Повідомлення

Перейти до розділу
06 грудня 16:50
13.12.2019 - виїзне засідання Комітету на базі відокремленого підрозділу Національного університету біоресурсів і природокористування України «Боярська лісова дослідна станція» на тему: «Проблемні питання в лісовій галузі та їх законодавче врегулювання» посилання...
06 грудня 16:41
11.12.2019, 11:00 - Круглий стіл на тему: «Екологічні проблеми та перспективи розвитку малої гідроенергетики, як відновлюваного джерела енергії в Україні» (вул. Грушевського, 18/2, к. 12) + МАТЕРІАЛИ (QR-код) посилання...
13 листопада 18:00
Робочі групи Комітету посилання...
30 серпня 15:08
ГРАФІК РОБОТИ ВЕРХОВНОЇ РАДИ посилання...

Діяльність Комітету

Законопроектна робота у Комітеті

21 травня 2019, 17:46

Комітет на своєму засіданні 14 травня 2019 року розглянув проект Закону України про приєднання до Протоколу про сталий розвиток сільського господарства та сільської місцевості до Рамкової конвенції про охорону та сталий розвиток Карпат (реєстр. № 0220), внесений Кабінетом Міністрів України.

Комітет з питань екологічної політики, природокористування та ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи на своєму засіданні 14 травня 2019 року розглянув проект Закону України про приєднання до Протоколу про сталий розвиток сільського господарства та сільської місцевості до Рамкової конвенції про охорону та сталий розвиток Карпат (реєстр. № 0220), внесений Кабінетом Міністрів України, і рекомендує Комітету у закордонних справах внести на розгляд Верховної Ради України пропозицію про прийняття його в цілому як Закон.

Метою прийняття проекту Закону є приєднання до Протоколу про сталий розвиток сільського господарства та сільської місцевості до Рамкової конвенції про охорону та сталий розвиток Карпат, вчиненого 12 жовтня 2017 року в         м. Лілафюреді (Угорська Республіка).

Реалізація законопроекту буде мати позитивний вплив на забезпечення прав та інтересів суб’єктів господарювання, громадян і держави, зокрема розширення співробітництва країн Карпатського регіону – збереження існуючих і створення нових робочих місць, підвищення рівня зайнятості населення; збалансоване природокористування сприятиме зменшенню обсягу використання відповідних природних ресурсів, рівня забруднення атмосферного повітря, води, зниженню рівня небезпеки техногенного та природного характеру.

Також прийняття проекту Закону сприятиме комплексному управлінню земельними ресурсами, посиленню інтеграції екологічних аспектів у сільськогосподарську політику, водночас підвищуючи якість життя, зміцнюючи місцеві економіки та громади і зберігаючи природні цінності та культурну спадщину.