Верховна Рада України прийняла у першому читанні законопроект про внесення змін до деяких законів України щодо вдосконалення системи екстреної допомоги населенню за єдиним телефонним номером 112
15 серпня 2022, 18:18
15 серпня 2022 року Верховна Рада України більшістю у 290 голосів народних депутатів України прийняла у першому читанні законопроект про внесення змін до деяких законів України щодо вдосконалення системи екстреної допомоги населенню за єдиним телефонним номером 112 (реєстр. № 7581).
Метою забезпечення населення екстреною якісною та своєчасною допомогою, створення умов для забезпечення доступу до єдиного телефонного номера 112 усім особам, що перебувають на території України, у тому числі особам з інвалідністю та особам, що не володіють державною мовою.
Законопроект спрямований на актуалізацію правових та організаційних засад функціонування системи екстреної допомоги населенню за єдиним телефонним номером 112, у тому числі щодо доступу до екстрених служб, захисту інформації про кінцевого користувача та про надані електронні комунікаційні послуги, а також забезпечення оброблення екстрених комунікацій оперативно-диспетчерськими службами, які приймають екстрені комунікації за номерами 101, 102, 103, 104, зокрема в умовах дії воєнного стану.
Проект Закону за предметом правового регулювання належить до сфер, правовідносини в яких регулюються правом ЄС, а саме Директивою Європейського Парламенту і Ради (ЄС) 2018/1972 від 11 грудня 2018 року про запровадження Європейського кодексу електронних комунікацій. Сфера правового регулювання – електронні комунікаційні мережі, електронні комунікаційні послуги, пов’язані засоби та пов’язані послуги, а також деякі аспекти термінального обладнання (доступ до служб екстреної допомоги через єдиний європейський номер екстреної допомоги 112).
Верховна Рада України доручила Комітету Верховної Ради України з питань екологічної політики та природокористування доопрацювати зазначений законопроект з урахуванням зауважень і пропозицій суб’єктів права законодавчої ініціативи, скоротивши строк подання таких поправок і пропозицій наполовину, та внести його на розгляд Верховної Ради України у другому читанні.
Відповідно до Регламенту Верховної Ради України період збору поправок і пропозицій суб’єктів права законодавчої ініціативи з 16 до 22 серпня 2022 року.