвалідів "Союз Чорнобиль України". далi»

27.01.2016
Комітет з питань екологічної політики, природокористування та ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи вкрай стурбований ситуацією з фінансуванням лісового господарства

Голова Комітету Верховної Ради України з питань екологічної політики, природокористування та ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи Микола Томенко звернувся до Уряду та парламентського комітету з питань бюджету у зв'язку із критичною ситуацією, яка склалася сьогодні з фінансуванням лісового господарства. далi»

25.01.2016
27 січня 2016 року на засіданні Комітету буде розглянуто підготовлений на повторне перше читання проект закону "Про оцінку впливу на довкілля" реєстр. № 2009а від 20.01.2016

Подаємо до уваги громадськості текст згаданого законопроекту та проект Рішення Комітету далi»

20.01.2016
На місці державних резиденцій на Прикарпатті та Київщині мають постати національні природні парки

Комітет занепокоєний ситуацією, яка склалася із новоствореними об'єктами природно-заповідного фонду. Спостерігається тенденція, коли проголошені Указами Президента України об'єкти природно-заповідного фонду залишаються такими лише на папері, незважаючи на велику наукову та адміністративну роботу, яке була проведена на всіх рівнях для їх оголошення. далi»

18.01.2016
Комітет звернувся до Кабміна щодо врегулювання ситуації на території НПП "Олешківські піски"

У Комітеті з питань екологічної політики, природокористування та ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи розглянуто численні звернення стосовно врегулювання ситуації навколо Національного природного парку "Олешківські піски". Згідно інформації, викладеної у зверненнях, в жовтні 2015 року на територію Козачелагерської арени Нижньодніпровських (Олешківських) пісків був введений військовий контингент. далi»

13.01.2016
Голова Комітету Микола Томенко вважає неприпустимою передачу Держводагенства під управління Мінагрополітики

Учасники робочої наради Комітету ВР з питань екологічної політики, природокористування на ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи висловили крайню стурбованість інформацією, розміщеною на Урядовому порталі, про те, що Кабінетом Міністрів України передбачена "передача Державного агентства водних ресурсів України до системи Мінагрополітики з покладанням на нього відповідальності як за подачу води, так і за ефективне використання зрошуваних земель. Передбачається також докорінна реформа на всіх рівнях управління Держводагентства та його децентралізація". далi»

13.01.2016
Голова Комітету Микола Томенко: визначено екологічні пріоритети на 2016 рік

За результатами робочої наради Комітету з питань екологічної політики, природокористування та ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи щодо плану законотворчої діяльності на поточний рік було визначено п'ять головних екологічних пріоритетів. далi»

12.01.2016
Голова Комітету Микола Томенко взяв участь у засіданні Оргкомітету з підготовки та проведення заходів, пов'язаних з 30-ми роковинами Чорнобильської катастрофи

Зокрема, під час свого виступу Голова парламентського Комітету з питань екологічної політики, природокористування та ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи Микола Томенко звернув увагу на те, що голосування за так звані "бюджетні закони" поставило під загрозу виконання двох важливих документів, що стосуються соціального захисту та допомоги громадянам, які постраждали від наслідків аварії на ЧАЕС. далi»

12.01.2016
13 січня 2016 р. об 11:00 Голова Комітету М.В.Томенко проведе робочу нараду щодо плану законотворчої діяльності на поточний рік
06.01.2016
Комітет розглянув матеріали, надані Мінприроди і Держалісагенством щодо Законів України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо охорони біорізноманіття" та "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо охорони тваринного світу"

Комітет вирішив звернутися до Міністерства екології та природних ресурсів України і Державного агентства лісових ресурсів України з вимогою забезпечити контроль за додержанням зазначених законів та виданих відповідно до них нормативно-правових актів. далi»

24.12.2015
Комітет розглянув, відповідно до предметів відання, проект Закону України № 0071 про ратифікацію Угоди між Кабінетом Міністрів України та Урядом Федеративної Республіки Німеччина про фінансове співробітництво (асигнування 2011, 2012 та 2013 року), проект "Підтримка природно-заповідних територій в Україні"

Прийняття проекту Закону дозволить ратифікувати Угоду між Кабінетом Міністрів України та Урядом Федеративної Республіки Німеччина про фінансове співробітництво (асигнування 2011, 2012 та 2013 року), проект "Підтримка природно-заповідних територій в Україні", підписану 10 квітня 2015 року в м. Києві, відповідно до якої Уряд Федеративної Республіки Німеччина надає Міністерству екології та природних ресурсів можливість отримати від Кредитної Установи (KfW) фінансовий грант у розмірі до 14 млн. євро для проекту "Підтримка природно-заповідних територій в Україні". далi»

24.12.2015
23 грудня 2015 року Комітет розглянув проект Закону України № 3498 про внесення змін до деяких законодавчих актів України (щодо регульованих ринків та деривативів)

Комітет зазначив, що проектом Закону вносяться зміни до Закону України "Про Національний банк України", проте згідно з частиною 3 статті 53 Закону України "Про Національний банк України" законодавче регулювання питань, пов'язаних з виконанням Національним банком своїх функцій, установлюється або змінюється виключно цим Законом. Зміна положень цього Закону може здійснюватися виключно шляхом внесення змін до цього Закону.
Також зазначили, що прямого відношення до предметів відання Комітету проект Закону України про внесення змін до деяких законодавчих актів України (щодо регульованих ринків та деривативів) не має відповідно до Постанови Верховної Ради України "Про перелік, кількісний склад і предмети відання комітетів Верховної Ради України восьмого скликання" від 04.12.2014 № 22-VIII. далi»

24.12.2015
Комітет на своєму засіданні розглянув проект Закону про внесення змін до Закону України "Про охорону атмосферного повітря" (щодо децентралізації повноважень органів виконавчої влади у сфері екології та природних ресурсів) (реєстр. № 3553)

Законопроектом передбачається внесення змін до Закону України "Про охорону атмосферного повітря" стосовно передачі повноважень центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері охорони навколишнього природного середовища, із надання дозволу на викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря суб'єктам господарювання, об'єкти яких належать до першої групи, обласним, Київській міським державним адміністраціям та іншим органам виконавчої влади на місцевому рівні. далi»

17.12.2015
Комітет розглянув проект Закону України про Державний бюджет України на 2016 рік (№ 3000 від 14.09.2015 р.) (доопрацьований 11.12.2015 р.),

Указом Президента України від 14 грудня 2015 року № 702/2015 "Про заходи у зв'язку з 30-ми роковинами Чорнобильської катастрофи" 2016 рік оголошено в Україні Роком вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС і пам'яті жертв Чорнобильської катастрофи.
З метою належного забезпечення соціального захисту постраждалих внаслідок Чорнобильської катастрофи, створення умов для економічної реабілітації та розвитку територій, що зазнали радіоактивного забруднення, а також посилення уваги суспільства і світової спільноти до проблем подолання наслідків цієї техногенної катастрофи Комітет надіслав наступні пропозиції до проекту Закону України про Державний бюджет України на 2016 рік (реєстр. № 3000) Кабінету Міністрів України та Комітету з питань бюджету. далi»

17.12.2015
Комітет розглянув проект Закону про внесення змін до деяких законодавчих актів України (щодо стабілізації фінансового стану держави та удосконалення окремих положень соціальної політики) (№ 3628)

Комітет вирішив рекомендувати Комітету з питань соціальної політики, зайнятості та пенсійного забезпечення та Верховній Раді України направити на доопрацювання згаданий проект Закону із такими зауваженнями; далi»

16.12.2015
Стенограма комітетських слухань на тему: "Реформування природоохоронної галузі: зміна системи нагляду за дотриманням законодавства" 16 грудня 2015 року
16.12.2015
Стенограма комітетських слухань на тему: "Реформування природоохоронної галузі: зміна системи нагляду за дотриманням законодавства" 16 грудня 2015 року
16.12.2015
Стенограма комітетських слухань на тему: "Реформування природоохоронної галузі: зміна системи нагляду за дотриманням законодавства" 16 грудня 2015 року
16.12.2015
Комітет провів слухання на тему: "Реформування природоохоронної галузі: зміна системи нагляду за дотриманням законодавства"

Комітет з питань екологічної політики, природокористування та ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи 16 грудня 2015 року під головуванням Томенка Миколи Володимировича провів слухання на тему: "Реформування природоохоронної галузі: зміна системи нагляду за дотриманням законодавства".
Участь в обговоренні взяли народні депутати України, керівники та представники центральних органів виконавчої влади, наукових установ, Національної академії наук України та галузевих інститутів, громадських організацій, науковці. далi»

14.12.2015
14 грудня - День вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС

Події 1986 року ніколи не зітруться з пам'яті ні сучасних, ні наступних поколінь. Ця катастрофа є болем для всієї України. Чорнобиль залишив незагоєну рану на землі України і в серці її народу. далi»

09.12.2015
На засіданні Комітет розглянув проект Закону України про внесення зміни до Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи" (№ 2524а, друге читання)

Метою законопроекту є поновлення права громадян, які працюють у зоні відчуження на встановлення доплат в порядку та розмірах визначених Кабінетом Міністрів України. Такі компенсації мають мінімізувати негативний вплив іонізуючого випромінювання на працівників, стимулювати залучення кваліфікованих фахівців до виконання робіт з ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС у зоні відчуження. далi»

09.12.2015
Комітет, відповідно до предметів відання, розглянув на своєму засіданні законопроект про внесення змін до деяких законів України щодо удосконалення механізму стимулювання виробництва електроенергії з альтернативних джерел енергії (технічний, реєстр. № 3447)

Законопроектом пропонується внести ряд слушних змін до деяких законів України щодо уточнення формулювань та уникнення ймовірності неоднозначного тлумачення положень законів , якими регламентується сфера виробництва електричної енергії з альтернативних джерел енергії. далi»

09.12.2015
Комітет 9 грудня 2015 р. розглянув проект Закону України "Про внесення змін до Водного кодексу України (щодо спрощення процедури надання дозволів на спеціальне водокористування)" № 3227

Законопроект підтриманий Міністерством екології і природних ресурсів України, головним науково-експертним управлінням Апарату Верховної Ради України.
Комітет відзначив, що законопроект дозволить спростити процедуру видачі дозволів на спеціальне водокористування, усуне дублювання функцій органами виконавчої влади у цій сфері, забезпечить чітке розмежування повноважень між центральними органами виконавчої влади. далi»

09.12.2015
Комітет запропонував внести на розгляд Верховної Ради України для прийняття за основу проект Закону №3323 про внесення змін до деяких законодавчих актів України, які регулюють відносини, пов'язані з одержанням документів дозвільного характеру

Комітет висловив низку зауважень до законопроекту, які можуть бути враховані при його доопрацюванні до другого читання.
Комітет вважає, що реалізація проекту Закону про внесення змін до деяких законодавчих актів України, які регулюють відносини, пов'язані з одержанням документів дозвільного характеру (реєстр. №3323) дозволить суттєво спростити процедуру отримання дозволів на спеціальне водокористування. далi»

09.12.2015
Комітет рекомендує Верховній Раді України прийняти за основу проект закону України про внесення змін до Закону України "Про відходи" (щодо вдосконалення державного регулювання поводження з відходами) № 3374

Метою поданого законопроекту є вдосконалення управління та дерегуляція дозвільних процедур у сфері поводження з відходами. Для реалізації зазначеної мети пропонується ввести поняття "паспорту поводження з відходами" як єдиного документу, "що може вимагатися дозвільним органом під час отримання дозволу на здійснення операцій у сфері поводження з відходами"; встановити вимоги до порядку складання та затвердження такого паспорту; розширити перелік обов'язків суб'єктів господарської діяльності у сфері поводження з відходами, а також уточнити повноваження місцевих державних адміністрацій у сфері поводження з відходами тощо. далi»

09.12.2015
Комітет підтримує ініціативу проекту Закону про внесення зміни до статті 8 Закону України "Про державні нагороди України" щодо запровадження медалі "За участь у ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи" № 3494

Під час розгляду законопроектів народні депутати - члени Комітету наголосили на важливості вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС напередодні 30-х роковин Чорнобильської катастрофи, зокрема, шляхом підтримки парламентом згаданих законодавчих ініціатив. далi»

09.12.2015
9 грудня 2015 року Комітет розглянув проект Закону України про внесення змін до деяких законодавчих актів України (щодо охорони тваринного світу та боротьби з браконьєрством) № 3364

Законопроектом пропонується повернути права громадським інспекторам органів рибоохорони, громадським мисливським інспекторам, а також єгерям та іншим робітникам мисливських господарств складати протоколи по окремим частинам статті 85 Кодексу, що буде сприяти повному відновленню інституту громадських екологічних інспекторів. далi»

08.12.2015
Парламент підтримав проект Постанови про проведення 16.03.2016 року парламентських слухань на тему: "30 років після Чорнобиля: уроки та перспективи"(№3425).

У своєму виступі на пленарному засіданні Голова Комітету, співавтор проекту постанови Микола Томенко зазначив, що необхідно визначитись, що таке Чорнобиль після того, як ми виконаємо наші зобов'язання. А ці зобов'язання в основному завершуються 2016-2017-ий рік. Тобто ми добудували об'єкт "Укриття" зі сторічною гарантією, ми добудували ключові економічні і енергетичні об'єкти. Як ми далі живемо з Чорнобилем, які проекти ми там реалізуємо? Ми реалізуємо їх самостійно чи з міжнародними донорами? далi»

08.12.2015
Слухання в Комітеті на тему: "Реформування природоохоронної галузі: зміна системи нагляду за дотриманням законодавства"
04.12.2015
Відбулася робоча нарада щодо реалізації екологічної політики України у сфері використання, охорони та відтворення водних живих ресурсів, їх відновлення, екологічно та економічно збалансованого використання.

У нараді взяли участь Голова Державного агентства рибного господарства Ярема Ковалів та заступник голови Агентства Андрій Кравченко.
Учасники наради відзначили, що ситуація з охороною водних живих ресурсів, з системою рибного господарства, зокрема, з рибним промислом та незаконним видобуванням набуває загрозливих масштабів і потребує вжиття невідкладних заходів. далi»

03.12.2015
02 грудня 2015 року Голова Комітету М.В.Томенко провів нараду щодо інформації, яка пов'язана із станом радіологічного забруднення територій

Микола Томенко запропонував підготувати та видати адаптовану спрощену версію матеріалів паспортизації територій, віднесених до зон радіоактивного забруднення (у розрізі областей та районів), яка стане у нагоді для використання населенням, центральними органами виконавчої влади та місцевого самоврядування як основне джерело інформації щодо питань, пов'язаних із підставами для проживання, відселення, дозвільною системою, підприємницькою діяльністю та наданням пільг. далi»

30.11.2015
На засіданні Комітет розглянув проекти Законів про спеціальний режим інвестиційної діяльності на території пріоритетного розвитку в Чернігівській області ( № 3293 ) і про спеціальний режим інвестиційної діяльності на території пріоритетного розвитку в Житомирській області ( № 3294 )

Комітет з питань екологічної політики, природокористування та ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи 25 листопада 2015 року на своєму засіданні розглянув відповідно до предметів відання проекти Законів про спеціальний режим інвестиційної діяльності на території пріоритетного розвитку в Чернігівській області (реєстр. № 3293 від 09.10.2015 р.) і про спеціальний режим інвестиційної діяльності на території пріоритетного розвитку в Житомирській області (реєстр. № 3294 від 09.10.2015 р.), внесені народним депутатом України Мураєвим Є.В., і відзначає. далi»

27.11.2015
25 листопада 2015 року Комітет розглянув проект Закону України про внесення змін до Податкового кодексу України щодо податкової лібералізації (реєстр. № 3357)

Комітет вважає, що за відсутності у податковому законодавстві такої пільги може виникнути реальна загроза збільшення вартості проектів, пред'явлення підрядниками та постачальниками обґрунтованих претензій до ДСП "ЧАЕС" і, як наслідок - значних витрат з Державного бюджету та порушення виконання міжнародних зобов'язань України. далi»

27.11.2015
Комітет рекомендує прийняти за основу проект Закону України про внесення змін до деяких законів України щодо модернізації окремих положень, які регламентують гуманне ставлення до тварин, № 3305

Проект спрямований на вдосконалення захисту тварин від жорстокого поводження, формування гуманного ставлення до тварин, привернення уваги громадян до існуючих проблем у сфері захисту тварин від жорстокого поводження тощо. далi»

27.11.2015
Рекомендації комітетських слухань на тему "Стан та перспективи розвитку мінерально-сировинної бази в Україні"

Надра України є фундаментом економіки держави, а ефективна та збалансована державна політика у сфері використання мінерально-сировинного комплексу має вирішальне значення для відродження економіки України та інтегрування в світову ринкову систему. З видобуванням та використанням корисних копалин в Україні пов'язано близько половини промислового потенціалу України і до 20% її трудових ресурсів. Займаючи 0,4% суші Україна може забезпечити до 5% світової потреби в мінеральній сировині. далi»

26.11.2015
Комітет розглянув проект Закону про внесення змін до пункту 3 розділу ІІ "Прикінцеві положення" Закону України "Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо податкової реформи" № 3396

Метою законопроекту, на думку суб'єктів права законодавчої ініціативи, є врегулювання правовідносин у сфері контролю за дотриманням екологічної безпеки в Україні. Законопроект спрямований на усунення обмежень щодо можливості уповноваженого органу державної влади здійснювати контроль за дотриманням норм екологічного законодавства. далi»

25.11.2015
Комітет категорично не згодний з ідеєю об'єднання Мінприроди та Мінагрополітики

Комітет з питань екологічної політики, природокористування та ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи занепокоєний намірами Уряду щодо об'єднання низки міністерств, зокрема Міністерства екології та природних ресурсів з Міністерством аграрної політики та продовольства та наголошує, що цей крок неприпустимим і таким, що призведе до остаточного руйнування природоохоронної галузі.
Голова Комітету Микола Томенко звернувся до Президента України П.Порошенка та Прем'єр-міністра України А.Яценюка щодо неприпустимості такого кроку та зазначив наступне. далi»

20.11.2015
Робоча зустріч Голови Комітету Миколи Томенка з депутатом Європейського парламенту Мішель Рівасі та представниками європейських інституцій

Голова Комітету Верховної Ради України з питань екологічної політики, природокористування та ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи Микола Томенко провів зустріч із депутатом Європейського парламенту Мішель Рівасі та представником Європейської комісії Едді Майєром, представником Делегації Європейського Союзу в Україні Жаном-Франсуа Море, директором спільного Українсько-Європейського бюро підтримки Девідом Корбеттом, виконавчим директором Українського науково-технологічного центру Куртисом Бєлаяч. далi»

19.11.2015
Відбулася нарада представників Комітету та Держлісагентства щодо стану виконання Закону України "Про особливості державного регулювання діяльності суб'єктів підприємницької діяльності, пов'язаної з реалізацією та експортом лісоматеріалів"

Під час обговорення були розглянуті питання, пов'язані із виконанням Закону України "Про особливості державного регулювання діяльності суб'єктів підприємницької діяльності, пов'язаної з реалізацією та експортом лісоматеріалів". Нагадаємо, згідно положень нового закону, від 1 листопада поточного року заборонено вивезення лісу-кругляку твердих порід за межі території держави.
За результатами обговорення ухвалене рішення підготувати державну програму підтримки лісової та деревообробної галузі, за допомогою якої планується, зокрема, забезпечити переоснащення новою технікою для лісорозведення та деревообробки. далi»

19.11.2015
Комітет вітає метеорологів з нагоди професійного свята - Дня працівників гідрометеорологічної служби!

Упродовж багатьох років ви робите великий внесок у забезпечення органів державної влади, галузей економіки та населення якісною інформацією. Цілодобова робота українських гідрометеорологів та прогнози, якими користується вся держава, є одним з найважливіших факторів забезпечення сталого розвитку, безпеки нашої держави та збереження життя і здоров'я людей.
Результати вашої діяльності є основою для прийняття важливих управлінських рішень органами державної влади, місцевого самоврядування в усіх сферах діяльності, а часто і у критичних ситуаціях. Ваша щоденна наполеглива робота покладена в основу усіх галузей економіки і життя держави. далi»

18.11.2015
Голова Комітету М.В.Томенко провів нараду щодо законодавчого врегулювання питання охорони, використання та відтворення водних живих ресурсів

Під час наради обговорювалась ситуація у галузі рибного господарства, зокрема, шляхи удосконалення державної політики та шляхи її реалізації, боротьба з браконьєрством, посилення спроможності державного контролю за виловом рибних ресурсів та посилення відповідальності за порушення законодавства. далi»

17.11.2015
Голова Комітету М. Томенко: "Передача Держводагентства зі сфери координації Мінприроди до Мінагрополітики є невиправданою"

Голова Комітету з питань екологічної політики, природокористування та ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи Микола Томенко звернувся до Прем'єр-міністра України А.П. Яценюка щодо недоцільності та невиправданості передачі Державного агентства водних ресурсів України зі сфери координації Міністерства екології та природних ресурсів до сфери Міністерства аграрної політики та продовольства, що наразі передбачено розглянути Урядом.
М.Томенко наголосив, що такий крок є недоцільним і призведе до втрати або нівелювання низки державно важливих функцій Держводагентства, які не передбачені у повноваженнях Мінагрополітики. далi»

12.11.2015
Верховна Рада України ухвалила Постанову «Про вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС та про заходи пов'язані з 30-ми роковинами Чорнобильської катастрофи (квітень 2016 року)»

Документом, зокрема, передбачено таке.
Кабінету Міністрів України - забезпечити виконання підпункту 13 пункту 2 Рекомендацій парламентських слухань на тему: «Про знаття з експлуатації Чорнобильської АЕС, об’єкт «Укриття» та перспективи розвитку зони відчуження», схвалених Постановою Верховної Ради України від 22 квітня 2015 року № 348-VIII, щодо розроблення та затвердження Плану підготовки державних заходів до 30-х роковин Чорнобильської катастрофи, вирішення в установленому порядку питання щодо його фінансування з Державного бюджету України та місцевих бюджетів, де передбачити: далi»

12.11.2015
Комітет провів слухання на тему: "Стан та перспективи розвитку мінерально-сировинної бази в Україні"

Участь у слуханнях взяли народні депутати України, керівники та представники центральних органів виконавчої влади, наукових установ Національної академії наук та галузевих інститутів, профспілок, громадських організацій, науковці, фахівці-практики, виробничники. далi»

10.11.2015
11 листопада - слухання у Комітеті на тему: "Стан та перспективи розвитку мінерально-сировинної бази в Україні"

Прохід учасників, які включені до списків, - через будинок по вул. Грушевського, 18/2.
Початок реєстрації - о 14:00. далi»

10.11.2015
6 листопада 2015 року відбулося засідання круглого столу Комітету з питань екологічної політики, природокористування та ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи з питання "Обговорення законопроектів у сфері поводження з відходами"

Проблеми, що існують в Україні у сфері поводження з відходами є одними з найсерйозніших і найбільш важко вирішуваних для України проблем. Це пояснюється у першу чергу відсутністю належної інфраструктури, прогалинами у нормативно-правових положеннях, недостатністю учбових та просвітницьких програм, відсутністю координації між центральними органами виконавчої влади, які займаються різними аспектами управління відходами. далi»

09.11.2015
Комітет розглянув інформацію щодо результатів перевірки обґрунтованості планування та результативності контролю за повнотою нарахування і своєчасністю надходжень до спеціального фонду державного бюджету акцизного податку з бензину моторного для автомобілів протягом 2013-2014 рр.

За результатами розгляду Комітет вирішив рекомендувати Кабінету Міністрів України За результатами розгляду Комітет вирішив рекомендувати Кабінету Міністрів України забезпечити:
визначення органу ринкового нагляду, до повноважень якого належить перевірка якості нафтопродуктів; далi»

06.11.2015
6 листопада Комітет проводить Круглий стіл на тему: "Обговорення законопроектів у сфері поводження з відходами"

Передбачається обговорення законопроектів у сфері поводження з відходами, які на день проведення Круглого столу зареєстровано у Верховній Раді України та направлено на розгляд до Комітетів Верховної Ради України. далi»

05.11.2015
Комітет на своєму засіданні 4 листопада 2015 року розглянув проект Закону про внесення змін до деяких законодавчих актів (щодо заходів направлених на сприяння розвитку природно-заповідного фонду України) № 3124

Метою законопроекту є усунення колізій у сфері відшкодування шкоди (збитків) підприємствам, установам, організаціям, що перебувають у державній власності, установами природно-заповідного фонду у процесі набуття права користування земельними ділянками. далi»

05.11.2015
2 листопада 2015 року Головою Комітету М.В.Томенком проведено особистий прийом громадян у Верховній Раді України

Для вирішення порушених під час особистого прийому питань Голова Комітету Томенко М.В. звернувся до Кабінету Міністрів України, центральних органів виконавчої влади, органів місцевого самоврядування. далi»

02.11.2015
30 жовтня 2015 року відбулась робоча поїздка представників Комітету до зони відчуження та "ДСП Чорнобильська АЕС"

В рамках робочої поїздки Микола Томенко та Іван Рибак побували на оглядовому майданчику об'єкта "Укриття" та відвідали спеціально обладнане приповерхове сховище твердих радіоактивних відходів комплексу виробництв "Вектор", де ознайомилися з особливостями експлуатації сховища. далi»

28.10.2015
30 жовтня 2015 року відбудеться робоча поїздка народних депутатів України - членів Комітету з питань екологічної політики, природокористування та ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи до зони відчуження та "ДСП Чорнобильська АЕС"

Візит здійснюватиметься з метою підготовки заходів, пов'язаних з 30-ми роковинами Чорнобильської катастрофи та задля аналізу стану перетворення об'єкту "Укриття" на екологічно-безпечну систему. далi»

28.10.2015
28 жовтня 2015 року відбулась зустріч Голови Комітету Миколи Томенка та директора Департаменту ядерної безпеки ЄБРР Вінса Новака і представника Чорнобильського фонду "Укриття" та Рахунку ядерної безпеки в України Олександра Славіса з метою обговорення стану реалізації міжнародних проектів на майданчику ЧАЕС

Під час зустрічі відбувся обмін думками щодо ходу робіт на майданчику Чорнобильської АЕС за міжнародними проектами. далi»

19.10.2015
У Комітеті триває робота над пропозиціями до проекту Державного бюджету України на 2016 рік

В контексті цієї роботи 19 жовтня 2015 року відбулася робоча зустріч Миколи Томенка та виконувача обов'язків Голови Держводагентства Овчаренко Ірини Іванівни, яка поінформувала про бюджетні пропозиції очолюваного нею відомства. далi»

13.10.2015
Комітет розглянув на своєму засіданні альтернативні законопроекти про внесення змін до Бюджетного кодексу України щодо рентної плати за користування надрами № 3038 та № 3038-1

Під час обговорення зазначалося, що виходячи з необхідності розвитку мінерально-сировинної бази внесення відповідних змін до законодавства, що регулюють питання розподілу коштів державного бюджету України, законопроекти мають враховувати потреби геологічної галузі та необхідність надходження до бюджету коштів для її підтримки. далi»

13.10.2015
7 жовтня 2015 р. Комітет розглянув на своєму засіданні законопроект про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо користування нафтогазоносними надрами (реєстр. № 3042), поданий народними депутатами України Насаликом І. С. і Тимошенком Ю. В.

Законопроект містить численні повтори положень чинного законодавства, а у ряді випадків не відповідає йому, про що у своєму висновку зазначає Головне науково-експертне управління Апарату Верховної Ради України.
Також потребує доопрацювання питання надання у власність геологічної інформації, зокрема Автономній Республіці Крим, передачі ряду повноважень від Кабінету Міністрів України до Міжвідомчої комісії щодо укладання угод про розподіл продукції, забезпечення геологічного контролю на частинах ділянок надр, щодо частини яких укладатимуться угоди про розподіл продукції, забезпечення відповідних вимог до робіт з надрокористування, як до таких, що становлять підвищену екологічну небезпеку. далi»

13.10.2015
Голова Комітету Микола Томенко відвідав Хмельницьку АЕС

За інформацією генерального директора ХАЕС Михайла Панащенка, зараз працює перший енергоблок АЕС, другий - знаходиться на плановому ремонті. Директор також зауважив, що, враховуючи ситуацію, яка склалася на АЕС у Фукусімі, на Хмельницькій атомній електростанції здійснено ряд додаткових заходів з посилення безпеки. далi»

08.10.2015
Комітет одноголосно підтримав проект Закону про видобування та реалізацію бурштину №1351-1, що підготований до другого читання

Цей закон пропонує комплексний підхід до розв'язання проблем галузі з метою забезпечення умови для бурхливого розвитку на території України галузі економіки, пов'язаної з видобуванням, обробкою та реалізацією бурштину та виробів з бурштину, що мала би збагачувати нашу державу. далi»

07.10.2015
Міністр екології та природних ресурсів України має призначатися після представлення його програми та обговорення з громадськістю, - переконаний Голова Комітету М.Томенко

"Я знаю, що зараз збираються підписи за кількох кандидатів. Але попередній аналіз засвідчує, що жодна з цих кандидатур до сьогодні не мала відношення до екології. Тому моя позиція незмінна: ми повинні процедуру призначення міністра екології розпочати з презентації програм майбутніх кандидатів для громадськості, обговорити їх на нашому Комітеті і лише після цього виносити питання про розгляд кандидатур у сесійну залу", - підсумував Голова Комітету. далi»

07.10.2015
Комітет підтримав проект Постанови про вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС та про заходи пов'язані з 30-ми роковинами Чорнобильської катастрофи (р.№1477)

Як зазначив один із співавторів постанови, Голова Комітету Микола Томенко: "Учасники ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи ціною свого життя і здоров'я рятували людство від згубних наслідків Чорнобильської катастрофи - катастрофи планетарного масштабу, за що заслуговують на велику вдячність та повагу. 2016 рік має стати роком вшанування пам'яті загиблих та активної допомоги живим ліквідаторам та постраждалим. Виконання рекомендацій постанови сприятиме приверненню уваги усіх органів української влади, європейської і світової спільноти до необхідності посилення соціального захисту інвалідів, ліквідаторів, потерпілого населення і дітей". далi»

01.10.2015
Роз'яснення Голови Комітету Миколи Томенка: Дельфінарії, що не мають природної морської води, мають бути заборонені

Як відомо, відповідно до внесених змін до частини п'ятої статті 25 Закону України "Про захист від жорстокого поводження" внесених Законом України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо охорони біорізноманіття" від 09.04.2015 забороняється діяльність дельфінаріїв, що не мають природної морської води. далi»

30.09.2015
Чому не потрібно робити любительську рибалку платною? Роз'яснення Голови Комітету Миколи Томенка

Стосовно ініціативи Державного агентства рибного господарства про запровадження плати за любительський вилов риби у водоймах України. далi»

24.09.2015
24 вересня 2015 року Голова Комітету Микола Томенко провів нараду за участю ініціаторів-членів робочої групи по створенню національних природних парків "Холодний Яр" та "Середньодніпровський"

Під час наради були окреслені шляхи прискорення вирішення питання по створенню національних природних парків "Холодний Яр" та "Середньодніпровський".
Також, Микола Томенко буде ініціювати виїзне засідання Комітету з питань екологічної політики, природокористування та ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи до Черкаської області окресленого кола питань. далi»

17.09.2015
Привітання з нагоди Дня рятівника

Шановні рятівники !
Прийміть щирі вітання з нагоди професійного свята - Дня рятівника.
Завдяки вашим зусиллям, сумлінній праці, професіоналізму, витримці та надійності наші співвітчизники завжди почуваються захищеними.
Бажаємо у цей святковий день міцного здоров"я, сімейного благополуччя, злагоди та професійних звершень на благо нашої держави. далi»

16.09.2015
Комітет на сьогоднішньому засіданні одноголосно підтримав законопроект про внесення зміни до Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи" (щодо громадян, які працюють у зоні відчуження), реєстр. № 2524а.

За словами Миколи Томенка, мова йде про 4323 особи, які сьогодні працюють у зоні відчуження і виконують найскладніші роботи, пов'язані з ліквідацією наслідків аварії на ЧАЕС, будівництвом безпечного конфайнмента над зруйнованим четвертим енергоблоком та перетворення його на екологічно безпечну систему тощо. До речі, завершити об'єкт "Укриття" ми маємо до листопада 2017 року. далi»

10.09.2015
9 вересня 2015 року у Комітеті проведено слухання на тему: "Дотримання екологічного законодавства під час будівництва Біланівського гірничо-збагачувального комбінату"

Участь в обговоренні взяли народні депутати України Томенко М.В., Рибак І.П., Шаповалов С.А., Жеваго К.В., в.о.Міністра екології та природних ресурсів України Курикін С.І., Голова Державної екологічної інспекції України Заїка А.М., т.в.о. Голови Державної санітарно-епідеміологічної служби України Протас С.В., Голова Полтавської обласної ради Ворона П.В., перший заступник міського голови м. Комсомольськ Полтавської області Биков Д.Г., Генеральний директор ТОВ "Біланівський ГЗК" Хіміч Ю.В., представники місцевих органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування, на територіях яких планується будівництво Біланівського ГЗК, МАГАТЕ та науковців. далi»

09.09.2015
Голова Комітету звернувся до Секретаря РНБО з проханням вжити заходів для регулювання ситуації у Чорнобильській зоні відчуження

Він повідомив, що до нього як до Голови Комітету вже неодноразово звертались колишні та нинішні працівники зони відчуження, які говорять про те, що група одеських бізнесменів з невідомим статусом хоче нав'язати свої корупційні правила діяльності в Чорнобильській зоні для всіх підприємств і установ, що там працюють, включно з іноземними фондами, які вже не один рік фінансують проекти на Чорнобильській АЕС та у зоні відчуження. далi»

03.09.2015
9 вересня 2015 - слухання на тему: "Дотримання екологічного законодавства під час будівництва Біланівського ГЗК"

Місце проведення: конференц-зал Верховної Ради України за адресою: м. Київ, вул. Грушевського, 5.
Початок проведення: 15.30 год. далi»

03.09.2015
Голова парламентського Комітету вимагає від київської влади постійно інформувати про ситуацію із забрудненням повітря

На його переконання, сьогодні, при ситуації, що склалася у Києві із забрудненістю повітря через горіння лісу, КМДА мусить щогодинно інформувати киян та, власне, всю Україну про екологічну ситуацію. далi»

01.09.2015
Голова Комітету Микола Томенко взяв участь в обговоренні нової глобальної кліматичної угоди

Голова Комітету Верховної Ради з питань екологічної політики, природокористування та ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи Микола Томенко взяв участь у круглому столі з обговорення проекту Очікуваного національно-визначеного внеску України до нової глобальної кліматичної угоди на період після 2020 року. далi»

01.09.2015
Сьогодні набирає чинності Закон України "Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо створення сприятливих умов для надання освітніх послуг дошкільними та загальноосвітніми навчальними закладами недержавної форми власності"

Сьогодні набирає чинності Закон України "Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо створення сприятливих умов для надання освітніх послуг дошкільними та загальноосвітніми навчальними закладами недержавної форми власності" далi»

13.08.2015
Комітетом Верховної Ради України з питань екологічної політики, природокористування та ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи за період лютий - липень 2015 року проведено 14 засідань Комітету

Комітетом Верховної Ради України з питань екологічної політики, природокористування та ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи за період лютий - липень 2015 року проведено 14 засідань Комітету, на яких розглянуто 167 питань, в тому числі по контролю за виконанням законів, постанов, власних рішень - 12. далi»

13.08.2015
Комітетом Верховної Ради України з питань екологічної політики, природокористування та ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи за період роботи другої сесії Верховної Ради України восьмого скликання (лютий - липень 2015 року) проведено 14 засідань Комітету
07.08.2015
6 серпня 2015 року відбулося виїзне засідання робочої групи Комітету з питань екологічної політики, природокористування та ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи до м. Комсомольська Полтавської області щодо ситуації довкола будівництва Біланівського гірничо-збагачувального комбінату

6 серпня 2015 року відбулося виїзне засідання робочої групи Комітету з питань екологічної політики, природокористування та ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи до м. Комсомольська Полтавської області щодо ситуації довкола будівництва Біланівського гірничо-збагачувального комбінату, у якому взяли участь голова підкомітету з питань державного моніторингу навколишнього природного середовища Рибак І. П., народні депутати України Шаповалов Ю.А., Каплін С.М., заступник голови Полтавської обласної державної адміністрації Пругло О.Є., перший заступник голови Державної екологічної інспекції України Синьогуб В. М., представники центральних та місцевих органів виконавчої влади, органів місцевого самоврядування, підприємств. далi»

31.07.2015
31 липня 2015 року відбулося виїзне засідання робочої групи Комітету з питань екологічної політики, природокористування та ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи до м. Калуша Івано-Франківської області з питань екологічних проблем Домбровського кар'єру та токсичних відходів гексахлорбензолу
24.07.2015
Голова Комітету М.Томенко провів нараду щодо ситуації довкола будівництва Біланівського гірничо-збагачувального комбінату у Полтавській області

Для всебічного вивчення ситуації Микола Томенко запропонував провести у першій декаді серпня виїзне засідання робочої групи народних депутатів разом з представниками органів державної влади, місцевого самоврядування Кременчуцького та Полтавського районів, м. Комсомольська, а також іншими зацікавленими особами. далi»

21.07.2015
Микола Томенко: В Україні повинен бути один контролюючий орган у сфері екології

"Чи робити її на базі Держекоінспекції чи в інший спосіб - це питання інструментів та технологій. Але цілком очевидно, що така єдина структура повинна бути. Вона повинна мати належні повноваження і нормальні умови для роботи", - вважає Голова Комітету.
Микола Томенко також сказав, що профільний Комітет Верховної Ради готовий спільно з Міністерством екології та Держекоінспекцією працювати над концепцією реформувань відповідних контролюючих структур і допомогти повернути державний контроль у сферу охорони довкілля в Україні. далi»

17.07.2015
Комітет з питань екологічної політики, природокористування та ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи підтримав проект Закону про внесення змін до статті 1 Водного кодексу України (щодо визначення окремих термінів) (реєстр. № 2007а від 03.06.2015 р.), поданий народними депутатами України Є.Балицьким та О.Ревегою.

Комітет з питань екологічної політики, природокористування та ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи підтримав проект Закону про внесення змін до статті 1 Водного кодексу України (щодо визначення окремих термінів) (реєстр. № 2007а від 03.06.2015 р.), поданий народними депутатами України Є.Балицьким та О.Ревегою. далi»

17.07.2015
За ініціативи Комітету Верховної Ради України з питань екологічної політики відбулась комплексна перевірка стану радіаційно-небезпечних об'єктів ВО "Придніпровський хімічний завод" з метою запобігання виникнення небезпечної екологічної ситуації

09 липня 2015 року в м. Дніпродзержинськ (Дніпропетровська обл.) відбулася комплексна перевірка стану радіаційно-небезпечних об'єктів ВО "Придніпровський хімічний завод" далi»

17.07.2015
Комітет відповідно до предметів відання розглянув на своєму засіданні законопроект про внесення змін до Закону України "Про угоди про розподіл продукції" (№ 2131а)

Запровадження положень про включення до УРП "операцій", що здійснюються на власний ризик, потребує зазначення переліку таких "операцій". Запропоноване законопроектом зазначення суттєвих умов УРП згідно із Законом "Про угоди про розподіл продукції" має визначатися виключно в УРП. Потребують уточнення функції Міжвідомчої комісія з організації та укладення УРП. Запропонований перехід у власність інвестора права на геологічну, геофізичну та геохімічну інформації та зразки гірничих порід не узгоджується з статтею 13 Конституції України, згідно з якою надра є об'єктами власності Українського народу. далi»

17.07.2015
15 липня 2015 р. Комітет розглянув на своєму засіданні доопрацьований проект Закону про внесення змін до Кодексу України про надра (щодо врегулювання відносин між вуглевидобувними підприємствами різних форм власності (реєстр. № 2310)

Було відмічено ряд недоліків законопроекту Запропоноване законопроектом короткострокове користування надрами (1 рік) може призвести до згортання робіт з надрокористування, оскільки вони потребують тривалого часу, довготривалих попередніх погоджень і значних інвестицій. Реалізація його положень може призвести до правової невизначеності у питанні користування надрами та невідповідності положень законодавчих актів в частини розбіжності терміну користування надрами і строку дії відповідного дозволу. далi»

17.07.2015
Комітет підтримує проект Закону про оцінку впливу на довкілля № 2009а

Метою законопроекту є встановлення правових та організаційних засад здійснення оцінки впливу на довкілля та забезпечення виконання Україною міжнародних зобов'язань у рамках Конвенції про оцінку впливу на навколишнє середовище в транскордонному контексті (Конвенція Еспоо) та Конвенції про доступ до інформації, участь громадськості в процесі прийняття рішень та доступ до правосуддя з питань, що стосуються довкілля (Оргуська Конвенція), стороною яких є Україна, а також імплементації у національне законодавство положень Директив 2003/4/ЄC та 2011/92/ЄС. далi»

15.07.2015
Комітет рекомендуватиме Мінприроди призупинити видачу погоджень на розробку бурштинових родовищ

Такого висновку члени Комітету дійшли, вислухавши позиції з цього питання представників заінтересованих центральних органів виконавчої влади, з урахуванням доручення Президента України Петра Порошенка щодо підвищення ефективності протидії незаконному видобутку та реалізації бурштину, наданого на нараді з керівниками силових структур та правоохоронних органів прикордонних областей Західної України, далi»

07.07.2015
На засіданні Комітет розглянув проект Постанови Верховної Ради України про створення Тимчасової слідчої комісії Верховної Ради України з питань розслідування причин та наслідків пожежі, яка почалася 8 червня 2015 року на території нафтової бази ТОВ "БРСМ-НАФТА" (№2079а)

Комітет вирішив рекомендувати Комітету з питань Регламенту та організації роботи Верховної Ради України внести на розгляд Верховної Ради України пропозицію про відхилення проекту Постанови Верховної Ради України про створення Тимчасової слідчої комісії Верховної Ради України... далi»

07.07.2015
Комітет вирішив рекомендувати Комітету з питань Регламенту та організації роботи Верховної Ради України внести на розгляд Верховної Ради України пропозицію про відхилення проекту Постанови Верховної Ради України про утворення Тимчасової слідчої комісії (про розслідування фактів службової недбалості під час гасіння пожежі на нафтовій базі ТОВ "БРСМ-Нафта")

Проект Постанови визначає основні завдання Тимчасової слідчої комісії, її кількісний склад, порядок матеріально-технічного забезпечення комісії, а також термін діяльності та строк подання Звіту... далi»

07.07.2015
На своєму засіданні Комітет розглянув законопроект про внесення змін до Закону України "Про деякі питання ввезення на митну територію України та реєстрації транспортних засобів" (щодо ввезення транспортних засобів, які відповідають екологічним нормам "Євро-4" і "Євро-5")

Комітет вирішив рекомендувати Комітету з питань податкової та митної політики внести на розгляд Верховної Ради України пропозицію про відхилення проекту Закону про внесення змін до Закону України "Про деякі питання ввезення на митну територію України та реєстрації транспортних засобів" (щодо ввезення транспортних засобів, які відповідають екологічним нормам "Євро-4" і "Євро-5")... далi»

07.07.2015
Комітет рекомендує Верховній Раді України прийняти за основу проект закону України про внесення змін до Закону України "Про відходи" (щодо поводження з небезпечними відходами, №2950)

Комітет з питань екологічної політики, природокористування та ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи пропонує Парламенту України прийняти за основу проект закону України про внесення змін до Закону України "Про відходи" (щодо поводження з небезпечними відходами), поданий народними депутатами України Тригубенком С.М., Томенком М.В., Рибаком І.П, Недавою О.А., Рибалкою С.В... далi»

07.07.2015
Микола Томенко: "Експеримент щодо зміни статусу Чорнобильської АЕС є неприпустимим"

На цьому наголосив Голова Комітету ВР з питань екологічної політики, природокористування та ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи Микола Томенко під час зустрічі з представниками Європейського банку реконструкції та розвитку. далi»

07.07.2015
Вітаємо зі святом працівників природно-заповідної справи!

Ваша праця - це робота небайдужих до природи людей, які присвятили природно-заповідній справі своє життя. Ваш професійний досвід має поширюватися, адже надійне збереження довкілля буде забезпечене тоді, коли за справу охорони природи вболіватиме широка, екологічно свідома і відповідальна громадськість. Принципи екологічного світогляду, патріотичного виховання молоді у дусі любові до рідної природи та небайдужого ставлення до свого краю повинні бути нашим пріоритетом. далi»

06.07.2015
На своєму засіданні Комітет розглянув законопроект "Про внесення змін до Лісового кодексу України (щодо удосконалення роботи центрального органу виконавчої влади, що забезпечує державну політику у сфері лісового господарства)" (№ 2957)

Комітет з питань екологічної політики, природокористування та ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи пропонує прийняти за основу проект Закону "Про внесення змін до Лісового кодексу України (щодо удосконалення роботи центрального органу виконавчої влади, що забезпечує державну політику у сфері лісового господарства)"... далi»

30.06.2015
Комітет розглянув на своєму засіданні 30.06.2015 року проект постанови Верховної Ради про звільнення Шевченка І.А. з посади Міністра екології та природних ресурсів України (реєстр. № 2172а).

У виступах народних депутатів - членів Комітету наголошувалося на незадовільній роботі Міністерства екології та природних ресурсів України, непродуктивній законотворчій роботі, а саме, Міністерством не проведено роботу, пов'язану з підготовкою та внесенням найважливішіших проектів законів, спрямованих на реалізацію Угоди про асоціацію з ЄС; відсутності взаємодії та співпраці з профільним Комітетом Верховної Ради України; не задовільній кадровій політиці, зокрема, підборі кадрів не за фаховим принципом та перетворення Міністерства на не функціональний орган. далi»

22.06.2015
Представники Комітету беруть участь у ІІІ Дунайській парламентській конференції в Сербії

Як відомо, Стратегія Європейського Союзу для Дунайського регіону була затверджена Радою ЄС 24 червня 2011 року. Стратегія спрямована на забезпечення інфраструктурного, екологічного, соціально-економічного та інституційного розвитку регіону. В географічному плані Стратегія охоплює 14 країн, серед яких і Україна. Стратегією передбачено співпрацю в рамках 11 пріоритетних напрямів. далi»

19.06.2015
Комітет розглянув проект Закону про денонсацію Угоди між Кабінетом Міністрів України і Урядом Російської Федерації про взаємодію з питань попередження надзвичайних ситуацій, пожеж і ліквідації їх наслідків у населених пунктах, в яких розташовано об'єкти Чорноморського флоту Російської Федерації на території України (№ 0021)

Поданим проектом Закону передбачається денонсація Угоди між Кабінетом Міністрів України і Урядом Російської Федерації про взаємодію з питань попередження надзвичайних ситуацій, пожеж і ліквідації їх наслідків у населених пунктах, в яких розташовано об'єкти Чорноморського флоту Російської Федерації на території України, підписаної 12 липня 2012 року в м. Ялті, та ратифікованої Верховною Радою України 11 січня 2013 року, а також доручення Міністерству закордонних справ України та Кабінету Міністрів України здійснити відповідні дії, що випливають з денонсації зазначеної Угоди. далi»

19.06.2015
На засіданні Комітету розглянуто проект Закону України про внесення змін до деяких законодавчих актів України (щодо посилення адміністративної відповідальності за порушення вимог щодо поводження з відходами та благоустрою територій), поданий народними депутатами України Томенком М.В., Недавою О.А. (№ 1816)

Метою законопроекту є запровадження адекватної відповідальності за правопорушення у сфері поводження з відходами та благоустрою територій.
Для реалізації зазначеної мети пропонується окрім посилення адміністративної відповідальності уточнення поняття ряду правопорушень і термінів, визначених у Водному та Лісовому кодексах України, законах "Про відходи", "Про автомобільні дороги", "Про благоустрій населених пунктів". далi»

19.06.2015
Комітет розглянув проект Закону України про внесення змін до Кодексу України про адміністративні правопорушення щодо відповідальності за правопорушення у сфері поводження з відходами, поданий Кабінетом Міністрів України (реєстр. № 2973)

Законом України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо скорочення документів дозвільного характеру" були внесені зміни до законів "Про охорону навколишнього природного середовища" та "Про відходи" щодо дозвільних документів у сфері поводження з відходами.
У зв'язку з цим виникає необхідність встановлення адміністративної відповідальності за неподання декларації про відходи або порушення порядку такої декларації, видачі документів дозвільного характеру без одержання відповідних погоджень та висновків тощо. далi»

18.06.2015
Відкликано проекти законів № 2927 та № 2828, які містили контроверсійні норми щодо функціонування дельфінаріїв

Народні депутати України врахували зауваження екологічної громадськості та під час засідання Комітету 17 червня 2015 р. оголосили про відкликання законопроектів № 2927 "Про раціональне використання, відтворення, охорону тваринного світу" та № 2848 "Про внесення змін до статті 25 Закону України "Про захист тварин від жорсткого поводження" (щодо якості води для діяльності дельфінаріїв)". Останній, серед іншого, передбачав дозвіл на використання дельфінаріями іншої води, яка згубно впливає на морських тварин, замість виключно природної морської. далi»

18.06.2015
17 червня 2015 р. Комітет розглянув на своєму засіданні доопрацьований законопроект про внесення змін до деяких законодавчих актів України (щодо порядку надання спеціальних дозволів на користування надрами, реєстр. № 1633)

Під час обговорення було відмічено, що при доопрацюванні у законопроекті враховано більшість зауважень, проте також було б доцільно узгодити між собою зміни до статті 16 Кодексу України про надра та статті 33 Закону України "Про місцеве самоврядування", а також запропонувати обмеження строку розгляду документів для погодження або відмови надання надр у користування, що відповідатиме Коаліційній угоді. далi»

18.06.2015
Комітет розглянув на своєму засіданні альтернативні законопроекти про Національну комісію, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг

Метою законопроектів є забезпечення реалізації стратегії ефективного функціонування енергетики України та сфери комунальних послуг шляхом визначення відповідних правових засад та діяльності органу державного регулювання на виконання заходів у рамках проекту "Друга програмна позика на політику розвитку". далi»

10.06.2015
Комітет стурбований погіршенням екологічного стану в Україні та скеровує до Уряду звернення щодо відновлення державного нагляду у сферах охорони довкілля та попередження надзвичайних ситуацій

Така ситуація є результатом фактичної відсутності державного нагляду (контролю) у зазначених сферах, запровадженого з 2014 року, у зв'язку з чим правовий нігілізм досяг критичної межі, що призводить до втрати придатних до використання природних ресурсів та загрожує техногенними катастрофами. далi»

10.06.2015
У Комітеті відбулася нарада щодо розробки проекту закону про регулювання рибальства та інших видів спеціального використання водних біоресурсів на деяких рибогосподарських водних об'єктах України

Під час наради була обговорена низка проектів законів, які знаходяться на розгляді Комітету. Серед інших велика увага була приділена проекту Закону України про введення тимчасової заборони на здійснення промислового рибальства та інших видів спеціального використання водних біоресурсів на деяких рибогосподарських водних об'єктах України. далi»

05.06.2015
Вітаємо з Всесвітнім днем довкілля!

Сьогодні, 5 червня в усьому світі відмічається Всесвітній день навколишнього середовища.
Це свято засновано Генеральною Асамблеєю Організації Об'єднаних Націй відповідно до Резолюції, прийнятої у червні 1972 року на Стокгольмській конференції з проблем навколишнього середовища. Одним з результатів цього стало заснування Програми ООН з навколишнього середовища. Цей день святкується з 5 червня 1973 року. далi»

04.06.2015
Екологи відзначили важливість нових законів для охорони довкілля

Екологічна громадськість оприлюднила звернення на підтримку природоохоронних, антибраконьєрських, зоозахисних та заповідних ініціатив Верховної Ради України, адресований Голові Комітету з питань екологічної політики, природокористування та ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи, народному депутату України Миколі Томенку. далi»

04.06.2015
Комітет розглянув проект Закону про внесення змін до Земельного кодексу України (щодо приведення у відповідність із Кодексом України про надра), № 2793

Основною метою прийняття законопроекту є удосконалення Земельного кодексу України шляхом приведення його статей у відповідність із положеннями Кодексу України про надра.
Так, в статтю 149 "Порядок вилучення земельних ділянок", в якій мова йде про те, що за рішенням Кабінету Міністрів України вилучаються земельні ділянки державної власності, які перебувають у постійному користуванні, - ріллю, багаторічні насадження для несільськогосподарських потреб, ліси для нелісогосподарських потреб доповнюється словами "крім видобування торфу". далi»

25.05.2015
Комітет з питань екологічної політики, природокористування та ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи розглянув на своєму засіданні проект Закону про внесення змін до Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи" (щодо соціального захисту постраждалих осіб), № 2093

У законопроекті пропонується частково відновити дію пунктів та статей Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи", зміни до яких внесені Законом України від 28.12.2014 № 76-VІІІ "Про внесення змін та визнання такими, що втратили чинність, деяких законодавчих актів України". далi»

25.05.2015
На засіданні Комітету розглянуто висновки Колегії Рахункової палати щодо результатів перевірки стану справляння і дієвості контролю за надходженням плати за користування надрами до Державного бюджету України

Рахунковою палатою відзначено, що протягом 2012-2014 років органи державної влади не забезпечили здійснення ефективного та дієвого контролю за обсягами видобутку корисних копалин, які є об'єктом оподаткування платою за користування надрами, а також за повнотою і своєчасністю надходження до державного бюджету плати за користування надрами для видобування корисних копалин. далi»

25.05.2015
Комітет розглянув висновки Рахункової палати України про результати аудиту ефективності використання коштів державного бюджету, спрямованих на реалізацію положень Кіотського протоколу до Рамкової конвенції ООН про зміну клімату

Зважаючи на викладене, Комітет вирішив створити робочу групу зі сприяння виконання Україною зобов'язань за Рамковою конвенцією ООН про зміну клімату та Кіотського протоколу до неї та недопущення передумов виникнення негативних наслідків під час їх виконання під головуванням Рибака Івана Петровича - голови підкомітету з питань державного моніторингу навколишнього природного середовища Комітету з питань екологічної політики, природокористування та ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи. далi»

25.05.2015
Комітет розглянув проект Постанови Верховної Ради України № 2807 про вжиття заходів реагування та хід ліквідації надзвичайної ситуації, яка склалась в кінці квітня 2015 року у зоні відчуження та зоні безумовного (обов'язкового) відселення

Метою даного проекту Постанови є захист життя та здоров'я населення, охорона навколишнього природного середовища України, а також запобігання ядерним, екологічним та техногенним катастрофам.
Авторами проекту пропонується заслуховувати на пленарному засіданні Верховної Ради України доповідь Міністра екології та природних ресурсів України, Голови Державної служби України з надзвичайних ситуацій, Голови Державної екологічної інспекції України та Голови Державного агентства з управління зоною відчуження щодо забезпечення безпеки у зоні відчуження та зоні безумовного (обов'язкового) відселення. далi»

25.05.2015
Комітет, відповідно до предметів відання, розглянув проект Закону України про внесення змін до Кримінального кодексу України (щодо незаконного полювання та зайняття рибним, звіриним або іншим водним добувним промислом), реєстр. №2797)

Депутати рекомендують Комітету з питань законодавчого забезпечення правоохоронної діяльності проект Закону України про внесення змін до Кримінального кодексу України (щодо незаконного полювання та зайняття рибним, звіриним або іншим водним добувним промислом)(реєстр. №2797), поданий народним депутатом України Купрієнком О.В. за результатами розгляду у першому читанні повернути суб'єкту права законодавчої ініціативи на доопрацювання. далi»

25.05.2015
Члени Комітету на своєму засіданні 20 травня 2015 року прийняли рішення рекомендувати Верховній Раді України прийняти за основу проект Закону України про внесення змін та доповнень до деяких законодавчих актів України щодо удосконалення законодавства у сфері охорони природно-заповідного фонду України (реєстр. № 2311)

Комітет, підтримуючи концепцію законопроекту, зазначає наступне. Законопроект потребує внесення змін до інших статей Земельного кодексу України, Закону України "Про природно-заповідний фонд України", які не є предметом розгляду цього законопроекту, що суперечить статті 116 Закону України "Про Регламент Верховної Ради України". далi»

25.05.2015
Члени Комітету на своєму засіданні 20 травня 2015 року прийняли рішення рекомендувати Верховній Раді України прийняти за основу проект Закону України про внесення змін до деяких законодавчих актів України (щодо імплементації європейських екологічних норм про охорону середовища рідкісних видів тварин і рослин), реєстр. №2604

Даний законопроект спрямований на імплементацію європейських екологічних норм про охорону середовища рідкісних видів тварин і рослин, а також захист від знищення середовища перебування (зростання) зазначених видів тваринного та рослинного світу, занесених до Червоної книги України. далi»

25.05.2015
Комітет розглянув проект Закону про мораторій на здійснення промислового рибальства та інших видів спеціального використання водних біоресурсів на деяких рибогосподарських водних об'єктах України (реєстр. № 2776)

На сьогодні питання рибного господарства регулюються законами України "Про рибне господарство, промислове рибальство та охорону водних біоресурсів" від 2011 року та "Про аквакультуру" від 2012 року, а також статтею 68 Водного кодексу України.
Так, стаття 68 Водного кодексу України передбачає затвердження Кабінетом Міністрів України переліку промислових ділянок рибогосподарських водних об'єктів (їх частин) і постановою Кабінету Міністрів України від 22.05.96 № 552 перелік затверджено. Запропонований автором перелік не відповідає згаданому вище і не відображає басейнові підходи до управління водними ресурсами.
Законом України про "Про рибне господарство, промислове рибальство та охорону водних біоресурсів" визначено порядок встановлення лімітів вилову риби та інших водних біоресурсів, а також розподіл цих лімітів на квоти між користувачами у природних водоймах. далi»

22.05.2015
20 травня 2015 року Комітет з питань екологічної політики, природокористування та ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи розглянув звернення народного депутата України Шаповалова Ю.А. щодо ініціювання Комітетом парламентських слухань на тему: "Будівництво Біланівського гірничо-збагачувального комбінату: ризики та перспективи для України".

Як видно із звернення, у Кременчуцькому районі Полтавської області між науковцями, журналістами, представниками влади та громадськістю вже не один рік ведеться активне обговорення питання щодо будівництва на території району Біланівського гірничо-збагачувального комбінату (далі - Біланівський ГЗК), в якому з одного боку, наголошується на довготривалих перспективах стабільного розвитку регіону та створенні близько 20 тисяч нових робочих місць, а з іншого - на відселенні мешканців 14 сіл та виникненні невідворотних загроз екологічній безпеці як регіону, так і України в цілому. далi»

18.05.2015
Комітет розглянув проекти законів щодо запровадження накопичувальної системи загальнообов'язкового державного пенсійного страхування та єдиних принципів нарахування пенсій (№ 2767) та щодо накопичувальної системи державного пенсійного страхування та єдиних підходів до нарахування пенсій (№ 2767-1)

Зокрема, Комітет прийняв рішення:
Рекомендувати Комітету Верховної Ради України з питань соціальної політики, зайнятості та пенсійного забезпечення врахувати наступні пропозиції Комітету: далi»

15.05.2015
13 травня Комітет розглянув проект Закону про внесення змін до деяких законодавчих актів України (щодо виконання Конвенції 1979 року про охорону дикої флори і фауни та природних середовищ існування в Європі), № 2023

У законопроекті уточнюються умови ввезення в Україну та вивезення за її межі об'єктів тваринного світу, вимоги щодо відшкодування шкоди, заподіяної об'єктам тваринного світу, та щодо охорони тваринного та рослинного світу під час заготівлі деревини. Також уточнюються законодавчі положення щодо порядку визначення лімітів на спеціальне використання природних ресурсів в природних заповідниках, біосферних заповідниках та національних природних парках, вимоги до освіти керівників спеціальних адміністрацій, що здійснюють управління територіями та об'єктами природно-заповідного фонду, розміри адміністративних штрафів за скоєння правопорушень у даній сфері тощо. далi»
Дата з    Показати календар     по    Показати календар      Показати »Розробник: ЗАТ "Cофтлайн" (Україна)