1 березня 2023 р. відбулося засідання Комітету з питань екологічної політики та природокористування
01 березня 2023, 17:33
1 березня 2023 р. у форматі відеоконференції відбулося засідання Комітету з питань екологічної політики та природокористування.
На виконання пункту 2 Постанови Верховної Ради України від 12.01.2023 № 2875-ІХ Комітет розглянув підготовлений до розгляду у другому читанні проект Закону України про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо вдосконалення державного нагляду (контролю) у сфері техногенної та пожежної безпеки (реєстр. № 6203), з урахуванням пропозицій і зауважень суб’єктів права законодавчої ініціативи. До законопроекту надійшло 314 поправок і пропозицій суб’єктів права законодавчої ініціативи. Із поданих 314 поправок і пропозицій пропонується: врахувати – 123; врахувати редакційно – 16; врахувати частково – 42; відхилити – 133. За результатами розгляду Комітет схвалив порівняльну таблицю для розгляду законопроекту у другому читанні та рекомендував Верховній Раді України прийняти законопроект у другому читанні та в цілому як Закон.
Комітет розглянув проект Закону про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо ліцензування діяльності з буріння та використання свердловин для добування підземних вод (реєстр. № 9020 від 16.02.2023), поданий народним депутатом України Єфімовим М.В. та іншими народними депутатами України, а також проект Закону про внесення змін до Кодексу України про адміністративні правопорушення щодо встановлення відповідальності за незаконну діяльність з буріння та використання свердловин для добування підземних вод (реєстр. № 9021 від 16.02.2023), поданий народним депутатом України Єфімовим М.В. та іншими народними депутатами України. За результатами розгляду Комітет прийняв рішення щодо їх прийняття за основу з урахуванням зауважень Комітету.
Комітет розглянув проект Закону про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо безпечного перевезення тварин в транспортних засобах (реєстр. № 9016 від 14.02.2023), поданий народними депутатами України Юрченком О.М. та Славицькою А.К., та рекомендував його відхилити.
На засіданні відповідно до пункту першого частини першої статті 14 Закону України «Про комітети Верховної Ради України» було заслухано звіт Голови Держлісагентства Болоховця Ю.В. за підсумками роботи у 2022 році, керівництва Міністерства захисту довкілля та природних ресурсів України та керівника Державного спеціалізованого господарського підприємства «Ліси України» Лицура І.М. щодо проблемних питань у лісовій галузі та аналізу практики застосування законодавчих актів у цій сфері.
Міністр захисту довкілля та природних ресурсів України Стрілець Р.О. доповів стосовно прийняття нормативно правових актів, необхідних для реалізації законів, прийнятих Верховною Радою України VІІІ - IX скликання, з питань охорони, збереження, використання та відтворення лісів.
Голова Держлісагентства надав інформацію за такими напрямками: вплив війни на ліси та лісове господарство України, реформування лісової галузі, охорона, захист і відтворення лісів, використання лісових ресурсів, діджиталізація в лісовому господарстві, стратегічні завдання і перспективи на 2023 рік та інших питань.
Крім цього були обговорені питання, зокрема щодо: збереження біологічного різноманіття в лісах та розвиток природо-заповідного фонду; реалізації заборони використання інвазійних видів дерев при створенні лісів; доступу до інформації про ліси України; кадрової роботи; виконання Указу Президента України від 29.09.2022 № 675 «Про рішення Ради національної безпеки і оборони України від 29 вересня 2022 року «Про охорону, захист, використання та відтворення лісів України в особливий період»; проведення оцінки впливу на довкілля у лісогосподарській галузі; законопроекту про особливості управління об'єктами державної власності в лісовій галузі та порядок утворення та діяльності спеціалізованого державного лісогосподарського акціонерного товариства «Ліси України», оприлюдненого на офіційному веб-сайті Держлісагентства.
За результатами обговорення Комітет вирішив Звіт Голови Держлісагентства Болоховця Ю.В., керівництва Міндовкілля та керівника ДП «Ліси України» Лицура І.М. взяти до відома та напрацювати рекомендації Комітету за наслідками розгляду зазначеного питання.
Також народний депутат України Овчинникова Ю.Ю. поінформувала про відновлення діяльності робочої групи по удосконаленню системи екологічної освіти в Україні і запросила до участі у її роботі.