Повідомлення

Перейти до розділу
14 грудня 22:04
Порядок денний засідання Комітету 18.12.2018 докладніше
07 лютого 21:10
ГРАФІК РОБОТИ ВЕРХОВНОЇ РАДИ посилання...

Діяльність Комітету

Законопроектна робота у Комітеті

20 грудня 2017, 11:48

Комітет розглянув проект Постанови Верховної Ради України № 7334 про Звернення Верховної Ради України до Кабінету Міністрів України щодо перерахунку та виплати пенсій пенсіонерам усіх силових відомств

Комітет на своєму засіданні 19 грудня 2017 р. розглянув проект Постанови Верховної Ради України про Звернення Верховної Ради України до Кабінету Міністрів України щодо перерахунку та виплати пенсій пенсіонерам усіх силових відомств, внесений народним депутатом України Капліним С.М. (реєстр. № 7334).
Як зазначено у пояснювальній записці до законопроекту, основною метою прийняття Постанови є звернення Верховної Ради України до Кабінету Міністрів України щодо перерахунку та виплати пенсій пенсіонерам усіх силових відомств.
Частиною четвертою статті 63 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» визначено, що усі призначені за цим Законом пенсії підлягають перерахунку у зв’язку з підвищенням грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію за цим Законом, на умовах, у порядку та розмірах, передбачених Кабінетом Міністрів України. У разі якщо внаслідок перерахунку пенсій, передбаченого цією частиною, розміри пенсій звільненим із служби військовослужбовцям, особам, які мають право на пенсію за цим Законом, є нижчими, зберігаються розміри раніше призначених пенсій.
Постановою Кабінету Міністрів України від 30.08.2017 р. № 704 «Про грошове забезпечення військовослужбовців та деяких інших осіб» передбачено упорядкування грошового забезпечення військовослужбовців усіх силових структур, шляхом підвищення окладів за військове звання та посадових окладів. Постанова набирає чинності 01.01.2018 року, проте нею не встановлено порядок, умови та розміри щодо перерахунку пенсій.
Згідно із Законом України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо підвищення пенсій» від 03.10.2017 р.
№ 2148-VІІІ, який набрав чинності 11.10.2017 р., Кабінету Міністрів України потрібно подати на розгляд Верховної Ради України законопроект про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо перерахунку пенсій військовослужбовців з урахуванням оновленого грошового забезпечення. За інформацією Мінсоцполітики зазначений законопроект розроблено і після його розгляду на засіданні Ради національної безпеки і оборони України та Національної ради реформ при Президенті України він буде поданий на розгляд Верховної Ради України.
Зважаючи на викладене, Комітет рекомендував Комітету з питань національної безпеки і оборони внести пропозицію до Верховної Ради України проект Постанови Верховної Ради України про Звернення Верховної Ради України до Кабінету Міністрів України щодо перерахунку та виплати пенсій пенсіонерам усіх силових відомств, внесений народним депутатом України Капліним С.М. (реєстр. № 7334 від 22.11.2017 р.), відхилити.