28-29 вересня 2023 року відбулась 4-та Міжнародна конференція з посилення природоохоронної діяльності в Європі, в якій взяла участь Заступник голови Комітету з питань екологічної політики та природокористування Криворучкіна О.В.

Комітет
02 жовтня 2023, 17:35

 

28-29 вересня 2023 року відбулась спільна 4-та очна Міжнародна конференція з посилення природоохоронної діяльності в Європі, яка зібрала природоохоронні органи країн-членів Європейського Союзу, країн, що вступають до ЄС, країн ЄЕП та ЄАВТ, а також потенційних кандидатів на вступ до Європейського Союзу.

Організаторами конференції, Мережею Європейського Союзу з імплементації та правозастосування екологічного права (IMPEL Network), Мережею екологічних прокурорів ЄС (ENPE), Мережею ЄС по розслідуванню екологічних злочинів (EnviCrimeNet) та Об’єднанням суддів ЄС за довкілля (EnviCrimeNet), цього року було запрошено і українську делегацію та в межах заходу проведено окрему дискусійну панель присвячену питанню захисту довкілля у період збройної агресії рф проти України. 

Захід об'єднав понад 400 учасників. Метою конференції було обговорення спільних зусиль у боротьбі з екологічною злочинністю.

В заході взяли участь народна депутатка України, Заступник голови Комітету Верховної Ради України з питань екологічної політики та природокористування Криворучкіна О.В., т.в.о. Голови Державної екологічної інспекції України Зубович І.О, національний Координатор IMPEL Network Мороз А.О., радник Генерального прокурора України Попов М.М. і керівник Спеціалізованої екологічної прокуратури Офісу Генпрокурора Індиченко Б.Б.

Представники від України поділились унікальним досвідом діяльності Комітету Верховної Ради України з питань екологічної політики та природокористування, результатами діяльності Державної екологічної інспекції України як природоохоронного органу та діяльності Спеціалізованої екологічної прокуратури Офісу Генерального прокурора України в умовах воєнного стану. Війна не тільки глобально вплинула на стан довкілля України, а й спричинила необхідність формування принципово нових механізмів реагування на злочинні дії російських окупаційних військ.



Разом із тим були озвучені практичні проблеми реформування українського екологічного законодавства, розв’язання яких є першочерговими на шляху України до вступу в ЄС.

У цей важкий для усієї країни час міжнародні партнери висловили  слова підтримки та солідарності з українським народом на шляху до перемоги та євроінтеграції.