Повідомлення

Перейти до розділу
26 травня 15:33
Порядок денний та матеріали засідання Комітету на 27.05.2020 посилання...
08 травня 06:47
Робочі групи Комітету посилання...
08 травня 06:46
Календарний план проведення третьої сесії Верховної Ради України дев’ятого скликання (лютий - липень 2020 р.) посилання...
30 серпня 15:08
ГРАФІК РОБОТИ ВЕРХОВНОЇ РАДИ посилання...

Діяльність Комітету

Законопроектна робота у Комітеті

27 листопада 2019, 17:28

Комітет вважає за доцільне прийняти за основу в першому читанні проект Закону №2340 про українську жестову мову

 Комітет з питань екологічної політики та природокористування на своєму засіданні 26 листопада 2019 р. розглянув відповідно до предметів відання проект Закону України про українську жестову мову (реєстр. №2340 від 29.10.2019 р.), внесений народним депутатом України Борзовою І.Н.
Як зазначено у пояснювальній записці до законопроекту, метою і завданням проекту закону є визначення статусу, засад та порядку застосування української жестової мови в Україні, створення необхідних умов, які дають жестомовним особам можливість нарівні з іншими реалізовувати всі права й основоположні свободи людини і громадянина у політичній, економічній, соціальній, культурній чи будь-якій іншій сфері.
Стаття 2 законопроекту визначає, що законодавство України про українську жестову мову складається з Конституції України, цього Закону, законів України, у тому числі і  Закону України «Про систему екстреної допомоги населенню за єдиним телефонним номером 112».
Комітет застережив, що через невизначеність строків введення в експлуатацію системи екстреної допомоги населенню за єдиним телефонним номером 112 існує проблема з реалізацією норм статті 12 законопроекту щодо забезпечення жестомовним особам доступності до оперативно-диспетчерських служб екстреної допомоги населенню та можливості приймати екстрені виклики та інформацію від них з використанням української жестової мови.
За результатами розгляду  Комітет вирішив рекомендувати Комітету з питань гуманітарної та інформаційної політики внести пропозицію Верховній Раді України проект Закону України про українську жестову мову (реєстр. №2340 від 29.10.2019 р.), внесений народним депутатом України Борзовою І.Н., за результатами розгляду в першому читанні прийняти за основу.