Головна > Текстові публікації

Повідомлення

Перейти до розділу
13 листопада 16:39
Порядок денний засідання Комітету 14.11.2017 докладніше
18 жовтня 11:18
20 жовтня о 15:00 - Круглий стіл на тему: «Впровадження Закону України «Про ратифікацію Протоколу про реєстри викидів та перенесення забруднювачів» (№ 980-УІІІ від 03.02.2016 р.) та про використання екологічного податку» Відповідно до рішення Комітету з питань екологічної політики, природокористування та ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи планується проведення круглого столу на тему "Впровадження Закону України "Про ратифікацію Протоколу про реєстри викидів та перенесення забруднювачів" (№ 980-VIII від 03.02.2016 р.) та про використання екологічного податку".
Круглий стіл відбудеться 20 жовтня 2017 р. з 15 години у конференц-залі № 2 по вул. Грушевського, 5, вхід з вул. Грушевського, 18/2, 9-й під'їзд.
докладніше
07 лютого 21:10
ГРАФІК РОБОТИ ВЕРХОВНОЇ РАДИ посилання...

Діяльність Комітету

Законопроектна робота у Комітеті

Текстові публікації

17 листопада 2017, 16:38

Комітет щиро вітає гідрометеорологів з Днем працівників гідрометеорологічної служби


Від імені Комітету з питань екологічної політики, природокористування та ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи вітаю гідрометеорологів  з професійним святом – Днем працівників гідрометеорологічної служби!

докладніше
16 листопада 2017, 10:54

Комітет розглянув результати аудиту Рахункової палати щодо ефективності використання субвенції держбюджету на соціально-економічну компенсацію ризику населення, яке проживає на території зони спостереження


За результатами розгляду Рахункова палата України встановила, що використання у 2015 та 2016 роках у межах затверджених обсягів коштів субвенції і здійснення більшості запланованих заходів дозволило вирішити низку проблемних питань щодо поліпшення стану спеціальної соціальної інфраструктури на відповідних територіях зон спостереження АЕС. Водночас на місцях у зонах спостереження АЕС залишаються невирішеними питання приведення у належний стан готовності для використання за призначенням низки захисних споруд цивільного захисту, придбання та накопичення достатньої кількості препаратів йодиду калію для населення, а також проведення робіт на інших об’єктах спеціальної соціальної інфраструктури (відповідні заклади охорони здоров’я, навчальні заклади, пункти збору населення тощо).
Прийняття  Закону України від 28.12.2014 № 79-VII "Про внесення змін до Бюджетного кодексу України щодо реформи міжбюджетних відносин" призвело до зарахування цільового збору на соціально-економічну компенсацію ризику населення до загального фонду державного бюджету. Таким чином цей збір втратив своє цільове призначення і не в повному обсязі надходить до місцевих бюджетів. 

докладніше
16 листопада 2017, 10:46

Комітет пропонує доопрацювати ЗП 2475а-3 «Про внутрішній водний транспорт»


Метою законопроекту визначено запровадження гармонізованої із європейської державної системи регулювання ринку послуг внутрішнього водного транспорту задля відродження внутрішнього водного транспорту України. Комітет підтримує заявлену у Пояснювальній записці до законопроекту мету та висловлює наступні зауваження до нього.
Так, законопроектом практично руйнується визначена природоохоронним законодавством система охорони та використання природних, передусім водних ресурсів.
Зокрема, передбачено проведення днопоглиблювальних робіт, зокрема і для підтримання габаритів суднового ходу (фарватеру) без визначених чинним законодавством  дозволів на проведення робіт на землях водного фонду. Це передбачено як новим законопроектом, так і змінами до Водного кодексу України. Ці положення не можуть бути підтримані, оскільки проведення будь-яких днопоглиблювальних робіт на землях водного фонду є екологічно небезпечним видом діяльності і має здійснюватись за єдиними вимогами. Метою документа дозвільного характеру на проведення робіт на землях водного фонду є визначення умов здійснення таких робіт у спосіб, який унеможливлює, запобігає та/або мінімізує несприятливі наслідки для навколишнього природного середовища у процесі здійснення такої діяльності, забезпечення дотримання вимог екологічної безпеки, вимог природоохоронного, водного та земельного законодавства.

докладніше
16 листопада 2017, 10:41

Комітет підтримує ЗП № 7213 про внесення змін до Податкового кодексу України (щодо рентної плати за спеціальне використання води)


Законопроектом пропонується скасувати зміни до Податкового кодексу України, внесені Законом України «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо покращення інвестиційного клімату в Україні» (№ 1797) в частині змін до статті 255 Податкового кодексу України «Рентна плата за спеціальне використання води», які набирають чинності з 1 січня 2018 року.
Згаданим вище Законом передбачається, що рентна плата за спеціальне водокористування буде стягуватися лише з первинних водокористувачів (зміни до пункту 255.1 статті 255). При цьому об’єктом оподаткування залишається (як і сьогодні) обсяг фактично використаної води всіма водокористувачами (і первинними, і вторинними) (зміни до пункту 255.3 статті 255).

докладніше
16 листопада 2017, 10:33

Комітет розглянув інформацію Рахункової палати щодо результатів аудиту використання коштів держбюджету на забезпечення діяльності сил цивільного захисту


За дорученням Голови Верховної Ради України А. Парубія Комітет розглянув інформацію Рахункової палати України щодо результатів аудиту ефективності використання коштів державного бюджету, виділених на забезпечення діяльності сил цивільного захисту.

докладніше
16 листопада 2017, 10:28

Комітет рекомендує прийняти за основу ЗП № 7233 про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо посилення відповідальності за порушення встановлених законодавством вимог пожежної безпеки


 Комітет рекомендує прийняти за основу проект Закону України про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо посилення відповідальності за порушення встановлених законодавством вимог пожежної безпеки, внесений народними депутатами України Мисиком В.Ю., Развадовським В.Й., Безбахом Я.Я., Карпунцовим В.В. та Барвіненком В.Д. (реєстр. № 7233 від 24.10.2017 року)

докладніше
15 листопада 2017, 15:57

Комітет розглянув результати аудиту Рахункової палати України стосовно ефективності використання коштів державного бюджету на заходи із оздоровлення та відпочинку дітей, які потребують особливої уваги та підтримки


За результатами аудиту Рахункова палата зробила висновок, що у 2017 році порівняно з попереднім роком видатки державного бюджету на забезпечення оздоровлення дітей, які потребують особливої уваги та підтримки, в дитячих оздоровчих таборах «Міжнародний дитячий центр «Артек» і «Український дитячий центр «Молода гвардія» та санаторно - курортне лікування дітей-інвалідів, інвалідність яких пов'язана із Чорнобильською катастрофою, збільшились з 94,7 до 158,9 млн грн (майже на 40 відсотків). Це дало можливість Міністерству соціальної політики України (далі - Мінсоцполітики) у 2017 році передбачити оздоровлення 21,4 тис. дітей, які потребують особливої уваги та підтримки, проти 15,5 тис. таких дітей, фактично оздоровлених у 2016 році. За І півріччя 2017 року послуги з оздоровлення надано 9,2 тис. дітей, які потребують особливої уваги та підтримки.

докладніше
13 листопада 2017, 16:39

Порядок денний засідання Комітету 14.11.2017

докладніше