Повідомлення

Перейти до розділу
09 липня 12:14
Порядок денний засідання Комітету 12.07.2018 докладніше
07 лютого 21:10
ГРАФІК РОБОТИ ВЕРХОВНОЇ РАДИ посилання...

Діяльність Комітету

Законопроектна робота у Комітеті

19 липня 2017, 14:19

Комітет на засіданні 11 липня 2017 р. розглянув проект Закону України про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо відповідальності за умисне знищення або пошкодження об'єкта життєзабезпечення

 

Комітет розглянув проект Закону України про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо відповідальності за умисне знищення або пошкодження об'єкта життєзабезпечення, внесений народним депутатом України Бубликом Ю.В. (реєстр. № 6653 від 23.06.2017 р.), та відзначає таке.

Суб’єктом законодавчої ініціативи пропонується внести зміни до Кримінального кодексу України та Кодексу України про адміністративні правопорушення.

Слід зазначити, що статтю 194-1 Кримінального кодексу України пропонується викласти в редакції, яка визначає, що «під об’єктом життєзабезпечення в цій статті слід розуміти  житловий та нежитловий фонд, об’єкти електроенергетики, електрозв’язку, теплопостачання, водопостачання та водовідведення, промислові трубопроводи». Тобто, передбачається уніфікувати підходи під час конструювання кваліфікуючих ознак в однорідних складах злочинів.

Законопроектом передбачається виключити статті 270-1, 292 та 360 Кримінального кодексу України, які визначають покарання за пошкодження об’єктів житлово-комунального господарства, магістральних або промислових нафто-, газо, конденсатопроводів та нафтопродуктопроводів, ліній зв’язку і містять переліки зазначених об’єктів та їх складові. Так стаття 360 визначає умисне пошкодження ліній зв'язку як умисне пошкодження кабельної, радіорелейної, повітряної лінії зв'язку, проводового мовлення або споруд чи обладнання, які входять до їх складу, якщо воно спричинило тимчасове припинення зв'язку.

Вилучення вказівок на мережі чи складові об’єктів життєзабезпечення як предметів, які є складовими частинами відповідних мереж, а їх руйнування чи пошкодження є пошкодженням таких мереж, на думку Комітету є недоцільним.

Зважаючи на викладене, Комітет вирішив рекомендувати Комітету з питань законодавчого забезпечення правоохоронної діяльності проект Закону України про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо відповідальності за умисне знищення або пошкодження об'єкта життєзабезпечення, внесений народним депутатом України Бубликом Ю.В. (реєстр. № 6653), відхилити.