Головна > Текстові публікації

Повідомлення

Перейти до розділу
07 лютого 21:10
ГРАФІК РОБОТИ ВЕРХОВНОЇ РАДИ посилання...

Діяльність Комітету

Законопроектна робота у Комітеті

Текстові публікації

21 вересня 2017, 11:39

19 вересня 2017 р. Комітет Верховної Ради України з питань екологічної політики, природокористування та ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи на своєму засіданні розглянув питання щодо роботи Держгеонадр з надання спеціальних дозволів на користування надрами у 2017 р.


Народними депутатами України - членами Комітету та запрошеними під час обговорення відзначалося, що дев'ять з десяти звернень про видачу та продовження терміну дії спеціальних дозволів на користування надрами гальмується Держгеонадрами з різних причин. Це призводить до зупинки промислової діяльності підприємств - платників податків. В кінцевому рахунку від цього втрачає держава, зменшуються надходження до Державного бюджету, наростає соціальна напруга, безробіття, а в частині видобування енергоносіїв це становить загрозу для забезпечення енергетичної безпеки нашої держави.

докладніше
15 вересня 2017, 08:46

Привітання Першого заступника Голови Комітету А.Б.Диріва працівникам служби цивільного захисту з нагоди Дня рятівника


Шановні працівники служби цивільного захисту! Прийміть щирі вітання з нагоди вашого професійного свята – Дня рятівника!


День рятівника присвячений мужнім і сміливим людям, які виконують почесний обов’язок із захисту населення і територій Держави від негативних наслідків природної стихії та техногенних катастроф. Відвага, рішучість, патріотизм – ці якості належать українським рятівникам. 
Нехай же ваша мужність та витримка, високий професіоналізм, повсякденна готовність до виконання завдань із ризиком для життя і надалі будуть вірно служити нашому народу.
Бажаємо вам міцного здоров’я, родинного щастя, благополуччя, невичерпної енергії та успіхів у гуманній і потрібній людям службі.

докладніше
08 вересня 2017, 10:24

Комітет рекомендував доопрацювати законопроект № 6671 про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо сприяння розвитку промисловості, інвестиційної діяльності, захисту та гарантування прав і законних інтересів суб’єктів підприємницької діяльності


Під час обговорення зазначалося, що термінологія змін, передбачених законопроектом у сфері містобудівної діяльності потребує удосконалення, а його прийняття може призвести до правової невизначеності із застосуванням  терміну "отримання об’єктів інженерно-транспортної інфраструктури" та пов’язаного з ним терміну "отримання новозбудованих об?єктів", застосування якого передбачається в Законі України "Про питну воду і водопостачання". Зокрема не визначено, хто і від кого повинен отримати новозбудований об’єкт чи у разі капітального ремонту, про яке отримання йде мова, якщо під час ремонту чи переоснащення власник об?єкту не змінюється.

докладніше
08 вересня 2017, 10:17

Комітет розглянув звіт Рахункової палати України щодо аудиту ефективності використання Мінприроди у 2015-2016 рр. коштів держбюджету на державну заходів зі зменшення викидів парникових газів


 Рахунковою палатою відзначено, що Мінприроди виконало ряд робіт із зазначеної тематики, проте управлінські рішення ухвалювалися невчасно і в окремих випадках вони були недостатньо обґрунтованими, а тому результативність виконання рекомендацій Рахункової палати була низькою.

Зокрема це стосується технічного обслуговування Національного електронного реєстру антропогенний викидів та абсорбції парникових газів, репутаційних ризиків від повернення коштів японській стороні, обліку та використання державного майна, придбаного в рамках реалізації проектів та розроблення актів законодавства на виконання положень Угоди про асоціацію між Україною, з однієї сторони, та Європейським Союзом, Європейським співтовариством з атомної енергії і їхніми державами-членами, з іншої сторони.

докладніше
06 вересня 2017, 16:18

Комітет вважає за доцільне прийняти за основу проект Закону України № 6692 про внесення змін до деяких законів України щодо права на отримання пенсій окремим категоріям громадян


Автори законопроекту пропонують спростити процедури доведення права на виплату пенсій та її розміру шляхом скасування обов’язковості надання паперових документів щодо осіб, які мають право на пенсії та змушені були залишити або покинути своє місце проживання у результаті або з метою уникнення негативних наслідків збройного конфлікту, тимчасової окупації, повсюдних проявів насильства, порушень прав людини та надзвичайних ситуацій природного чи техногенного характеру;
- скасувати для зазначеної категорії осіб обмеження щодо можливості отримати не затребувану пенсію лише за три роки;
- закласти основи під особливий режим та порядок отримання пенсій для пенсіонерів, які залишились жити на територіях, на яких органи державної влади тимчасово не виконують своїх повноважень.

докладніше
06 вересня 2017, 14:37

Комітет рекомендував повернути на доопрацювання проект Закону України № 6582 про внесення змін до статті 38 Лісового кодексу України


 Законопроектом пропонується частину другу статті 38 «Розроблення та затвердження нормативно-правових актів з ведення лісового господарства» Лісового кодексу України доповнити положенням, відповідно до якого заходи з поліпшення санітарного стану лісів та санітарних вимог, зокрема Санітарні правила в лісах України, затверджуються нормативно-правовими актами Кабінету Міністрів України. 

докладніше
06 вересня 2017, 14:30

Комітет підтримує прийняття за основу проекту Закону № 6708 про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо негайного подолання кризової ситуації, що склалася у зв'язку із незаконним полюванням


 Комітет з питань екологічної політики, природокористування та ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи на засіданні 05 вересня 2017 року розглянув проект Закону про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо негайного подолання кризової ситуації, що склалася у зв'язку із незаконним полюванням (реєстр. № 6708), внесений народними депутатами України Давиденком В.М., Негоєм Ф.Ф. та іншими народними депутатами України, і рекомендував Комітету з питань законодавчого забезпечення правоохоронної діяльності внести на розгляд Верховної Ради України пропозицію про прийняття його за основу з урахуванням пропозицій Комітету.

Законопроектом пропонується, зокрема:
1) збільшити адміністративну і кримінальну відповідальність за порушення правил використання об’єктів тваринного світу;

докладніше
06 вересня 2017, 10:02

Комітет рекомендував підтримати законопроект № 6776 про внесення змін до Податкового кодексу України щодо перегляду ставок деяких податків за умови врахування висловлених зауважень


Під час обговорення зазначалося, що першочерговим завданням є повернення екологічному податку його цільового призначення. Комітет неодноразово наголошував на необхідності функціонування державного та місцевих фондів охорони навколишнього природного середовища як спеціальних фондів у складі державного та місцевих бюджетів і використання їхніх коштів виключно на природоохоронні заходи, а також внесенні відповідних змін до Бюджетного кодексу України.

докладніше