Повідомлення

Перейти до розділу
02 липня 08:26
Порядок денний засідання Комітету 02.07.2019 докладніше
07 лютого 21:10
ГРАФІК РОБОТИ ВЕРХОВНОЇ РАДИ посилання...

Діяльність Комітету

Законопроектна робота у Комітеті

08 лютого 2019, 23:11

Комітет прийняв рішення рекомендувати Верховній Раді України, за результатами розгляду у першому читанні, прийняти за основу проект Закону № 9390 про внесення зміни до статті 17 Закону України «Про тваринний світ»

Комітет, розглянувши проект Закону про внесення зміни до статті 17 Закону України «Про тваринний світ» (реєстр. № 9390 від 10.12.2018 р.), внесений Кабінетом Міністрів України, повідомляє.
Законопроект розроблено з метою врегулювання на законодавчому рівні питань використання рибогосподарських водних об’єктів при спеціальному використанні об’єктів тваринного світу. Як зазначено у пояснювальній записці, діюча норма статті 17 Закону України «Про тваринний світ» щодо необхідності надання в оренду водних об’єктів при спеціальному використанні об’єктів тваринного світу призводить до правової колізії, оскільки водосховища комплексного призначення відповідно до статті 51 Водного Кодексу України, на яких здійснюється промислове рибальство, надавати в оренду заборонено.
Частину 2 статті 17 Закону України «Про тваринний світ» пропонується викласти в новій редакції, відповідно до якої «спеціальне використання об’єктів тваринного світу в порядку ведення рибного господарства здійснюється відповідно до цього Закону та Закону України «Про рибне господарство, промислове рибальство та охорону водних біоресурсів», у межах територій та об’єктів природно-заповідного фонду – відповідно до Закону України «Про природно-заповідний фонд України».
Проект Закону погоджено без зауважень Міністерством економічного розвитку і торгівлі України, Державним агентством лісового господарства України, та із зауваженнями, які враховано, Міністерством фінансів України, Міністерством екології та природних ресурсів України.
Державне агентство рибного господарства України наголошує на необхідності підтримання законопроекту, що дозволить усунути колізію норм права при здійсненні господарської діяльності із спеціального використання об’єктів тваринного світу на рибогосподарських водних об’єктах, а також врегулювати норми Водного кодексу України, Закону України «Про рибне господарство, промислове рибальство та охорону водних біоресурсів».
Комітет Верховної Ради України з питань запобігання і протидії корупції у своєму висновку щодо результатів здійснення антикорупційної експертизи проекту нормативно-правового акта зазначає, що у проекті акта не виявлено корупціогенних факторів – проект відповідає вимогам антикорупційного законодавства.
Головне науково-експертне управління проаналізувавши проект, висловлює щодо його змісту деякі зауваження. Зокрема, на думку управління, законодавство щодо промислового рибальства не вимагає обов’язкового укладення договору оренди водного об’єкта, а може здійснюватися відповідно до статті 68 Водного кодексу України та статті 26 Закону України «Про тваринний світ».
Головне науково-експертне управління не підтримує прийняття проекту Закону про внесення зміни до статті 17 Закону України «Про тваринний світ» (реєстр. № 9390) та вважає за доцільне залишити частину 2 статті 17 Закону України «Про тваринний світ» у чинній редакції.
За результатами розгляду Комітет прийняв рішення рекомендувати Верховній Раді України, за результатами розгляду у першому читанні, прийняти за основу проект Закону про внесення зміни до статті 17 Закону України «Про тваринний світ» (реєстр. № 9390).