Комітет рекомендує Верховній Раді України прийняти за основу законопроект про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо вдосконалення державного нагляду (контролю) у сфері техногенної та пожежної безпеки (реєстр. № 6203)

Комітет
10 січня 2023, 14:27

Комітет з питань екологічної політики та природокористування рекомендує Верховній Раді України за результатами розгляду в першому читанні прийняти за основу законопроект про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо вдосконалення державного нагляду (контролю) у сфері техногенної та пожежної безпеки (реєстр. № 6203), внесений Кабінетом Міністрів України.

Метою законопроекту визначено вирішення проблемних питань, пов’язаних із охороною життя та здоров’я людей, майна і навколишнього природнього середовища від пожеж та запобігання їх виникненню.

Законопроектом передбачається внести зміни до Кодексу цивільного захисту України, законів України «Про технічні регламенти та оцінку відповідності» та «Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності», «Про особливості здійснення державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності щодо фізичних осіб – підприємців та юридичних осіб, які застосовують спрощену систему оподаткування, обліку та звітності».

Законопроектом пропонується уточнити термінологію, визначити механізми здійснення заходів державного нагляду (контролю), обов’язки підприємців щодо забезпечення належного рівня пожежної безпеки, забезпечити принцип рівності господарюючих суб’єктів різних форм власності стосовно проведення їх перевірок.