Повідомлення

Перейти до розділу
13 березня 21:09
Засідання Комітету, заплановане на 18.03.2020, ПЕРЕНОСИТЬСЯ. Про дату та час буде повідомлено додатково. посилання...
13 листопада 18:00
Робочі групи Комітету посилання...
30 серпня 15:08
ГРАФІК РОБОТИ ВЕРХОВНОЇ РАДИ посилання...

Діяльність Комітету

Законопроектна робота у Комітеті

17 січня 2020, 21:54

Комітет рекомендує підтримати в першому читанні законопроект № 2607 про внесення змін до Кодексу України про адміністративні правопорушення та Кримінального кодексу України щодо посилення відповідальності у сфері цивільного захисту, техногенної та пожежної безпеки з урахуванням зауважень представника ДСНС України

Комітет на засіданні 15 січня 2020 р. розглянув відповідно до предметів відання проект Закону України про внесення змін до Кодексу України про адміністративні правопорушення та Кримінального кодексу України щодо посилення відповідальності у сфері цивільного захисту, техногенної та пожежної безпеки (реєстр. № 2607 від 17.12.2019 р.), внесений народними депутатами України Дмитруком А.Г., Леоновим О.О., Монастирським Д.А., Павлюком М.В. та Заремським М.В.
Метою законопроекту є вдосконалення норм законодавства, яким регулюються відносини у сфері цивільного захисту, пожежної та техногенної безпеки, шляхом установлення значного розміру штрафу за порушення встановлених законодавством вимог техногенної, пожежної безпеки, захисту населення і територій від надзвичайних ситуацій.
Зокрема, пропонується внести зміни до статей  175, 183, 1888, 221, 223 та 255 Кодексу України про адміністративні правопорушення в частині збільшення розміру штрафів, встановлення відповідальності за порушення стосовно  діяльності аварійно-рятувальних служб. Крім того, пропонується замінити слова «що реалізує державну політику з питань нагляду та контролю за додержанням законодавства про пожежну і техногенну безпеку», які фактично стосуються колишнього Міністерства надзвичайних ситуацій, словами «який здійснює державний нагляд (контроль) у сфері техногенної та пожежної безпеки», які відповідають існуючий на сьогодні Державній служби України з надзвичайних ситуацій. Законопроектом пропонується також посилити відповідальність за порушення встановлених законодавством вимог пожежної безпеки (зміни до статті 270 Кримінального кодексу України).
Комітет вирішив рекомендувати Комітету з питань правоохоронної діяльності внести пропозицію Верховній Раді України проект Закону України про внесення змін до Кодексу України про адміністративні правопорушення та Кримінального кодексу України щодо посилення відповідальності у сфері цивільного захисту, техногенної та пожежної безпеки (реєстр. № 2607) за результатами розгляду в першому читанні прийняти за основу з урахуванням зауважень представника ДСНС України, висловлених під час засідання.