Розглянувши проект Закону України про внесення змін до Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи" щодо  медичного забезпечення дітей  учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС та евакуйованих із зони відчуження   (реєстр. № 4540 від 28.04.2016 р.), поданий народними депутатами України Королевською Н.Ю., Солодом Ю.В., Комітет зазначає: у законопроекті пропонується включити до переліку громадян, які належать до потерпілих від Чорнобильської катастрофи, осіб, які народилися від учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС та евакуйованих із зони відчуження, і які після досягнення повноліття не були віднесені до встановлених статтею 14 Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи" категорій (зміни до статті 11). Пропонується також доповнити базовий Закон новою статтею 171, якою запроваджується їх щорічне медичне обстеження, диспансеризація та лікування у спеціалізованих медичних закладах.

Як видно із пояснювальної записки, сьогодні в Україні проживають десятки тисяч осіб, які народилися від учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС та евакуйованих із зони відчуження, та які після досягнення повноліття не віднесені до встановлених статтею 14 Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи" категорій осіб, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи. Разом з тим, стверджувати, що такі особи не піддалися жодному радіаційному впливу не можна. З дня Чорнобильської катастрофи пройшло лише 30 років і про наслідки впливу у найближчі десятиліття чинників, пов'язаних з аварією, на здоров'я дітей, які народилися від ліквідаторів, можна лише здогадуватися. Однозначно можна лише стверджувати, що наслідки Чорнобильської катастрофи будуть відчувати на собі не лише перше покоління народжених від ліквідаторів аварії, а й інші покоління. Тому сьогодні держава зобов’язана створити умови для моніторингу стану здоров’я таких осіб.

Міністерство соціальної політики України не підтримує прийняття законопроекту.

Головне науково-експертне управління підтримує прийняття проекту у першому читанні, оскільки він спрямований на посилення соціального захисту осіб, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи.

Разом з тим, Головне науково-експертне управління  зауважує, що право на щорічне медичне обстеження, диспансеризацію та лікування у спеціалізованих медичних закладах, що забезпечують лікування осіб, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, справедливо було б надати всім іншим особам з числа зазначених у статті 27 цього Закону, які досягли повноліття та не набули статусу потерпілих від Чорнобильської катастрофи відповідно до статті 11 Закону. Доцільним було б також передбачити для таких осіб право на пільгове придбання ліків за рецептами лікарів.

Враховуючи викладене, Комітет вирішив рекомендувати Верховній Раді України прийняти за основу проект Закону України про внесення змін до Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи" щодо  медичного забезпечення дітей  учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС та евакуйованих із зони відчуження (реєстр. № 4540).

Повернутись до списку публікацій

Версія для друку

Ще за розділом


“Новини”

24 квітня 2024 17:53
23 квітня 2024 17:11
23 квітня 2024 16:54
22 квітня 2024 17:37
22 квітня 2024 17:34
20 квітня 2024 11:47
19 квітня 2024 13:29
18 квітня 2024 14:10
16 квітня 2024 17:44
16 квітня 2024 15:30