Повідомлення

Перейти до розділу
13 березня 21:09
Засідання Комітету, заплановане на 18.03.2020, ПЕРЕНОСИТЬСЯ. Про дату та час буде повідомлено додатково. посилання...
13 листопада 18:00
Робочі групи Комітету посилання...
30 серпня 15:08
ГРАФІК РОБОТИ ВЕРХОВНОЇ РАДИ посилання...

Діяльність Комітету

Законопроектна робота у Комітеті

17 січня 2020, 20:54

Комітет вважає за доцільне відхилити законопроект № 2548 про внесення змін до деяких законів України щодо вдосконалення державного регулювання у сфері поводження із пестицидами і агрохімікатами

 Комітет рекомендує відхилити проект Закону України про внесення змін до деяких законів  України щодо вдосконалення державного регулювання у сфері поводження із пестицидами і агрохімікатами (реєстр. № 2548 від 06.12.2019 р.), внесений народним депутатом України Халімоном П.В. та іншими народними депутатами України (разом 7 суб'єктів).
Проектом пропонується скасувати вимогу державної реєстрації  пестицидів і агрохімікатів, що використовуються для державних випробувань та наукових досліджень. Одночасно з цим вилучається норма щодо обов'язкової умови завезення та застосування незареєстрованих в Україні пестицидів для цих цілей документального підтвердження їх державної реєстрації в країні, де вони виробляються.
При розгляді законопроекту також взято до уваги, що запропонованими змінами у проекті Закону України про внесення змін до статті 4 Закону України "Про пестициди та агрохімікати" щодо ввезення пестицидів на митну територію України (реєстр. № 2289 від 18.10.2019 р.), також скасовується норма щодо документального підтвердження державної реєстрації таких пестицидів у країні їх виробництва.
За висновком членів Комітету, у разі схвалення зазначених законопроектів виникають ризики, що на територію України ввозитимуться пестициди та агрохімікати, які є невизнаними ні в Україні, ні в країні, в якій вони виробляються, що створяться передумови для здійснення певних правопорушень, в тому числі корупційних. Крім того, за цих умов територія України може стати базою для проведення досліджень та випробувань створених за кордоном і незареєстрованих ніде пестицидів невідомої якості, що може матиме негативний вплив на екологію та здоров'я людей.
Це не відповідає статтям 16 та 50 Конституції України, які гарантують забезпечення в Україні екологічної безпеки, підтримання екологічної рівноваги на її території, збереження генофонду Українського народу та право кожного на безпечне для життя і здоров'я довкілля.