7 вересня відзначається Міжнародний день чистого повітря для блакитного неба

Комітет
07 вересня 2023, 12:06

7 вересня відзначається Міжнародний день чистого повітря для блакитного неба (International Day of Clean Air for blue skies).

         Ця дата встановлена резолюцією Генеральної Асамблеї ООН 19 грудня 2019 року і покликана привернути увагу всіх країн світу на проблему забруднення повітря. Цей день має служити закликом до дії, щоб об'єднати зусилля громадськості і заявити про право кожної людини на чисте повітря.

Забруднення довкілля є глобальною проблемою сучасності. Зокрема, діяльність людини та світовий прогрес завжди мали значний вплив на порушення екологічного балансу, крім вичерпання природних ресурсів, діяльність людини супроводжувалася забрудненням різних сфер довкілля – води, повітря, ґрунтів. Як наслідок всі види забруднення мають серйозний вплив на зміну клімату на планеті вцілому.

Крім того, за даними Всесвітньої організації з охорони здоров'я (WHO Report, 2021) забруднення атмосферного повітря є причиною загострення багатьох респіраторних захворювань, кардіологічних та інших хвороб, від яких щороку помирають мільйони людей.

Варто зауважити, що 9 липня 2022 року Верховною Радою України прийнято Закон України "Про внесення змін до деяких законів України щодо удосконалення механізму регулювання викидів забруднюючих речовин в атмосферне повітря" № 2393-ІХ, яким внесено зміни до Закону України "Про охорону атмосферного повітря" та Закону України "Про дозвільну систему у сфері господарської діяльності", що неодмінно буде сприяти зростанню кількості моніторингових досліджень та покращенню стану атмосферного повітря на усій території нашої країни.

Міжнародний день чистого повітря для блакитного неба закликає всіх – від урядів і корпорацій до спільнот та окремих громадян – об’єднатися заради чистого повітря. Працюючи разом, незважаючи на кордони, ми можемо зменшити забруднення повітря, знайшовши дієві заходи та рішення щодо якості повітря, з метою забезпечення чистого та здорового повітря для всіх!