Повідомлення

Перейти до розділу
26 травня 15:33
Порядок денний та матеріали засідання Комітету на 27.05.2020 посилання...
08 травня 06:47
Робочі групи Комітету посилання...
08 травня 06:46
Календарний план проведення третьої сесії Верховної Ради України дев’ятого скликання (лютий - липень 2020 р.) посилання...
30 серпня 15:08
ГРАФІК РОБОТИ ВЕРХОВНОЇ РАДИ посилання...

Діяльність Комітету

Законопроектна робота у Комітеті

06 травня 2020, 15:46

Про підсумки розгляду питань порядку денного засідання Комітету з питань екологічної політики та природокористування (відеоконференція) від 06.05.2020

 За результатами розгляду Комітет вирішив рекомендувати Верховній Раді України включити до порядку денного третьої сесії, розглянути на пленарному засіданні та за результатами розгляду у першому читанні прийняти за основу проект Закону про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо охорони водних біоресурсів та середовища їх існування  (реєстр. № 2765 від 16.01.2020 р.), внесений народними депутатами України Маріковським О.В., Овчинниковою Ю.Ю., Бондаренком О.В. та іншими народними депутатами України.
Комітет підтримує викладену у ньому ініціативу посилення відповідальності за порушення правил використання об’єктів тваринного світу, а саме риби та інших водних біоресурсів, а також посилення відповідальності за порушення вимог щодо охорони середовища їх перебування (забруднення, проведення днопоглиблювальних, берегоукріплювальних, гідромеліоративних робіт) і шляхів міграції, переселення, акліматизації та схрещування.
Під час розгляду проекту Постанови про заслуховування інформації про стан і наслідки ліквідації пожежі у зоні відчуження та безумовного (обов’язкового) відселення та на об’єктах Чорнобильської АЕС (реєстр. № 3345 від 16.04.2020р.), поданої народними депутатами України Поляковим А.Е., Чорним Д.С. та Бородіним В.В., Комітет заслухав інформацію заступника Міністра енергетики та захисту довкілля України Абрамовського Р.Р., Голови Державного агентства України з управління зоною відчуження Калашника С.В. та Першого заступника Голови Державної служби України з надзвичайних ситуацій Мельчуцького О.Г. щодо поточного стану ліквідації пожежі у зоні відчуження та безумовного (обов’язкового) відселення та на об’єктах Чорнобильської АЕС.
Враховуючи отриману інформації, про те, що станом на 06 травня 2020 року на територіях зони відчуження та безумовного (обов’язкового) відселення не було зафіксовано лісових пожеж протягом останніх п’ятьох днів та відсутня небезпека розповсюдження потенційно забруднених повітряних мас внаслідок пожеж у зоні відчуження, Комітет рекомендував авторам проекту № 3345 уточнити перелік посадових осіб, які пропонуються для виступу, та визначитись щодо актуальності розгляду зазначеного проекту постанови на засіданні Верховної Ради України.
Також Комітет рекомендував Комітету з питань Регламенту, депутатської етики та організації роботи Верховної Ради України подати на розгляд Верховної Ради України пропозицію про розгляд проекту Постанови Верховної Ради України про внесення змін до Постанови Верховної Ради України "Про обрання голів, перших заступників, заступників голів, секретарів, членів комітетів Верховної Ради України дев’ятого скликання" (реєстр. № 3401, доопрацьованого), внесеного народними депутатами України Арахамією Д. Г., Рахманіним С. І., Кулінічем О. І. відповідно до частини третьої статті 138 Регламенту Верховної Ради України.
Розглянувши законопроект про засади державної підтримки нових інвестицій в Україну (реєстр. № 3201), внесеного народним депутатом України Соболєвим С. В., члени Комітету ухвалили направити до Комітету з питань економічного розвитку зауваження та пропозиції для врахування під час напрацювання висновку головного комітету.
Обговоривши проект Закону України про внесення змін до деяких законодавчих актів України у зв’язку з прийняттям Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо спрощення досудового розслідування окремих категорій кримінальних правопорушень» (реєстр. № 3314 від 09.04.2020), внесений народними депутатами України Монастирським Д.А., Костіним А.Є., Мамкою Г.М. та іншими народними депутатами України, члени Комітету погодилися рекомендувати Комітету з питань правоохоронної діяльності внести на розгляд Верховної Ради України пропозицію про прийняття його за основу.
Аналогічне рішення ухвалено і стосовно проекту Закону України про Митний тариф України (реєстр. № 3228 від 17.03.2020), внесений народними депутатами України Гетманцевим Д.О., Ковальчуком О.В., Колісник А.С. та іншими народними депутатами України.
Водночас Комітет відклав розгляд трьох законопроектів, поданих народним депутатом України Железняком Я. І. щодо стимулювання ефективного користування ділянками нафтогазоносних надр та відповідних змін до Податкового і Бюджетного кодексів України (реєстр. №№ 3187, 3188, 3189) з огляду на лист їх автора про доопрацювання зазначених законопроектів.
За підсумками обговорення члени Комітету визнати за доцільне заслухати керівників Держлісагентства, Держводагентства, Держрибагентства, Держекоінспекції, Держгеонадр, Держслужби з надзвичайних ситуацій, Держатомрегулювання та Держагентства з управління зоною відчуження на засіданнях Комітету протягом поточної сесії Верховної Ради України. Також Голові Комітету О.В.Бондаренку було доручено визначити дату та учасників робочої зустрічі з представниками Міністерства з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій з метою ознайомлення та обговорення стану справ у сфері, яка відноситься до повноважень Міністерства.