18 вересня 2023 р. відбулося засідання Комітету з питань екологічної політики та природокористування

Комітет
18 вересня 2023, 16:57

18 вересня 2023 року у форматі відеоконференції відбулося засідання Комітету з питань екологічної політики та природокористування. У засіданні, зокрема, взяли участь народні депутати України, працівники секретаріату, представники Міндовкілля, Мінекономіки, Держпродспоживслужби, Держлісагентства, місцевих органів виконавчої влади.

На своєму засідання Комітет розглянув проект Закону про лісові репродуктивні ресурси (реєстр. № 9116 від 17.03.2023), внесений народним депутатом України Бондаренком О.В. та іншими народними депутатами України, та прийняв рішення рекомендувати Верховній Раді України за результатами розгляду у першому читанні прийняти його за основу.

Комітет розглянув проект Закону про ратифікацію Угоди між Україною, з однієї сторони, та Європейським Союзом, з іншої сторони, щодо участі України в Механізмі цивільного захисту Союзу (реєстр. № 0226 від 04.09.2023), внесений Президентом України Зеленським В.О. За результатами розгляду Комітет вирішив рекомендувати головному Комітету законопроект за результатами розгляду в першому читанні  прийняти за основу та в цілому.

Розгляд законопроекту про внесення зміни до статті 2 Закону України «Про металобрухт» (реєстр. № 9484 від 12.07.2023), внесеного Кабінетом Міністром України, перенесено на одне із наступних засідань Комітету.

Комітетом розглянуто проект Закону про внесення змін до Податкового кодексу України щодо встановлення ставки нуль гривень екологічного податку за викиди двоокису вуглецю для установок, якими здійснюються такі викиди в результаті спалювання біопалива (реєстр. № 9596 від 09.08.2023), внесений Кабінетом Міністром України, та прийнято рішення рекомендувати Комітету з питань фінансів, податкової та митної політики врахувати зауваження Комітету щодо встановлення такої ставки екологічного податку для установок, які відповідають найкращим доступним технологіям.

Комітет, розглянувши законопроект про внесення змін до Закону України «Про альтернативні види палива» щодо створення реєстру установок, що використовують біопаливо як єдиний вид палива (реєстр. № 9597 від 09.08.2023), внесений Кабінетом Міністром України, прийняв рішення розглянути даний проект Закону після отримання відповідного висновку Європейської Комісії, оскільки згідно з висновком Комітету з питань інтеграції України до Європейського Союзу, відповідно до пункту 5 Додатку ХХVII-A Угоди про асоціацію Україна зобов’язана провести консультації з Європейською Комісією з метою оцінки сумісності законопроекту з відповідними положеннями права ЄС.

Також на засіданні Комітету заслухано інформацію т.в.о. Голови Держпродспоживслужби Шевченко О.П. та Першого заступника голови Херсонської облдержадміністрації Бутрія Д.С. щодо виконання Державною службою України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів підпункту 2.8 пункту 2 Рекомендацій Комітету з питань екологічної політики та природокористування з питання «Щодо подолання негативного впливу на довкілля та системи життєзабезпечення населення внаслідок руйнування Каховської ГЕС». Поінформовано про вжиті заходи з утилізації (у разі виявлення) загиблих тварин, у тому числі риби (спалення, захоронення, знезараження території загибелі тварин та диспансеризація). За результатами розгляду Комітет вирішив інформацію взяти до відома, продовжити контроль за виконанням Рекомендацій Комітету та розглянути можливість опрацювання питання про вжиття заходів щодо запобігання виникненню спалахів інфекційних хвороб тварин в зоні надзвичайної ситуації, здійснення утилізації, у тому числі спалювання, трупів тварин з використанням новітніх технологій разом з Комітетом Верховної Ради України з питань аграрної та земельної політики.