Повідомлення

Перейти до розділу
20 лютого 19:49
25.02.2020 р., 10:00 - Круглий стіл на тему: «Шляхи вирішення екологічних проблем на території та об’єктах колишнього ВАТ «Радикал» у м. Києві» докладніше
13 листопада 18:00
Робочі групи Комітету посилання...
30 серпня 15:08
ГРАФІК РОБОТИ ВЕРХОВНОЇ РАДИ посилання...

Діяльність Комітету

Законопроектна робота у Комітеті

02 жовтня 2019, 15:57

Комітет пропонує доопрацювати проект Закону №2030 про внесення змін до Закону України «Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань» (щодо надання права безоплатної реєстрації особам з інвалідністю та особам, які постраждали внаслідок аварії на Чорнобильській АЕС)

На черговому засіданні Комітету 01.10.2019 року було розглянуто проект Закону України про внесення змін до Закону України «Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань» (щодо надання права безоплатної реєстрації особам з інвалідністю та особам, які постраждали внаслідок аварії на Чорнобильській АЕС)(реєстр. № 2030 від 03.09.2019), внесений народними депутатами України Тимошенко Ю.В., Цимбалюком М.М., Івченком В.Є., Наливайченком В.О. та іншими народними депутатами України.
Як зазначено у пояснювальній записці, проект Закону України розроблено з метою надання пільг окремим категоріям громадян при здійсненні реєстраційних дій.
Змінами до статей 23 та 36 Закону України «Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань» пропонується від сплати адміністративного збору за державну реєстрацію символіки,  за державну реєстрацію громадського об’єднання, за державну реєстрацію змін до відомостей про громадські об’єднання, за надання відомостей з Єдиного державного реєстру звільнити громадські об’єднання осіб з інвалідністю та осіб, які постраждали внаслідок аварії на Чорнобильській АЕС.
У змінах до статті 37 зазначеного закону пропонується виключити положення щодо права на винагороду державних реєстраторів за рахунок коштів, отриманих за справляння адміністративного збору за державну реєстрацію, у розмірі не менше 10 відсотків адміністративного збору.
Слід зазначити, що у законопроекті  права на винагороду державні реєстратори позбавляються, проте механізм виплати такої винагороди, який визначено у абзаці третьому частини другої статті 37, залишається.
Комітет відмічає, що положення, викладені у порівняльній таблиці до законопроекту (зміни до частини першої статті 36),  не відповідають чинній редакції.
За підсумками обговорення Комітет запропонував Комітету Верховної Ради України з питань економічного розвитку внести на розгляд Верховної Ради України пропозицію про направлення на доопрацювання суб’єкту права законодавчої ініціативи проекту Закону України про внесення змін до Закону України «Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань» (щодо надання права безоплатної реєстрації особам з інвалідністю та особам, які постраждали внаслідок аварії на Чорнобильській АЕС)(реєстр. № 2030).