25 березня відбулося засідання Комітету з питань екологічної політики та природокористування
25 березня 2024, 17:07
25 березня 2024 року у форматі відеоконференції відбулося засідання Комітету з питань екологічної політики та природокористування. У засіданні, зокрема, взяли участь народні депутати України – члени Комітету, працівники секретаріату Комітету, керівники та представники Міндовкілля, Держводагентства, ДСНС, Держгеонадр, Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини, Секретаріату Кабінету Міністрів України, обласних та Київської міської військових адміністрацій, підприємств та громадських організацій.
Для продовження системної роботи з імплементації положень Закону України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо вдосконалення законодавства про видобуток бурштину та інших корисних копалин" № 402-IX від 19.12.2019 та Закону України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо удосконалення законодавства у сфері користування надрами" № 2805-IX від 01.12.2022 та реалізації реформ у сфері користування надрами Комітет прийняв ряд рекомендацій Кабінету Міністрів України, Міндовкілля, Держгеонадрам і Держлісагентству щодо прискорення зазначеної роботи і внесення відповідних законодавчих пропозицій.
За результатами розгляду законопроекту про внесення змін до Закону України «Про природно-заповідний фонд України» щодо забезпечення збереження територій та об’єктів природно-заповідного фонду (реєстр. № 11024 від 19.02.2024), внесеного Кабінетом Міністрів України, Комітет вирішив включити його до порядку денного одинадцятої сесії Верховної Ради України дев’ятого скликання, за результатами розгляду у першому читанні прийняти за основу з урахуванням пропозицій Комітету відповідно до частини першої статті 116 Регламенту Верховної Ради України.
За результатами розгляду законопроекту про денонсацію Угоди між Урядом України та Урядом Російської Федерації про співробітництво в галузі попередження промислових аварій, катастроф, стихійних лих та ліквідації їхніх наслідків (реєстр. № 0253 від 04.03.2024), внесеного Кабінетом Міністрів України, Комітет прийняв рішення рекомендувати Комітету з питань зовнішньої політики та міжпарламентського співробітництва внести пропозицію Верховній Раді України прийняти проект Закону за основу та в цілому.
За результатами розгляду законопроекту про вихід з Угоди про поставки товарів для забезпечення національних гідрометеорологічних служб держав – учасниць Співдружності Незалежних Держав (реєстр. № 0255 від 11.03.2024), внесеного Кабінетом Міністрів України, Комітет прийняв рішення рекомендувати Комітету з питань зовнішньої політики та міжпарламентського співробітництва внести пропозицію Верховній Раді України прийняти проект Закону за основу та в цілому.
Заслухавши інформацію Міндовкілля, Держводагенства та ДСНС щодо проходження водопілля у 2024 році Комітет прийняв рішення взяти її до відома та направити пропозиції щодо встановлення оптимальних режимів роботи водосховищ комплексного призначення та водогосподарських систем в основних басейнах річок, дотримання встановлених Держводагентством режимів роботи та правил експлуатації водосховищ, забезпечення моніторингу вод у місцях питних водозаборів та інформування органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування до центральних органів виконавчої влади, суб'єктів державного моніторингу та до обласних військових адміністрацій. Крім того, прийнято рішення звернутися до обласних військових адміністрацій щодо прискорення надання інформації стосовно проходження водопілля до Українського гідрометеорологічного центру ДСНС.
Комітетом також розглянуто та схвалено рекомендації за результатами виїзного засідання Комітету 26 лютого 2024 р. до м. Львова на тему: «Про стан функціонування підрозділів місцевої та добровільної пожежної охорони», зокрема щодо сприяння їх створенню.
Комітет погодився з пропозицією народного депутата України Мандзія С.В. щодо зміни назви підкомітету з питань цивільного захисту населення, попередження та ліквідації наслідків надзвичайних ситуацій техногенного або природного характеру та подолання негативного впливу на довкілля, завданого збройним конфліктом на території Донецької та Луганської областей, а саме -підкомітет з питань цивільного захисту населення та територій.