Комітет відповідно до предметів відання розглянув проект Закону України № 4462 про внесення змін до деяких законодавчих актів України (щодо посилення відповідальності за незаконне видобування та введення в обіг бурштину та виробів з його використанням)

16 травня 2016, 08:44

Комітет відповідно до предметів відання розглянув проект Закону України про внесення змін до деяких законодавчих актів України (щодо посилення відповідальності за незаконне видобування та введення в обіг. бурштину та виробів з його використанням) (реєстр. № 4462 від 18.04.2016 р.), внесений народним депутатом України Заставним Р.Й.

Ідея посилення відповідальності за порушення встановлених правил використання надр, а також незаконне видобування корисних копалин загальнодержавного значення заслуговує на підтримку.

Проте зміст законопроекту не відповідає його назві, оскільки, крім питань бурштину також йдеться про відповідальність щодо порушення правил використання надр та незаконного видобування корисних копалин загальнодержавного значення, порушення порядку використання бурштину, дорогоцінного каміння, дорогоцінних металів та виробів з них, а також віднесення до платників збору на обов’язкове державне пенсійне страхування суб’єктів господарювання, які провадять торгівлю бурштином і виробами з нього, ювелірними та побутовими виробами з дорогоцінного каміння та дорогоцінних металів.

Слід зазначити, що на сьогодні більшість побутових виробів складаються з деталей, що містять дорогоцінні метали чи захисні покриття з них, проте інформація щодо застосування норм законопроекту до таких виробів відсутня.

Крім того, до законопроекту не надано фінансово-економічного обґрунтування запропонованих змін, що передбачено вимогами Регламенту Верховної Ради України у разі внесення законопроекту,  прийняття якого призведе до зміни показників бюджету. Наявність зазначеного обґрунтування є підставою для складення відповідних висновків щодо доцільності його прийняття.

З огляду на зазначене, Комітет вирішив рекомендувати Комітету з питань законодавчого забезпечення правоохоронної діяльності внести на розгляд Верховної Ради України пропозицію про повернення законопроекту суб'єктам права законодавчої ініціативи на доопрацювання.