Головна > Документи > Слухання > Парламенські слухання

Повідомлення

Перейти до розділу
22 лютого 19:52
Порядок денний засідання Комітету 26.02.2019 докладніше
07 лютого 21:10
ГРАФІК РОБОТИ ВЕРХОВНОЇ РАДИ посилання...

Діяльність Комітету

Законопроектна робота у Комітеті

05 квітня 2011, 12:07

Про парламентські слухання на тему: "Сучасний стан та актуальні завдання подолання наслідків Чорнобильської катастрофи" 16 березня 2011 року

МАТЕРІАЛИ ПАРЛАМЕНТСЬКИХ СЛУХАНЬ (перейти)

 

О 15 годині у сесійному залі Верховної Ради під головуванням Першого заступника Голови Верховної Ради Мартинюка А.І. розпочалися парламентські слухання на тему: «Сучасний стан та актуальні завдання подолання наслідків Чорнобильської катастрофи». Із доповідями виступили Голова Державного агентства з управління зоною відчуження Холоша В.І. та заступник Міністра праці та соціальної політики Ващенко В.І. Із співдоповіддю – Голова Комітету Верховної Ради з питань екологічної політики, природокористування та ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи Семинога А.І.

Зокрема, Семинога А.І. критично висловився стосовно урядового законопроекту «Про гарантії держави щодо виконання рішень суду» (р. № 7562), який передбачає, щоб закріплені сьогодні законодавством соціальні гарантії і пільги, у тому числі і для чорнобильців, надавалися за рішенням Кабінету Міністрів. Крім того, Уряд відповідно до цього проекту має визначати розмір цих виплат та пільг. Підкреслив, що внесення такого законопроекту напередодні 25-ої річниці Чорнобильської катастрофи спровокує ріст соціальної напруги серед чорнобильців. Наголосив, що у Комітет надходять численні звернення громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, чорнобильських організацій з вимогою недопущення ухвалення законопроекту та поінформував про рішення Комітету щодо відхилення зазначеного урядового законопроекту.

Учасники парламентських слухань, зокрема, зазначили, що за час після аварії на Чорнобильській АЕС в Україні створено систему державного управління, визначено державну політику у сфері подолання наслідків Чорнобильської катастрофи, у тому числі соціального захисту постраждалого населення; відселені та евакуйовані десятки тисяч громадян з радіоактивно забруднених територій;  збудовано компактні населені пункти з відповідною інфраструктурою для переселених громадян; визначено правовий режим зон, які зазнали радіоактивного забруднення внаслідок Чорнобильської катастрофи; під опікою держави знаходяться сотні тисяч постраждалих громадян, які мають відповідні пільги та отримують компенсаційні виплати; налагоджено дієве міжнародне співробітництво із реалізації міжнародних проектів на майданчику Чорнобильської АЕС.

Натомість у своїх доповідях виступаючі наголошували, що ще й досі існує ряд проблем, які потребують комплексного підходу до подолання наслідків Чорнобильської катастрофи та захисту постраждалого населення. Актуальними залишаються проблеми соціального захисту громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, зокрема, невідкладним є завдання законодавчого вдосконалення системи пенсійного забезпечення; фінансування програм із забезпечення житлом та путівками для оздоровлення дорослих і дітей, якості надання санітарно-курортних послуг, виплати компенсації вартості санаторно-курортного лікування; забезпечення безоплатного харчування потерпілих дітей, які проживають на радіоактивно забруднених територіях, відповідно до фізіологічних норм. Соціально-психологічне напруження серед населення, яке постраждало внаслідок Чорнобильської катастрофи, викликає також скорочення фінансування надання спеціалізованої медичної допомоги, забезпечення безоплатними ліками та житлом, відсутність оптимальної та прозорої системи організації оздоровлення.

Учасники слухань звернули увагу, що недостатнє фінансування за бюджетною програмою «Радіологічний захист населення та екологічне оздоровлення території, що зазнала радіоактивного забруднення» зумовило зупинення впровадження комплексу протирадіаційних заходів на цих територіях та скорочення чисельності фахівців-радіологів в областях. Викликає стурбованість, що на сьогоднішній день Україні не вистачає близько 740 млн. євро на завершення чорнобильських проектів. Зазначалося, що загальна вартість усього Плану здійснення заходів на об’єкті «Укриття», у тому числі і нового безпечного конфайнменту як його складової, за останніми оцінками, складає близько 1,55 млрд. євро, тобто додатково необхідно близько 600 млн. євро. Додаткового поповнення на суму 140 млн. євро потребує також Рахунок ядерної безпеки, у першу чергу на завершення будівництва нового сховища відпрацьованого ядерного палива.

В обговоренні питання взяли участь 24 учасники парламентських слухань, зокрема народні депутати: Олійник В.С. (БЮТ), Глазунов С.М. (Партія регіонів), Даниленко В.А. (КПУ), Костенко Ю.І. (НУ-НС), Шершун М.Х. (фракція Народної Партії);

Також на слуханнях виступили: Голова Житомирської обласної державної адміністрації Рижук С.М., Уповноважений Верховної Ради з прав людини Карпачова Н.І., заступник Генерального прокурора України Занфіров В.А., перший заступник Міністра охорони навколишнього природного середовища Ігнащенко В.А., академік НАН України, доктор медичних наук, професор, директор Інституту експериментальної патології, онкології і радіобіології імені Р.Є. Кавецького НАН України Чехун В.Ф., міський голова міста Славутич Удовиченко В.П., Голова правління Фонду спасіння дітей України від Чорнобильської катастрофи Преображенська Н.Ю., народний депутат IV–го скликання Соломатін Ю.П. та інші.

Підбив підсумки розгляду питання Перший заступник Голови Верховної Ради Мартинюк А.І., який подякував учасникам парламентських слухань за фахову і професійну розмову. Наголосив, що «законів більше з цього питання приймати не треба, треба просто їх виконувати», а також запропонував Комітету з питань екологічної політики, природокористування та ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи доопрацювати проект рекомендацій з урахуванням пропозицій та зауважень, висловлених під час обговорення питання та внести його на розгляд Верховної Ради.

 

 

Джерело: http://www.kmu.gov.ua/control/uk/publish/article?art_id=244138042&cat_id=34989