Повідомлення

Перейти до розділу
26 травня 15:33
Порядок денний та матеріали засідання Комітету на 27.05.2020 посилання...
08 травня 06:47
Робочі групи Комітету посилання...
08 травня 06:46
Календарний план проведення третьої сесії Верховної Ради України дев’ятого скликання (лютий - липень 2020 р.) посилання...
30 серпня 15:08
ГРАФІК РОБОТИ ВЕРХОВНОЇ РАДИ посилання...

Діяльність Комітету

Законопроектна робота у Комітеті

24 квітня 2020, 20:49

Наближаються 34-ті роковини Чорнобильської трагедії - найбільшої техногенної ядерної катастрофи, яка вплинула на життя та здоров'я мільйонів людей

 Чорнобильська трагедія призвела до безпрецедентного радіаційного опромінення населення України, Росії, Білорусі та вплинула на спосіб життя багатьох жителів інших країн. Те, що трапилося 34 років тому, це біль не тільки минулого і теперішнього, але й виклик майбутньому, який породжує сьогодні велику кількість проблем.
Чорнобильська катастрофа має багато вимірів. Досвід пережитого змушує нас зосередитися на глибинному питанні – питанні розвитку людини і суспільства, посиленні відповідальності перед майбутнім. Ми вшановуємо пам’ять про події в Чорнобилі, і продовжуємо постійний діалог з питань спільного майбутнього в умовах зростаючих ризиків техногенного характеру.
Техногенні аварії і катастрофи в значній мірі визначили обличчя ХХ і початок ХХІ століття, разом з іншою антропогенною діяльністю поставили світ практично на грань виживання. Рівень небезпечних ядерних технологій досяг таких масштабів розвитку, що вони з національних перетворилися на транснаціональні. Це означає, що ядерна небезпека не визнає державних кордонів та митниць, не має національностей чи віросповідання. Ядерні об’єкти та технології мають бути безпечними для людини незалежно від того, на чиїй території вони розташовані.   
Квітень 2020 року додасть ще одну сторінку Чорнобильської  трагедії – безпрецедентні масштабні пожежі, через які постраждали значні площі території зони відчуження. Серед ймовірних причин такого екстраординарного поширення вогню є найтепліший січень із 1881 року та надзвичайно суха зима (кількість опадів в Київській області майже в чотири рази менше ніж зазвичай). За інформацією Державного агентства України з управління зоною відчуження підвищення радіаційного фону в зоні відчуження не спостерігається та відсутні загрози об’єктам технічного направлення, дорогам, лініям електропередачі. На подолання даної ситуації було виділено додаткове фінансування з резервного фонду державного бюджету у розмірі 34.8. мільйонів гривень, на які придбано паливно-мастильні матеріали та почали проводити тендери по закупівлі протипожежної техніки для швидкого реагування для уникнення подібних пожеж у майбутньому. Також посилено контрольно-пропускний режим з метою унеможливлення навмисних підпалів.
Комітет складає подяку живим, які сьогодні стоять на сторожі безпеки у зоні відчуження, та віддає шану пам'яті тим, хто загинув під час трагічних подій від радіаційного ураження і тим, хто втратив своє здоров'я, ліквідовуючи наслідки Чорнобильської катастрофи.