Повідомлення

Перейти до розділу
11 травня 09:11
Порядок денний засідання Комітету 14.05.2019 докладніше
07 лютого 21:10
ГРАФІК РОБОТИ ВЕРХОВНОЇ РАДИ посилання...

Діяльність Комітету

Законопроектна робота у Комітеті

22 листопада 2018, 10:05

Комітет висловлюється на користь прийняття за основу проекту Закону № 9231 про внесення змін до Закону «Про Дисциплінарний статут служби цивільного захисту», внесений Кабінетом Міністрів України

Комітет на засіданні 20 листопада 2018 р. розглянув проект Закону України про внесення змін до Закону України «Про Дисциплінарний статут служби цивільного захисту», внесений Кабінетом Міністрів України (реєстр. № 9231 від 23.10.2018 року).
Законопроектом передбачається привести норми Дисциплінарного статуту служби цивільного захисту (далі – Статут) у відповідність із вимогами законів України «Про запобігання корупції», «Про освіту» та вдосконалити порядок застосування його норм до осіб рядового і начальницького складу служби цивільного захисту.
Пропонується у тексті Статуту слова «спеціально уповноваженого  центрального органу виконавчої влади з питань цивільного захисту» замінити словами «центрального органу виконавчої  влади, який реалізує державну політику у сфері цивільного захисту», слова «Закону України «Про засади запобігання і протидії корупції» замінити словами «Закону України «Про запобігання корупції», слова «навчальних закладів» замінити словами «закладів освіти».
Практика застосування Статуту виявила необхідність вдосконалення порядку застосування його норм до осіб рядового і начальницького складу служби цивільного захисту. Зокрема, законопроектом пропонується доповнити перелік діянь, що є порушеннями службової  дисципліни, втрату  службового посвідчення та порушення вимог Закону України «Про запобігання корупції», а до грубих дисциплінарних проступків віднести також вживання психотропних речовин чи їх аналогів.
Комітет вирішив рекомендувати Верховній Раді України проект Закону України про внесення змін до Закону України «Про Дисциплінарний статут служби цивільного захисту», внесений Кабінетом Міністрів України (реєстр. № 9231 від 23.10.2018 р.), за результатами розгляду в першому читанні прийняти за основу.