Повідомлення

Перейти до розділу
26 травня 15:33
Порядок денний та матеріали засідання Комітету на 27.05.2020 посилання...
08 травня 06:47
Робочі групи Комітету посилання...
08 травня 06:46
Календарний план проведення третьої сесії Верховної Ради України дев’ятого скликання (лютий - липень 2020 р.) посилання...
30 серпня 15:08
ГРАФІК РОБОТИ ВЕРХОВНОЇ РАДИ посилання...

Діяльність Комітету

Законопроектна робота у Комітеті

06 листопада 2019, 12:27

Комітет розглянув на своєму засіданні електронну петицію Скічко Е.А. про заборону використання тварин при тестуванні косметичних засобів, яка в установлений строк набрала 25338 голосів на її підтримку

 Відповідно до статті 223-1 Регламенту Верховної Ради України та статті 23-1 Закону України "Про звернення громадян" Комітет з питань екологічної політики та природокористування розглянув на своєму засіданні електронну петицію Скічко Е.А. про заборону використання тварин при тестуванні косметичних засобів, яка в установлений строк набрала 25338 голосів на її підтримку.
Автор петиції стверджує, що щорічно у світі використовується 50-100 мільйонів хребетних тварин для тестування косметики. Наводяться приклади тестів, які "схожі на сюжет фільму жахів". З метою прискорення заборони тестування на тваринах "потрібно більше небайдужих людей, які б поширювали ці думки, створювали організації та проводили культурно-освітні заходи, які б змінили картину продажів на користь виробників, які обрали альтернативні методи досліджень і створюють етичну продукцію".
На сьогодні правила поводження з тваринами, що використовуються в наукових експериментах, тестуванні, навчальному процесі, виробництві біологічних препаратів встановлені статтею 26 Закону України "Про захист тварин від жорстокого поводження". Насамперед у ній зазначено, що використання тварин у наукових експериментах, біологічному тестуванні, навчальному процесі допускається лише в разі, якщо відсутня можливість заміни їх іншими альтернативними методами і об'єктами. Перелік альтернативних методів і об'єктів для використання замість експериментальних тварин розробляється та затверджується центральним органом виконавчої влади,  що забезпечує формування державної політики у сфері освіти і науки.
Члени Комітету звернули увагу на те, що 30.11.2009 року був схвалений Регламент (ЄС) № 1223/2009 Європейського парламенту та Ради на косметичну продукцію, що розміщується на внутрішньому ринку ЄС. Регламент набув чинності 11 липня 2013 року та спрямований на забезпечення захисту здоров'я споживачів, встановлення правил щодо оцінки безпечності продукції, а також заборону досліджень на тваринах. Вільний обіг косметичної продукції на внутрішньому ринку Європейського Союзу дозволяється, якщо вони відповідають цьому Регламенту.
Таким чином, уряди країн Європейського союзу мотивують виробників косметичних засобів використовувати альтернативні методи досліджень. На сьогодні існує близько 400 альтернативних етичних методів досліджень препаратів ревалентних для організму людини. Найбільш поширені SkinEthic, EpiDerm, EPISKIN, EpiOcular та інші.
Виникає питання імплементації цих стандартів в Україні, а саме: адаптація документів, створення нормативно-правової бази та компетентних організацій, які забезпечать контроль їх виконання.
Відповідно до Загальнодержавної програми адаптації законодавства України до законодавства Європейського Союзу, затвердженої Законом України від 18 березня 2004 року № 1629-ІV, та на виконання зобов'язань України щодо імплементації положень актів законодавства ЄС до національного законодавства до положень статті 56 Угоди про Асоціацію  Комітет запропонував Міністерству охорони здоров'я до 1 лютого 2020 року внести на затвердження Кабінетом Міністрів України проект технічного регламенту про косметичну продукцію, яка відповідає Регламенту (ЄС) № 1223/2009 Європейського парламенту та Ради на косметичну продукцію, що розміщується на внутрішньому ринку ЄС. Кабінету Міністрів України Комітет рекомендує розробити та затвердити план заходів із впровадження технічного регламенту на косметичну продукцію.