Комітет з питань екологічної політики та природокористування рекомендує Верховній Раді України прийняти за основу законопроект про основні засади державної кліматичної політики (реєстр. № 11310).

Комітет
15 липня 2024, 11:41

 

 

Метою законопроекту про основні засади державної кліматичної політики (реєстр. № 11310), внесеного Кабінетом Міністрів України, є визначення правових та організаційних засад державної кліматичної політики, спрямованої на забезпечення низьковуглецевого розвитку України, досягнення кліматичної нейтральності, адаптації до зміни клімату, виконання міжнародних зобов’язань України у цій сфері, а також засад створення національної системи інвентаризації антропогенних викидів із джерел та абсорбції поглиначами парникових газів, функціонування національної системи відстеження впровадження політик і заходів та прогнозування у сфері зміни клімату.

Законопроект розроблено задля наближення національного кліматичного законодавства до права ЄС (Регламенту (ЄС) 2021/1119 і Регламенту (ЄС) 2018/1999). До законопроекту надано таблицю відповідності актам ЄС і зазначено, що він в цілому відповідає Угоді про асоціацію та праву Європейського Союзу (acquis ЄС).

За висновком Національного агентства з питань запобігання корупції законопроект не містить положень, які стосуються сфери антикорупційної політики, зауваження та пропозиції до нього відсутні. Міністерство освіти і науки України і Міністерство фінансів України не мають зауважень до законопроекту, і він за експертним висновком Мінфіну не впливатиме на показники бюджетів у частині збільшення видатків.

За висновками Головного науково-експертного управління Апарату Верховної Ради України та Антимонопольного комітету України до законопроекту є ряд зауважень і пропозицій, які можуть бути розглянуті та враховані під час його підготовки до другого читання.

Комітет з питань екологічної політики та природокористування рекомендує Верховній Раді України законопроект про основні засади державної кліматичної політики (реєстр. № 11310) за результатами розгляду у першому читанні прийняти за основу.