Цілодобова допомога Європейської комісії Україні

Комітет
24 березня 2022, 10:47

Європейська комісія цілодобово працює, щоб надати Україні термінову допомогу. Сюди входить як гуманітарна допомога, так і допомога в захисті цивільного населення.

Єврокомісія тісно співпрацює з країнами, які мають з Україною спільний кордон, допомагаючи їм захищати людей, які тікають від війни.

Президент Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн оголосила про пакет екстреної допомоги в розмірі 500 млн євро для подолання гуманітарних наслідків кризи.

У рамках цього пакету 93 млн євро виділяються на програми гуманітарної допомоги на підтримку цивільних осіб, які постраждали внаслідок війни в Україні. Із цих грошей 85 млн євро піде, відповідно, України, а 8 млн євро буде виділено Молдові для надання допомоги людям, змушеним виїхати з України. Ця гуманітарна допомога від ЄС передбачає забезпечення продуктами харчування, водою, медичними послугами, притулком та допомогою в забезпеченні інших базових потреб.

Через Механізм захисту цивільного населення ЄС Україні спрямовується гуманітарна допомога, в тому числі пропозиції від 29 країн — 27 країн-членів ЄС, Норвегії та Туреччини. Зокрема Україні запропонували аптечки першої допомоги, захисний одяг, дезінфікуючі засоби, а також намети, протипожежне обладнання, електрогенератори та водяні насоси.

Молдова також активувала Механізм захисту цивільного населення ЄС для допомоги жителям України, які прибули до цієї країни. Уже 15 країн-членів ЄС запропонували Молдові різноманітну допомогу, в тому числі намети, гігієнічні набори й електрогенератори. Єврокомісія також спрямовує допомогу в рамках цивільного захисту Польщі, Словаччини та Чехії, щоб ці країни могли допомагати українським біженцям. Польща вже отримує допомогу через Механізм від Франції, Данії, Німеччини,Австрії та Бельгії, зокрема їй надається обладнання для прихистків і медикаменти.

Оскільки потреби зростають у геометричній прогресії, подальша допомога Україні буде надаватись через медичні склади rescEU, розташовані в Німеччині, Угорщині та Нідерландах. У пакет допомоги rescEU загальною вартістю 10 млн євро входять вентилятори, інфузійні помпи, монітори пацієнтів, маски і халати, ультразвукове обладнання та кисневі концентратори.

Крім того, Єврокомісія створила логістичні центри захисту цивільного населення в Польщі та Румунії, і наразі організовує їх у Словаччині, щоб якомога швидше надавати необхідну допомогу Україні. Ці центри акумулюватимуть і розподілятимуть допомогу, яка надається в рамках Механізму захисту цивільного населення ЄС. ЄС продовжує допомагати сусіднім країнам, які вже прийняли понад 3 млн переміщених осіб з України.