Повідомлення

Перейти до розділу
26 травня 15:33
Порядок денний та матеріали засідання Комітету на 27.05.2020 посилання...
08 травня 06:47
Робочі групи Комітету посилання...
08 травня 06:46
Календарний план проведення третьої сесії Верховної Ради України дев’ятого скликання (лютий - липень 2020 р.) посилання...
30 серпня 15:08
ГРАФІК РОБОТИ ВЕРХОВНОЇ РАДИ посилання...

Діяльність Комітету

Законопроектна робота у Комітеті

21 квітня 2020, 12:45

Про засідання Комітету з питань екологічної політики та природокористування 14 квітня 2020

Народні депутати – члени Комітету з питань екологічної політики та природокористування взяли участь у засіданні Комітету 14 квітня в режимі відеоконференції. 
На обговорення народних депутатів було винесено 11 питань, серед яких, зокрема:
- Про заяву народного депутата України Качури О.А. про відкликання проекту Закону про внесення змін до Закону України "Про мисливське господарство та полювання" (щодо зміни порядку обліку тварин, які віднесені до державного мисливського фонду)(реєстр. № 2448 від 14.11.2019), внесений народним депутатом України Качурою О.А. у зв’язку з доопрацюванням.
- Проект Закону про внесення змін до Лісового кодексу України щодо проведення національної інвентаризації лісів (реєстр. № 2379 від 05.11.2019), внесений народними депутатами України Бондаренком О.В., Андрійовичем З.М., Прощуком Е.П., Овчинниковою Ю.Ю., Криворучкіною О.В., (друге читання).
- Проект Закону про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо вдосконалення правового регулювання хутрового виробництва в Україні (реєстр. № 2360 від 31.10.2019), внесений народним депутатом України Литвиненком С.А.
та проект Закону про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо вдосконалення правового регулювання виробництва хутра в Україні (реєстр. № 2360-1 від 14.11.2019), внесений народними депутатами України Тарасовим О.С., Давиденком В.М., Івченком В.Є., Богданцем А.В., Шол М.В.
До обговорення Проекту Закону про внесення змін до Лісового кодексу України щодо проведення національної інвентаризації лісів (реєстр. № 2379) долучився Голова Держлісагентства України Андрій Заблоцький, за його словами: “Інвентаризація має на меті визначити кількість і якість лісів на сьогоднішній день по всій території України. Це необхідно для того щоб Держлісагенство могло розраховувати яку кількість , щоб ці ліміти, які відповідатимуть лімітам сталого розвитку і екологічного . Це потрібно для того, щоб можна було розраховувати лісосіки для державних підприємств, відповідно до цих лімітів вони і будуть здійснювати свою господарську діяльність”. Також до обговорення долучились заступники міністра Міністерства енергетики та захисту довкілля України Володимир Головатенко та Ірина Ставчук.
Ще один важливий напрямок розглянутий цього засідання - два законопроекти, що регулюють хутрове виробництво в Україні:  2360 і альтернативний до нього 2360-1. Голова підкомітету з питань лісових ресурсів, об’єктів тваринного та рослинного світу, природних ландшафтів та об'єктів природно-заповідного фонду Овчинникова Юлія Юріївна, розповіла про історію розгляду питання, попередні його слухання на підкомітеті, проведені круглі столи, консультування з Мінекоенерго, Мінфіном, Мінекономіки, Комітетами Верховної Ради з питань бюджету та з питань євроінтеграції - загалом обидва законопроекти рекомендують направити на доопрацювання.
Щодо екологічних складових є ряд судових рішень в окремих областях України, хутровиробництво дійсно шкодить екології, проте, за результатами круглого столу - Комітет не володіє жодними показниками комплексного вивчення питання і економічної доцільності цього виробництва.
За словами Заступника Голови Комітету Олександра Маріковського: “Є багато виробників, які діють кустарно, не виконуючи екологічні норми і та аспекти дотримання протидії шкоди довкіллю, тому законопроект №2360 - складний з точки зору економіки, і призведе до втрати надходжень до бюджету, другий законопроект - призведе до монополізації певних ринків, внаслідок яких залишаться тільки великі хутрові ферми”.
 
З аудіозаписом засідання Комітету можна ознайомитися за посиланням.