Повідомлення

Перейти до розділу
09 липня 12:14
Порядок денний засідання Комітету 12.07.2018 докладніше
07 лютого 21:10
ГРАФІК РОБОТИ ВЕРХОВНОЇ РАДИ посилання...

Діяльність Комітету

Законопроектна робота у Комітеті

13 липня 2017, 16:46

Комітет рекомендує Верховній Раді України прийняти за основу проект Закону № 5621 про внесення змін до деяких законодавчих актів України (щодо покращення раціонального користування тваринним та рослинним світом)

Комітет, розглянувши проект Закону про внесення змін до деяких законодавчих актів України (щодо покращення раціонального користування тваринним та рослинним світом) (реєстр. № 5621 від 30.05.2017 р.) (доопрацьований), поданий народними депутатами України Дирівим А.Б., Кремінем Т.Д., Дзюбликом П.В., Рибаком І.П., рекомендує Верховній Раді України прийняти за основу проект Закону реєстр. № 5621.

Автори зазначають, що метою розроблення законопроекту «є покращення раціонального користування тваринним та рослинним світом, а також посилення охорони фауни згідно норм міжнародних екологічних угод».

Законопроектом пропонується внести зміни до Кодексу України про адміністративні правопорушення, законів України: «Про охорону навколишнього природного середовища», «Про тваринний світ», «Про рибне господарство, промислове рибальство та охорону водних біоресурсів», «Про захист тварин від жорстокого поводження».

Проектом Закону передбачається:

підвищити адміністративну відповідальність за порушення вимог щодо охорони середовища існування, умов розмноження, шляхів міграції, переселення, акліматизації та схрещування диких тварин;

доповнити перелік заходів, які забороняється проводити у період масового розмноження диких тварин;

уточнити повноваження центрального органу виконавчої влади, що забезпечує формування державної політики у сфері охорони навколишнього природного середовища щодо державного управління та регулювання у галузі рибного господарства;

заборонити використання диких тварин у пересувних цирках-шапіто.

Під час обговорення стосовно змін до статті 25 Закону України «Про захист тварин від жорстокого поводження» було зазначено, що Комітет на своєму засіданні 03 листопада 2016 року (рішення № 48/8) підтримав проект Закону про внесення змін до Закону України «Про захист тварин від жорстокого поводження» (щодо використання тварин у пересувних цирках) № 5283 від 18.10.2016 р., у якому запроваджується «заборона використання тварин у пересувних цирках».

Головне науково-експертне управління в цілому підтримує даний законопроект, узагальнюючий висновок: за результатами розгляду у першому читанні проект може бути прийнятий за основу.