Повідомлення

Перейти до розділу
11 травня 09:11
Порядок денний засідання Комітету 14.05.2019 докладніше
07 лютого 21:10
ГРАФІК РОБОТИ ВЕРХОВНОЇ РАДИ посилання...

Діяльність Комітету

Законопроектна робота у Комітеті

18 січня 2018, 16:02

Комітет вважає за доцільне прийняти за основу проект Закону № 7340 про внесення змін до Кодексу цивільного захисту України щодо врегулювання питання виплати одноразової грошової допомоги в разі загибелі (смерті), інвалідності або часткової втрати працездатності без установлення інвалідності осіб рядового і начальницького складу служби цивільного захисту

Комітет рекомендує Верховній Раді України за результатами розгляду в першому читанні прийняти за основу проект Закону України про внесення змін до Кодексу цивільного захисту України щодо врегулювання питання виплати одноразової грошової допомоги в разі загибелі (смерті), інвалідності або часткової втрати працездатності без установлення інвалідності осіб рядового і начальницького складу служби цивільного захисту, внесений Кабінетом Міністрів України (реєстр. № 7340) 

Комітет на своєму засіданні 16 січня 2018 р. розглянув проект Закону України про внесення змін до Кодексу цивільного захисту України щодо врегулювання питання виплати одноразової грошової допомоги в разі загибелі (смерті), інвалідності або часткової втрати працездатності без установлення інвалідності осіб рядового і начальницького складу служби цивільного захисту, внесений Кабінетом Міністрів України (реєстр. № 7340 від 28.11.2017 року).
Як зазначено у пояснювальній записці до законопроекту, у разі смерті особи рядового або начальницького складу служби цивільного захисту під час виконання службових обов’язків (проходження служби) відповідно до законодавства України члени його сім’ї отримають десятирічну грошову компенсацію в розмірі 160-176 тисяч гривень.
У той же час відповідно до законів України «Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей», «Про Національну поліцію» розмір одноразової допомоги військовослужбовця, поліцейського не залежить від його службового становища і становить у разі загибелі (смерті) 1 200 тис. грн (750-кратний прожитковий мінімум).
Тобто життя військовослужбовця, поліцейського державою оцінено більше ніж у сім разів порівняно з життям особи рядового чи начальницького складу цивільного захисту. Таким чином, законопроектом передбачається зрівняти соціальні гарантії для рядового і начальницького складу служби цивільного захисту, з рівнем соціальних гарантій для військовослужбовців та поліцейських.