Повідомлення

Перейти до розділу
26 травня 15:33
Порядок денний та матеріали засідання Комітету на 27.05.2020 посилання...
08 травня 06:47
Робочі групи Комітету посилання...
08 травня 06:46
Календарний план проведення третьої сесії Верховної Ради України дев’ятого скликання (лютий - липень 2020 р.) посилання...
30 серпня 15:08
ГРАФІК РОБОТИ ВЕРХОВНОЇ РАДИ посилання...

Діяльність Комітету

Законопроектна робота у Комітеті

24 квітня 2020, 09:58

Про підсумки засідання Комітету з питань екологічної політики та природокористування (відеоконференція) від 23.04.2020

Під час засідання Комітету з питань екологічної політики та природокористування 23 квітня 2020 року  було розглянуто проект Постанови про Програму діяльності Кабінету Міністрів України (реєстр. № 3330 від 13.04.2020), внесений Кабінетом Міністрів України.
Після заслуховування інформації про Програму діяльності Кабінету Міністрів України народні депутати України - члени Комітету ухвалили взяти її до відома. Також Комітет рекомендував Комітету з питань економічного розвитку внести на розгляд Верховної Ради України пропозицію про надання Кабінету Міністрів України можливість доопрацювати Програму діяльності Кабінету Міністрів України з урахуванням зауважень і пропозицій, висловлених при її обговоренні.
Пунктом другим порядку денного був розгляд звернення народного депутата України Василенко Л.В. щодо необхідності повернення до бюджету статей видатків на здійснення природоохоронних заходів та правління зоною відчуження.
Україна ввійшла до списку країн з найгіршою екологією. Рівень техногенного навантаження на навколишнє природне середовище в Україні досить високий і перевищує аналогічний показник розвинутих держав у 4-5 разів. Враховуючи, що деградація довкілля, виснаження природних ресурсів призводять до незворотних наслідків, важливо застосовувати усі можливі механізми фінансування природоохоронних заходів.
Верховною Радою України 13 квітня 2020 року прийнято Закон України «Про внесення змін Закону України «Про Державний бюджет України на 2020 рік» (№ 553-IX від 13.04.2020).
Комітет зазначає, що цим Законом здійснено перерозподіл видатків за рядом бюджетних програм, зокрема, за рахунок бюджетних програм природоохоронних програм головним розпорядником бюджетних коштів яких є Мінекоенерго України (у тому числі Держводагентство, Держрибагентство, Держгеонадра, Держекоінспекція, Держводагентство, ДАЗВ, Держлісагенство та ДСНС.
В ході обговорення, народні депутати України – члени Комітету порушили питання необхідності відновлення видатків на природоохоронні бюджетні програми, що були передбаченими у Державному бюджеті України на 2020 рік до прийняття Закону (№ 553-IX від 13.04.2020), а також щодо необхідності відновлення фінансування субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на здійснення природоохоронних заходів на об’єктах комунальної власності.
За підсумками розгляду наступного питання - проекту Закону України про внесення змін до Кодексу цивільного захисту України (щодо удосконалення здійснення заходів державного нагляду (контролю) у сфері техногенної та пожежної безпеки), внесений народними депутатами України Шаховим С.В., Вельможним С.А. і Суховим О.С. (реєстр. № 2761 від 11.03.2020 р., доопрацьований) Комітетом було прийнято рішення рекомендувати Верховній Раді України за результатами розгляду в першому читанні повернути законопроект суб’єкту права законодавчої ініціативи на доопрацювання.
Аналогічну пропозицію про необхідність повернення для доопрацювання проголосовано і за підсумками розгляду проекту Закону України про внесення змін до статті 121 Кодексу цивільного захисту України щодо допомоги на поховання і компенсації матеріальних витрат на ритуальні послуги та спорудження надгробка, внесений народними депутатами України Королевською Н.Ю., Солодом Ю.В. та Гнатенком В.С. (реєстр. № 3072-1 від 04.03.2020).
Розглянувши проект Закону про електронні комунікації (реєстр. № 3014), члени Комітету погодилися рекомендувати Комітету з питань цифрової трансформації внести на розгляд Верховної Ради України пропозицію про прийняття за основу.
Як зазначено у пояснювальній записці, законопроект спрямований на визначення правової основи діяльності у сферах електронних комунікацій та радіочастотного спектру, створення умов для вільного входу на ринок електронних комунікацій, усуваючи наявні на сьогодні бар’єри.
Також народні депутати висловили зауваження до проекту Закону про вільну економічну зону та спеціальний режим інвестиційної діяльності у Херсонській області (реєстр. № 3183 від 06.03.2020 р.), внесеного народним депутатом України Колихаєвим І.В., та рекомендували Комітету з питань економічного розвитку врахувати їх під час подальшого розгляду законопроекту.
Щодо проекту Закону України про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо відповідальності за порушення законодавства про ціноутворення під час дії правового режиму воєнного або надзвичайного стану або режиму надзвичайної ситуації державного рівня, внесений народними депутатами України Бакумовим О.С., Бородіним В.В., Дануцею О.А. та іншими (реєстр. № 3274-1 від 08.04.2020), членами Комітету прийнято рішення рекомендувати Комітету з питань правоохоронної діяльності внести пропозицію Верховній Раді України за результатами розгляду в першому читанні повернути законопроект суб’єкту права законодавчої ініціативи на доопрацювання.