Повідомлення

Перейти до розділу
20 лютого 19:49
25.02.2020 р., 10:00 - Круглий стіл на тему: «Шляхи вирішення екологічних проблем на території та об’єктах колишнього ВАТ «Радикал» у м. Києві» докладніше
13 листопада 18:00
Робочі групи Комітету посилання...
30 серпня 15:08
ГРАФІК РОБОТИ ВЕРХОВНОЇ РАДИ посилання...

Діяльність Комітету

Законопроектна робота у Комітеті

03 жовтня 2019, 08:49

Комітет рекомендує Верховній Раді України повернути на доопрацювання проект Закону № 2066 про внесення змін до деяких законів України щодо удосконалення системи поводження з небезпечними відходами

 Комітет з питань екологічної політики та природокористування рекомендує Верховній Раді України повернути на доопрацювання проект Закону України про внесення змін до деяких законів України щодо удосконалення системи поводження з небезпечними відходами (реєстр. № 2066 від 05.09.2019 р.), поданий народними депутатами України Івченком В.Є., Лабунською А.В., Кучеренком О.Ю., Мейдичем О.Л.
Метою законопроекту є створення послідовного, адаптованого до вимог європейського та національного законодавства  механізму поводження з небезпечними відходами: від отримання ліцензії до здійснення господарської діяльності поводження з небезпечними відходами.
Для реалізації зазначеної мети пропонується внести зміни до законів України "Про відходи" та "Про ліцензування видів господарської діяльності",  посиливши вимоги щодо поводження з небезпечними відходи для суб'єктів господарювання, передбачивши організаційні та технологічні вимоги для здійснення операцій у сфері поводження з небезпечними відходами, та встановити вимоги до видачі ліцензій на ці операції.
На думку авторів законопроекту у разі його прийняття можна буде забезпечити попередження правопорушень у сфері поводження з небезпечними відходами, створяться умови для належного системи управління небезпечними відходами.
При розгляді законопроекту зверталася увага на неузгодженість між собою окремих положень законопроекту, що не відповідає принципу юридичної визначеності, не враховані вимоги Закону України "Про оцінку впливу на довкілля", а є посилання на Закон України "Про екологічну експертизу", який втратив чинність. Також проект потребує техніко-юридичного та редакційного доопрацювання.