Повідомлення

Перейти до розділу
26 травня 15:33
Порядок денний та матеріали засідання Комітету на 27.05.2020 посилання...
08 травня 06:47
Робочі групи Комітету посилання...
08 травня 06:46
Календарний план проведення третьої сесії Верховної Ради України дев’ятого скликання (лютий - липень 2020 р.) посилання...
30 серпня 15:08
ГРАФІК РОБОТИ ВЕРХОВНОЇ РАДИ посилання...

Діяльність Комітету

Законопроектна робота у Комітеті

31 жовтня 2019, 12:25

На пленарному засіданні Верховної Ради України 30 жовтня 2019 року було прийнято Закон України «Про внесення змін до деяких законів України щодо введення заборони на суцільну вирубку ялицево-букових лісів на гірських схилах Карпатського регіону»

 У 2000 році був прийнятий Закон України «Про мораторій на проведення суцільних рубок на гірських схилах в ялицево-букових лісах Карпатського регіону», який діяв до 2011 року, а після завершення його дії стало знову можливим проводити суцільні рубки ялицево-букових лісів на стрімких гірських схилах. Це призвело до послаблення охорони цінних лісів  та збільшило імовірність виникнення лавин, селей, зсувів та повеней в Карпатському регіоні, виникла небезпека масового знищення природних лісів Карпат.
Прийнятим Законом пропонується: вдосконалити заходи щодо охорони ялицево-букових лісів на гірських схилах Карпатського регіону; обмежити суцільні рубки вирубування як з підприємницькими, так і з оздоровчими цілями; обмежити рубки головного користування. Також Законом запроваджуються природозберігаючі системи машин і механізмів та гужового транспорту для зниження впливу на довкілля. Введені нові терміни та їх визначення, які дозволять у правовому полі забезпечити захист та збереження цінних лісів Карпат.