Повідомлення

Перейти до розділу
02 липня 08:26
Порядок денний засідання Комітету 02.07.2019 докладніше
07 лютого 21:10
ГРАФІК РОБОТИ ВЕРХОВНОЇ РАДИ посилання...

Діяльність Комітету

Законопроектна робота у Комітеті

18 липня 2018, 12:23

Основні відомості про роботу Комітету Верховної Ради України з питань екологічної політики, природокористування та ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи за період восьмої сесії Верховної Ради України восьмого скликання.

 

Комітет Верховної Ради України з питань екологічної політики, природокористування та ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи за період восьмої сесії провів 8 засідань, під час яких розглянуто 138 питань, в тому числі по контролю за виконанням законів, постанов, власних рішень -  26.

 

На засіданнях Комітету обговорено та внесено на розгляд Верховної Ради 31 законопроект, з підготовки яких Комітет визначено головним, а також ухвалено висновки на 46 проектів законів, головним з підготовки яких визначено інші комітети Верховної Ради.  Представники Комітету брали участь у 25     заходах (конференції, семінари, засідання колегій тощо).

 

Верховна Рада на восьмій сесії за поданням Комітету ухвалила:

 

1) Закон України «Про стратегічну екологічну оцінку» (№ 2354-VIII від 20.03.2018 р.), який стосується стратегій, планів, загальнодержавних програм, державних цільових програм та програмних документів, включаючи будь-які зміни до них, та встановлює порядок здійснення стратегічної екологічної оцінки, механізм проведення транскордонних консультацій, інформування про прийняте рішення тощо;

2) Закон України «Про внесення змін до статті 20-2 Закону України «Про охорону навколишнього природного середовища» (№ 2380-VIII  від 03.04.2018 р.), реалізація положень якого створює законодавчі засади для уповноваження Державною екологічною інспекцією України установ у сфері її управління на  проведення вимірювань при здійсненні державного нагляду (контролю) у сфері своєї діяльності та моніторингу довкілля відповідно до вимог, визначених центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування державної політики у сфері охорони навколишнього природного середовища;

3) Закон України «Про внесення змін до  деяких законів України щодо повноважень в галузі охорони навколишнього природного середовища» (№ 2362-VIII від 22.03.2018 р.), спрямований на врегулювання питання передачі повноважень від територіальних органів центрального органу виконавчої влади в галузі охорони навколишнього природного середовища, обласним, Київській та Севастопольській міським державним адміністраціям.

 

Також 4 законопроекти прийняті у першому читанні:

 

1) Проект Закону про внесення змін до Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи" (щодо виплати грошової компенсації на харчування дітей) (реєстр. № 6230 від 23.03.2017), внесений народними депутатами України Арешонковим В.Ю., Констанкевич І.М., Дзюбликом П.В., Москаленком Я.М. та іншими народними депутатами України. Прийнято у першому читанні 17.04.2018.

2) Проект Закону про внесення змін до Загальнодержавної програми зняття з експлуатації Чорнобильської АЕС та перетворення об'єкта "Укриття" на екологічно безпечну систему (реєстр. № 6624 від 22.06.2017), внесений Кабінетом Міністрів України. Прийнято у першому читанні 17.04.2018.

3) Проект Закону про внесення змін до Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи" (щодо соціального захисту учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС) (реєстр. № 6656 від 27.06.2017), внесений народним депутатом України Литвином В.М. Прийнято у першому читанні 17.04.2018.

4) Проект Закону про внесення змін до деяких законів України (щодо введення заборони на суцільну вирубку ялицево-букових лісів на гірських схилах Карпатського регіону) (реєстр. № 6749 від 17.07.2017) внесений народними депутатами України Подоляк І.І., Москаленком Я.М., Остріковою Т.Г., Герасимовим А.В., Сотник О.С. Прийнято в першому читанні 03.04.2018.

 

Окрім цього, за поданням Комітету Верховною Радою України прийнято низку постанов Верховної Ради України:

 

1) «Про прийняття за основу проекту Закону України про внесення змін до деяких законів України щодо введення заборони на суцільну вирубку ялицево-букових лісів на гірських схилах Карпатського регіону» (Постанова Верховної Ради України від 03 квітня 2018 року № 2381-VIII).

2) «Про прийняття за основу проекту Закону України про внесення змін до Загальнодержавної програми зняття з експлуатації Чорнобильської АЕС та перетворення об'єкта «Укриття» на екологічно безпечну систему» (Постанова Верховної Ради України від 17 квітня 2018 року № 2403-VIII).

3) «Про прийняття за основу проекту Закону про внесення змін до Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи»  (Постанова Верховної Ради України від 17 квітня 2018 року № 2399-VIII).

4) «Про прийняття за основу проекту Закону про внесення змін до Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи»  (Постанова Верховної Ради України від 17 квітня 2018 року № 2404-VIII).

5) «Про повернення на доопрацювання проекту Закону України про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо імплементанції положень деяких міжнародних угод та директив ЄС у сфері охорони тваринного та рослинного світу» (Постанова Верховної Ради України від 17 квітня 2018 року № 2405-VIII).

6) «Про направлення на доопрацювання проекту Закону України про внесення змін до Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи" щодо пенсійного забезпечення та проекту Закону України про внесення змін до Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи" щодо встановлення належного рівня пенсійного забезпечення» (Постанова Верховної Ради України від 19 квітня 2018 року № 2413-VIII).

7) «Про проведення парламентських слухань на тему: «Реалізація в Україні міжнародних документів щодо запобігання антропогенним змінам клімату» (Постанова Верховної Ради України від 16 травня 2018 р. № 2424-VIII).

 

4 липня 2018 року з метою сприяння врегулюванню проблемних екологічних питань, пов‘язаних із зміною клімату на виконання Постанови Верховної Ради України від 16 травня 2018 р. № 2424-VIII проведено парламентські слухання на тему: "Реалізація в Україні міжнародних документів щодо запобігання антропогенним змінам клімату". У виступах піднімалися питання забезпечення розгортання національних програм спостережень і вивчення кліматичних змін, боротьби з деградацією земель та опустелюванням, підвищення лісистості та створення громадських сіножатей і пасовищ; відновлення та сталого використання торфовищ; збільшення територій та об’єктів природно-заповідного фонду, створення бази кращих вітчизняних практик землекористування та агротехнологій, спрямованих на адаптацію до кліматичних змін та пом’якшення їх наслідків. Особливу увагу було приділено негативному екологічному впливу таких міжнародних проектів, як "Північний потік - 2" і необхідності його відповідної екологічної оцінки.

18 квітня 2018 року з метою обговорення реалізації Програми розвитку гідроенергетики України на період до 2026 р. з врахуванням вимог природоохоронного законодавства, Комітетом проведено  засідання круглого столу на тему: "Екологічні аспекти розвитку гідроенергетики в Україні".

Комітетом проведено ряд заходів, зокрема, відбулася робоча зустріч Першого заступника Голови Комітету з питань екологічної політики, природокористування та ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи Анатолія Диріва з директором Департаменту ядерної безпеки ЄБРР Вінсом Новаком та представником Чорнобильського фонду "Укриття" та Рахунку ядерної безпеки в України Олександром Славісом з метою обговорення низки питань стосовно стану реалізації міжнародних проектів на майданчику Чорнобильської АЕС; виїзне засідання робочої групи Комітету з метою вивчення питання введення в експлуатацію об’єкту «Укриття» та інших об’єктів зони відчуження; представники Комітету взяли участь у науково-практичній  конференції  з питань напрацювання попереджувальних заходів по боротьбі зі шкідниками і хворобами лісу та охорони лісів від пожеж на території лісового господарства в Іванківському районі Київської області; а також у відкритті та першому дні роботи чергового Міжнародного екологічного форуму «Довкілля для України», який проходив 22 - 24 травня 2018 року у м. Києві.

У Комітеті опрацьовано 1582 звернення, що надійшли від народних депутатів, центральних органів виконавчої влади та місцевого самоврядування, міжнародних і громадських організацій; розглянуто 5 запитів на публічну інформацію та 1 електронну петицію.

 

Повний Звіт про роботу Верховної Ради України восьмого скликання доступний за посиланням