Відбулася нарада щодо обговорення змін до Державних санітарних правил планування та забудови населених пунктів
09 травня 2024, 18:08
08 травня 2024 року під головуванням Бондаренка О.В., Голови Комітету з питань екологічної політики та природокористування відбулася робоча нарада з вирішення питань щодо встановлення та зміни розмірів санітарно-захисних зон для об’єктів, які є джерелами викидів забруднюючих речовин.
Нарада відбулася за ініціативи Державної служби України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів та за участі представників Міністерства охорони здоров’я України, Міністерства захисту довкілля та природних ресурсів України, Державної екологічної інспекції України, а також ПАТ «Укрнафта».
Заступник Міністра охорони здоров’я – головний державний санітарний лікар України Кузін І.В. презентував учасникам підготовлений текст проекту наказу Міністерства охорони здоров’я України, який спрямований на приведення Державних санітарних правил планування та забудови населених пунктів у відповідність до прийнятого 06.09.2022 Закону України «Про систему громадського здоров’я».
Зокрема, на сьогодні існує проблематика практичного застосування вимог діючого законодавства щодо визначення розмірів санітарно-захисних зон, при здійсненні господарської діяльності.
Учасниками наради обговорено питання процедури визначення розмірів санітарно-захисних зон (в тому числі й необхідність їх відображення в картографічних матеріалах державного земельного кадастру) для нових видів виробництв, підприємств та інших виробничих об’єктів з новими технологіями, з метою недопущення впливу викидів забруднюючих речовин на здоров’я людей та довкілля, внаслідок діяльності суб’єктів господарювання.
За результатами проведеної наради вирішено врахувати результати обговорення, а учасникам наради доручено спільно вжити заходів щодо: розроблення нового механізму встановлення та зміни санітарно-захисних зон; визначення процедури внесення інформації про санітарно-захисні зони до картографічних матеріалів державного земельного кадастру; посилення взаємодії між Держекоінспекцією та Держпродспоживслужбою при здійсненні заходів державного нагляду (контролю); припинення дублювання функцій між цими державними органами після прийняття Закону України «Про державний екологічний контроль»; дотримання вимог щодо безпеки здоров’я людей та довкілля, при видобуванні нафтопродуктів суб’єктами господарювання.