Рішення Комітету №13/5 щодо проекту Закону про внесення змін до Кримінального кодексу України (щодо кримінально-правової охорони земель водного фонду, № 2454)
27 квітня 2015, 13:06
ВЕРХОВНА РАДА УКРАЇНИ
КОМІТЕТ З ПИТАНЬ ЕКОЛОГІЧНОЇ ПОЛІТИКИ, ПРИРОДОКОРИСТУВАННЯ ТА ЛІКВІДАЦІЇ НАСЛІДКІВ ЧОРНОБИЛЬСЬКОЇ КАТАСТРОФИ
Рішення
22 квітня 2015 р. № 13/5
Про проект Закону України
про внесення змін до Кримінального кодексу України
(щодо кримінально-правової охорони земель водного фонду)
(реєстр. № 2454)
Комітет Верховної Ради України з питань екологічної політики, природокористування та ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи розглянув проект Закону про внесення змін до Кримінального кодексу України (щодо кримінально-правової охорони земель водного фонду) (реєстр. № 2454 від 23.03.2015 р.), поданий народними депутатами України А.Антонищаком, Д.Добродомовим, Т.Кутовим, О.Мусієм, М.Томенком, Б.Матківським і відзначає.
Метою і завданням проекту Закону є забезпечення можливості притягнення до кримінальної відповідальності за незаконні дії стосовно земель водного фонду, зокрема незаконне зняття ґрунтового шару земель водного фонду в істотному розмірі, незаконне штучне утворення земельної ділянки на землях водного фонду, незаконне виведення земельної ділянки зі складу земель водного фонду.
Завданням законопроекту є підвищення ефективності протидії екологічній злочинності в Україні.
Проект Закону України передбачає внесення змін до Кримінального кодексу України у вигляді удосконалення назви і змісту статті 2392 КК України та змісту частини 2 статті 1971 КК України.
Проблема дотримання законодавства у межах земель водного фонду набула надзвичайної актуальності по усій території України. Незважаючи на те, що землі водного фонду не можуть перебувати у приватній власності (згідно Водного кодексу України), а надаються лише в оренду і лише для визначених видів діяльності, відбувається повсюдне використання цих земель не за цільовим призначенням, руйнується ґрунтовий покрив та екологічна система узбереж, повсюдно порушується визначений законами режим господарської діяльності у їх межах. В результаті зростає негативний антропогенний вплив, особливо небезпечний у випадках її самовільного зайняття, нецільового використання, руйнування або нераціонального зняття поверхневого (ґрунтового) шару, а також інше негативне втручання в структуру земель водного фонду.
Комітет підтримує необхідність посилення кримінальної відповідальності прийняття цього законопроекту.
Комітет в и р і ш и в:
1. Рекомендувати Комітету з питань законодавчого забезпечення правоохоронної діяльності внести проект Закону про внесення змін до Кримінального кодексу України (щодо кримінально-правової охорони земель водного фонду) (реєстр. № 2454) на розгляд Верховної Ради України для прийняття за основу.
2. Рішення направити Комітету з питань законодавчого забезпечення правоохоронної діяльності.
Голова Комітету
М.В.Томенко