17 грудня 2019, 14:32

Верховна Рада України 12 грудня 2019 року прийняла Закон України "Про регулювання господарської діяльності з озоноруйнівними речовинами та фторованими парниковими газами"

Верховна Рада України 12 грудня 2019 року прийняла Закон України "Про регулювання господарської діяльності з озоноруйнівними речовинами та фторованими парниковими газами". Відповідний законопроект було прийнято у першому читанні Верховною Радою України попереднього скликання і підготовлено до другого читання Комітетом з питань екологічної політики та природокористування.
Під час розгляду Верховною Радою України у доповіді від Комітету було зазначено, що прийняття зазначеного законопроекту вкрай важливе та актуальне для країни, адже на сьогоднішній день ця сфера не врегульована та розвивається без урахування міжнародних процесів та проблем збереження навколишнього середовища. Запропонований законопроект вирішує дві проблеми одночасно.
Перша – це збереження озонового шару та зменшення впливу на клімат, заборона випуску озоноруйнівних речовин та фторованих парникових газів у навколишнє середовище, підвищення кваліфікації персоналу, який працює з кліматом і озононебезпечними речовинами та обладнанням, що їх містить, а також запровадження контролю витоків. Це забезпечить зменшення потрапляння речовин у довкілля і відповідно негативний тиск на кліматичну систему та навколишнє середовище.
Друга – це недопущення постачання на український ринок морально застарілого обладнання, від якого відмовляються країни Європи та інші розвинені країни. Таке обладнання дешеве сьогодні, а завтра його не буде чим заправляти. Післязавтра – це відходи, які також стануть нашою екологічною проблемою.
За прийняття Закону України "Про регулювання господарської діяльності з озоноруйнівними речовинами та фторованими парниковими газами" проголосувало 322 народних депутата України.