Повідомлення

Перейти до розділу
02 липня 08:26
Порядок денний засідання Комітету 02.07.2019 докладніше
07 лютого 21:10
ГРАФІК РОБОТИ ВЕРХОВНОЇ РАДИ посилання...

Діяльність Комітету

Законопроектна робота у Комітеті

18 липня 2018, 08:15

Комітет рекомендує прийняти за основу проект Закону № 8347 України про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо питної води та питного водопостачання

 Комітет на засіданні 12 липня 2018 р. розглянув проект Закону України про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо питної води та питного водопостачання (реєстр. № 8347 від 14.05.2018 р.), поданий Кабінетом Міністрів України.
Як зазначено у пояснювальній записці, метою проекту є удосконалення законодавства у сфері питної води та питного водопостачання. Пропонується внести зміни до Водного кодексу України, законів України "Про місцеве самоврядування в Україні", "Про питну воду та питне водопостачання", "Про основні принципи та вимоги до безпечності та якості харчових продуктів".
На думку Кабінету Міністрів України прийняття законопроекту дозволить забезпечити споживачів якісною та безпечною для здоров'я питною водою, підвищить рівень обслуговування у даній сфері.
Проектом Закону пропонується внести зміни до статті 30 Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні", замінивши повноваження виконавчих органів сільських, селищних, міських рад щодо "вирішення питань водопостачання, відведення та очищення стічних вод; здійснення контролю за якістю питної води" на такі: "вирішення питань відведення та очищення стічних вод; встановлення норм (нормативів) питного водопостачання, здійснення повноважень у сфері питної води та питного водопостачання відповідно до Закону".
Таким чином з тексту вищеназваного Закону виключаються повноваження органів місцевого самоврядування щодо здійснення контролю за якістю питної води, в той час як у статті 43 Закону України "Про питну воду, питне водопостачання та водовідведення" (далі – Закон про питну воду) пропонується встановити, що "державний контроль безпечності та якості питної води здійснюють органи місцевого самоврядування та центральний орган виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері санітарного та епідемічного благополуччя населення".
Законопроектом пропонується доповнити Закон про питну воду положеннями щодо здійснення державної політики у даній сфері на принципі розвитку та реконструкції систем централізованого водопостачання та/або водовідведення населених пунктів на основі схем оптимізації роботи таких систем.
Підтримуючи таку ініціативу, слід зауважити, що проект Закону не містить жодних вимог (критеріїв) до осіб, уповноважених на виконання робіт з розроблення відповідної схеми, в першу чергу стосовно їх фахового рівня.
Крім того, з тексту законопроекту випливає, що згадана схема охоплюватиме лише системи централізованого водопостачання та водовідведення без урахування наявної та прогнозної мережі автономних свердловин та її впливу на централізовану систему.
Комітет на засіданні 12 липня 2018 р. прийняв рішення рекомендувати Верховній Раді України проект Закону України про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо питної води та питного водопостачання прийняти за основу.