РІШЕННЯ КОМІТЕТУ від 21.12.2011 №112/7 Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо звільнення від оподаткування операцій з високоактивними відходами (реєстр. № 9528)
Опубліковано 27 грудня 2011, о 11:22ВЕРХОВНА РАДА УКРАЇНИ
КОМІТЕТ З ПИТАНЬ ЕКОЛОГІЧНОЇ ПОЛІТИКИ, ПРИРОДОКОРИСТУВАННЯ ТА ЛІКВІДАЦІЇ НАСЛІДКІВ ЧОРНОБИЛЬСЬКОЇ КАТАСТРОФИ
Р І Ш Е Н Н Я
21 грудня 2011 року № 112/7
Про внесення змін до Податкового кодексу
України щодо звільнення від оподаткування
операцій з високоактивними відходами
Розглянувши проект Закону України про внесення зміни до Податкового кодексу України щодо звільнення від оподаткування операцій з товарами, роботами і послугами в рамках реалізації проектів міжнародної технічної допомоги з метою покращення умов поводження з відпрацьованими радіоактивними джерелами та високоактивними відходами в Україні, поданий Кабінетом Міністрів України (реєстр. № 9528), Комітет відмічає.
Законопроект спрямований на врегулювання питання звільнення від оподаткування податком на додану вартість товари та інші матеріальні цінності, що ввозяться на митну територію України і призначені для реалізації Меморандуму про взаєморозуміння між Міністерством України з питань надзвичайних ситуацій та у справах захисту населення від наслідків Чорнобильської катастрофи та Міністерством енергетики та кліматичних змін Сполученого Королівства Великої Британії та Північної Ірландії про співробітництво у сфері радіаційної безпеки, фізичного захисту й нерозповсюдження ядерних матеріалів, а також Угоди між Міністерством з питань надзвичайних ситуацій та у справах захисту населення від наслідків Чорнобильської катастрофи та Комісаріатом з атомної енергії Французької Республіки про технічну допомогу з метою покращення умов поводження з відпрацьованими радіоактивними джерелами та високоактивними відходами в Україні.
Враховуючи те, що згідно зі статтею 7 Меморандуму (який набрав чинності 31.08.2009 р.) Український Учасник має уживати всіх необхідних заходів відповідно до чинного законодавства для звільнення допомоги, яка надається в рамках конкретних проектів відповідно до цього Меморандуму, від сплати податків та зборів, а частина 3 цієї статті Меморандуму містить застереження, згідно з яким "стягнення податків або зборів уважатиметься вагомою причиною призупинення чи припинення дії будь-якого проекту з надання допомоги або незапочаткування проекту з надання допомоги" неврегульованість питання оподаткування проектів технічної допомоги в рамках зазначених Меморандуму та Угоди призводить до втрати значних обсягів допомоги і зниження спроможності України забезпечити режим нерозповсюдження та реагування на можливі терористичні прояви в ядерній сфері.
Реалізація законопроекту не впливатиме на дохідну частину бюджету, оскільки у разі не врегулювання цього питання допомога країн Великої сімки, а отже закупівля товарів та послуг за рахунок ресурсів міжнародної технічної допомоги і надалі не здійснюватиметься.
Разом з тим, Комітет відмічає, що прийняття даного законопроекту сприятиме:
зменшенню витрат бюджетних коштів на виконання міжнародних зобов'язань України щодо нерозповсюдження зброї та матеріалів масового знищення;
суттєвому зменшенню термінів виконання проектів та збільшення кількості укладених проектів;
створенню сприятливих умов для подальшого розвитку співробітництва у зазначеній сфері;
пришвидшенню авторитету України у Європейському Союзі.
У той же час, Комітет звертає увагу на невідповідність назви та тексту законопроекту порівняльній таблиці та пояснювальній записці.
Одночасно з названим вище законопроектом Кабінетом Міністрів України поданий інший законопроект (реєстр. № 9529, про внесення зміни до статті 19 Закону України "Про Єдиний митний тариф"), який стосується звільнення від сплати мита товарів, що ввозяться на митну територію України в рамках реалізації названої технічної допомоги.
На думку Комітету доцільно розглядати ці законопроекти як один законопроект.
Комітет вирішив:
1. За результатами розгляду в першому читанні проект Закону України про внесення зміни до Податкового кодексу України щодо звільнення від оподаткування операцій з товарами, роботами і послугами в рамках реалізації проектів міжнародної технічної допомоги з метою покращення умов поводження з відпрацьованими радіоактивними джерелами та високоактивними відходами в Україні може бути прийнятий за основу.
2. Висновок направити до Комітету з питань фінансів, банківської діяльності, податкової та митної політики.
3. Звернутися до Комітету з питань з питань фінансів, банківської діяльності, податкової та митної політики з проханням прискорити внесення зазначеного законопроекту на розгляд Верховної Ради України з урахуванням його значення для успішної реалізації проектів міжнародної технічної допомоги у зоні відчуження та на проммайданчику Чорнобильської АЕС.
Голова Комітету
А.І. Семинога