На засіданні Комітет розглянув проекти Законів про спеціальний режим інвестиційної діяльності на території пріоритетного розвитку в Чернігівській області ( № 3293 ) і про спеціальний режим інвестиційної діяльності на території пріоритетного розвитку в Житомирській області ( № 3294 )

30 листопада 2015, 17:15

На засіданні Комітет розглянув проекти Законів про спеціальний режим інвестиційної діяльності на території пріоритетного розвитку в Чернігівській області (реєстр. № 3293 від 09.10.2015 р.) і про спеціальний режим інвестиційної діяльності на території пріоритетного розвитку в Житомирській області (реєстр. № 3294 від 09.10.2015 р.)

 

Комітет з питань екологічної політики, природокористування та ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи 25 листопада 2015 року на своєму засіданні розглянув відповідно до предметів відання проекти Законів про спеціальний режим інвестиційної діяльності на території пріоритетного розвитку в Чернігівській області (реєстр. № 3293 від 09.10.2015 р.) і про спеціальний режим інвестиційної діяльності на території пріоритетного розвитку в Житомирській області (реєстр. № 3294 від 09.10.2015 р.), внесені народним депутатом України Мураєвим Є.В., і відзначає.

Законопроектами передбачається запровадити спеціальний режим інвестиційної діяльності на території пріоритетного розвитку в Чернігівській і Житомирській областях на строк 20 років, що включає надання пільг із сплати ввізного мита, податку на додану вартість, податку на прибуток підприємств та плати за землю при реалізації інвестиційних проектів.

Запропоновані законопроектами галузі народного господарства, щодо яких визначена мінімальна вартість інвестиційних проектів для отримання пільгових режимів, не відображають сутність запропонованої законопроектами мети спеціального режиму території пріоритетного розвитку, що включає ефективне використання природних ресурсів, відновлення радіаційно забруднених земель.

Встановлення податкових пільг не відповідає засадам, визначеним Податковим кодексом України, згідно з яким такі пільги встановлюються виключно цим Кодексом, а застосування податкових пільг здійснюється з наступного бюджетного року.

Крім того, до законопроектів відсутнє техніко-економічне обґрунтування, зокрема, щодо критеріїв визначення регіонів для встановлення спеціального режиму інвестиційної діяльності (території пріоритетного розвитку), а також щодо ефективності його запровадження з урахуванням досвіду подібних режимів, що діяли в Україні до 2005 року.

За результатами розгляду Комітет вирішив рекомендувати Комітету з питань промислової політики та підприємництва внести на розгляд Верховної Ради України пропозицію про повернення на доопрацювання суб‘єкту права законодавчої ініціативи зазначених законопроектів.