У Комітеті відбулася зустріч з керівниками програм Представництва ЄС в Україні з аграрного і сільського розвитку та проєкту «Інституційна та політична реформа дрібномасштабного сільського господарства в Україні» (IPRSA)

Комітет
29 травня 2025, 16:18

 

У Комітеті з питань екологічної політики та природокористування 29 травня 2025 року відбулася зустріч з керівниками програм Представництва ЄС в Україні з аграрного і сільського розвитку та проєкту «Інституційна та політична реформа дрібномасштабного сільського господарства в Україні» (IPRSA).

Голова Комітету Олег Бондаренко у своєму вітальному слові подякував представникам іноземної делегації за постійну підтримку України та відзначив важливість їхньої роботи для Комітету з питань екологічної політики та природокористування, Міністерства захисту довкілля та природних ресурсів України і Державного агентства лісових ресурсів України.

Міхаель Вольф – спеціаліст з питань політики – сільське господарство, безпека харчових продуктів, лісове господарство, рибне господарство Представництва ЄС в Україні, зазначив, що основні напрями їх роботи зосереджені на аграрному секторі, однак лісова галузь також входить до їхньої сфери. Тому делегація зацікавлена у обговоренні пріоритетних напрямів розвитку лісового господарства.

Олег Бондаренко підкреслив, що на шляху до Європейського Союзу, Україна має імплементувати низку директив ЄС і Комітет активно працює над цим у межах компетенції. Зокрема, до другого читання готується проект Закону про лісові репродуктивні ресурси (реєстр. № 9116), метою якого є гармонізація українського законодавства з європейськими нормами у сфері лісових репродуктивних ресурсів, а також створення умов для залучення інвестицій та сучасних технологій у цю сферу.

Також 20 червня 2022 року Верховна Рада України прийняла Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо збереження лісів» № 2321-IX, яким запроваджено систему виявлення, обліку та визначення правового статусу самосійних лісів. Проте ефективність впровадженого механізму є недостатньою, тому Комітет доручив Міндовкіллю спільно з Держлісагентством розробити більш дієвий підхід до передачі таких ділянок у лісовий фонд України.

Джон Міллнс – керівник проєкту «Інституційна та політична реформа дрібномасштабного сільського господарства в Україні» (IPRSA), відзначив, що їх команда тісно співпрацює з Міндовкіллям та Держлісагентством у сфері гармонізації українського законодавства з європейським, зокрема в частині лісового господарства. Наразі, планується виїзне засідання до Житомирської області для детального вивчення ситуації з самозалісеними ділянками, а також дотримання правил проведення рубок та здійснення державного контролю щодо лісогосподарської діяльності.

Крістіан Хелл – керівник операційного сектору сільського господарства, продовольчої безпеки та земельних ресурсів Представництва ЄС в Україні, звернув увагу на одну з актуальних проблем — дублювання функцій природоохоронних органів, що ускладнює здійснення ефективного екологічного контролю в Україні.

Олег Бондаренко наголосив на важливості запровадження дієвого державного екологічного контролю відповідно до стандартів ЄС. На опрацюванні у Комітеті знаходиться законопроект про державний екологічний контроль (реєстр. № 3091), який має на меті забезпечити ефективний контроль за дотриманням природоохоронного законодавства.

Також учасники зустрічі обговорили законодавчу ініціативу щодо  продовження мораторію на експорт лісоматеріалів у необробленому вигляді, законопроекту про ринок деревини, застосування норм оцінки впливу на довкілля у лісовій галузі та розмежування управлінських і контрольних функцій у лісовій сфері.

Представники іноземної делегації підкреслили важливість продовження розпочатих реформ та їх успішної реалізації. За результатами зустрічі сторони домовилися про подальшу підтримку, експертну допомогу та обмін досвідом у процесі адаптації українського екологічного законодавства до стандартів Європейського Союзу.

На завершення Голова Комітету Олег Бондаренко подякував учасникам зустрічі за змістовне та конструктивне обговорення актуальних питань у лісовій галузі. Він закликав до подальшої плідної співпраці та наголосив на відкритості Комітету до діалогу, готовності розглядати ініціативи і пропозиції, які можуть бути враховані під час розробки та вдосконалення законодавства України.