Комітет з питань екологічної політики, природокористування та ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи рекомендує парламенту повернути на доопрацювання суб'єктам законодавчої ініціативи проект Закону України № 4028 про упаковку та відходи упаковки

22 квітня 2016, 22:51

Комітет з питань екологічної політики, природокористування та ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи рекомендує парламенту повернути на доопрацювання суб’єктам законодавчої ініціативи проект Закону України про упаковку та відходи упаковки (реєстр. № 4028), поданий народними депутатами України Бабак А.В., Недавою О.А., Маркевичем Я.В. та іншими.

Метою законопроекту є врегулювання правовідносин, пов’язаних із сферою поводження з упаковкою та її відходами, мінімізацією ризику її негативного впливу на здоров’я людей та охорону навколишнього природного середовища. Він,  зокрема, визначає сферу дії запропонованого закону, суб‘єктів відносин та принципи державної політики у даній сфері,  вимоги до упаковки, обов‘язки оператора системи поводження з відходами упаковки, норми утилізації відходів упаковки, склад та повноваження органів, що здійснюють державне регулювання, контроль та нагляд у даній сфері, а також встановлює відповідальність за правопорушення у сфері поводження з відходами упаковки тощо.

            Реалізація зазначеної мети сприятиме створенню цивілізованої системи поводження з відходами упаковки, яка враховує досвід країн Європейського Союзу та гармонізований з директивою Європарламенту та Ради Європи 94/62/ЕС "Про упаковку та відходи упаковки".

            Разом з тим, попри позитивну тенденцію, відображену у проекті щодо впровадження механізму розширеної відповідальності розширеної відповідальності виробника, що є основоположним принципом у сфері поводження з відходами, закріпленими у Директивах 2008/98 та 94/62, проект Закону потребує доопрацювання з метою:

§        забезпечення прозорості та дієвості вказаного механізму з максимальним урахуванням Директиви ЄС 94/62 "Про упаковку та відходи упаковки" та принципів правомірних очікувань та правової визначеності, згідно з якими норми актів законодавства мають бути чітко сформовані, вільними від суперечностей, а їх застосування до конкретних ситуацій;

§        забезпеченості комплексності та узгодженості правового регулювання цієї сфери, зокрема шляхом формування національної стратегії поводження з відходами.