09 липня 2020 р. у місті Олевськ Житомирської області відбулося спільне виїзне засідання Робочої групи щодо причин виникнення лісових пожеж та запобіганню їх у майбутньому
10 липня 2020, 16:31
Вчора, 09 липня 2020 року, в місті Олевськ Житомирської області відбулося спільне виїзне засідання Робочої групи щодо причин виникнення лісових пожеж та запобіганню їх у майбутньому Комітету з питань екологічної політики та природокористування та Комітету з питань правоохоронної діяльності. Очолили засідання голови Комітетів Олег Бондаренко та Денис Монастирський за участі Міністра захисту довкілля та природних ресурсів України Романа Абрамовського. До засідання Робочої групи долучилися керівники Житомирської ОДА, Державного лісового агентства та представники Національної поліції, Державної служби України з надзвичайних ситуацій, Державної екологічної інспекції України, а також працівники лісової галузі, експерти та науковці. Метою чергового засідання було напрацювання рішень щодо запобігання лісовим пожежам на майбутнє шляхом законодавчого усунення підстав для їх виникнення.
Робочу зустріч розпочали із огляду територій, де в квітні цього року відбулися масштабні лісові пожежі, зокрема мова йде про Овруцький та Народницький райони. Голова Комітету з питань екологічної політики зазначив, що на власні очі вдалося оцінити наслідки лісових пожеж, а також побачити нераціональне ведення лісової політики, а саме проблему всихання лісів, особливості проведення санітарних рубок та зазначив, що головні причини даного лиха, це насамперед людська недбалість та різка зміна клімату.
Під час робочої поїздки Міністром захисту довкілля та природних ресурсів Р.Абрамовським було передано протипожежну техніку трьом лісгоспам загальною вартістю 10,7 млн грн, кошти на закупівлю якої були виділені Урядом у квітні цього року, а саме: ДП «Народицьке СЛГ», ДП «Білокоровицьке ЛГ», ДП «Лугинське ЛГ».
У ході засідання було заслухано доповіді лісових господарств, зокрема, лісівниками підіймалося питання про особливості проходження процедури оцінки впливу на довкілля під час прибирання пошкодженого пожежами лісу, а також про необхідність зміни порядку лісовпорядкування під час сезону тиші для запобігання всихання значних масивів хвойного лісу, пошкодженого жуком-короїдом. В свою чергу експерти та науковці надали своє бачення розвитку лісової галузі в Україні.
За результатами виїзного засідання Робочої групи, Комітет з питань екологічної політики та природокористування отримає рекомендації та разом з Міністерством захисту довкілля та природних ресурсів України проведе консультації з фахівцями та експертами, за результатами яких буде розроблено проєкт Державної стратегії управління лісами до 2035 року, який буде включати головні пріоритети розвитку лісового господарства, лісокористування, лісовідтворення, шляхи фінансування заходів із лісовпорядкування, охорони лісів, запобігання та ліквідації наслідків лісових пожеж. Складовою цієї стратегії буде розробка та впровадження Національної системи захисту природних ландшафтів від пожеж.
Також наразі Комітет з питань екологічної політики та природокористування працює над законопроектом № 3526 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо посилення захисту лісів, запобігання пожежам на землях лісового та водного фонду, торфовищах та на землях інших категорій», метою якого є підвищення ефективності управління та контролю у цій сфері, посилення адміністративної відповідальності за порушення правил пожежної безпеки в лісах, сільськогосподарських угіддях та інших природних екосистемах.