Повідомлення

Перейти до розділу
20 лютого 19:49
25.02.2020 р., 10:00 - Круглий стіл на тему: «Шляхи вирішення екологічних проблем на території та об’єктах колишнього ВАТ «Радикал» у м. Києві» докладніше
13 листопада 18:00
Робочі групи Комітету посилання...
30 серпня 15:08
ГРАФІК РОБОТИ ВЕРХОВНОЇ РАДИ посилання...

Діяльність Комітету

Законопроектна робота у Комітеті

02 жовтня 2019, 16:17

Комітет ініціює створення робочої групи з підготовки нової редакції закону про мийні засоби та імплементації його положень до європейського законодавства, у зв'язку з чим прпопонуватиме Верховній Раді відхилити проект Закону України про державне регулювання у сфері мийних засобів

 Комітет з питань екологічної політики та природокористування підтримуючи законодавчу ініціативу щодо обмеження та заборони мийних засобів на основі фосфатів, рекомендує Верховній Раді України відхилити проект Закону України про державне регулювання у сфері мийних засобів (реєстр. № 1170 від 29.08.2019 р.), поданий народним депутатом України Шпеновим Д.Ю.
Проектом пропонується заборонити з 1 січня 2020 р. ввезення на територію України мийних засобів на основі фосфатів; виробництво, використання та розповсюдження на території України мийних засобів з масовою часткою фосфатів більш ніж 5% маси мийного засобу; виробництво, використання та розповсюдження на території України мийних засобів до складу яких входить хлор та хлорорганічні сполуки.
Також пропонується з 1 січня 2021 р. заборонити виробництво, використання та розповсюдження на території України мийних засобів з масовою часткою аніоонних поверхнево-активних речовин більш ніж 3% маси мийного засобу, а також виробництво, використання та розповсюдження на території України мийних засобів з масовою часткою фосфатів більш як 0,2% мийного засобу.
Члени Комітету звертали увагу на невідповідність запропонованого проекту вимогам Технічного регламенту мийних засобів (затверджений постановою Кабінету Міністрів України від 20.08.2008 р. з подальшими змінами) та Регламенту (ЄС) № 648/2004 Європейського парламенту та Ради "Про миючі засоби". На невідповідність запропонованих вимог до вмісту фосфатів та інших сполук фосфору в мийних засобах європейським нормам звертає увагу Комітет з питань інтеграції України з Європейським Союзом та Головне науково-експертне управління.
При розгляді законопроекту також зверталась увага на його неузгодженість з іншими законодавчими актами України законами України "Про інформацію", "Про охорону навколишнього середовища", "Про захист прав споживачів", "Про державний ринковий нагляд і контроль нехарчової продукції", "Про загальну безпечність нехарчової продукції".
Беручи до уваги те, що використання синтетичних миючих засобів є одним з головних чинників забруднення поверхневих водних об'єктів, члени Комітету були одностайні у необхідності запровадження регулювання обігу мийних засобів на законодавчому рівні і ухвалили рішення про створення робочої групи з підготовки нової редакції закону про мийні засоби та імплементації його положень до європейського законодавства.