Привітання Голови Комітету Диріва А.Б. учасникам Міжнародної конференції "Низьковуглецева електроенергетика: тренди, проблеми та перспективи"
13 червня 2017, 13:06
Шановні учасники конференції, гості та запрошені!
Щиро вітаю Вас з початком роботи Міжнародної конференції "Низьковуглецева електроенергетика: тренди, проблеми та перспективи".
Тема сьогоднішньої конференції тісно пов‘язана із антропогенними змінами клімату та довкілля і їх впливом на розвиток людства, що є однією з найважливіших глобальних проблем ХХІ сторіччя.
Потенціал низьковуглецевого напрямку розвитку нашої економіки і енергетики зокрема достатній для суттєвого зменшення залежності від імпортованих енергоносіїв, за рахунок збільшення в енергетичному балансі екологічно чистої енергії вітру, сонця, навколишнього середовища, гідроенергії, геотермальної енергії, а також енергії з біопалива (біомаси і біогазу), промислових, сільськогосподарських та комунальних відходів.
У грудні 2015 р. в Парижі під час ХХІ конференції країн-учасниць Рамкової конвенції ООН про зміну клімату атомну енергетику було також визнано низьковуглецевою технологію виробництва електроенергії. На атомну електроенергетику припадає більше половини енергогенерації в національній енергосистемі.
До проблемних питань атомної електроенергетики, які потребують сьогодні нашої уваги, можна віднести питання її безпечності для довкілля на всіх етапах експлуатації та при будь-яких зовнішніх впливах, збільшення коефіцієнту використання потужності атомних енергоблоків і підвищення безпеки їх функціонування, поводження з відпрацьованим ядерним паливом та радіоактивними відходами, розвитку урановидобувної галузі, акумулювання електроенергії для її використання у час піків енергоспоживання. Зазначені напрямки потребують значних фінансових ресурсів, модернізації галузі і впровадження заходів з безпеки виробництва і проведення значного обсягу науково-дослідних і дослідно-конструкторських робіт.
Хотів би підкреслити тісний зв‘язок у межах електроенергетики виробництва електроенергії з її ощадливим та економним використанням, вжиттям заходів щодо зменшення її витрат і втрат, використання раціональних і "розумних" електромереж, застосуванням енергозберігаючих та енергоефективних технологій, (когенерації, використання скидного потенціалу) зменшенням витрат традиційних видів палива на виробництво кожного кіловату електроенергії, розробленням енергоефективних будівель і високоефективного комунального господарства тощо.
Наша сьогоднішня зустріч є чудовою нагодою обмінятися досвідом стосовно прогнозів розвитку низьковуглецевої екологічно безпечної електроенергетики, яка має стати міцною цеглиною у фундаменті сталого розвитку нашої країни.
Бажаю плідної праці на благо українського народу і нашої держави!